Problem z OGT 3G Quad, brak UMTS na warszawskim Bemowie

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AiR

Problem z OGT 3G Quad, brak UMTS na warszawskim Bemowie

Post autor: AiR »

witam wszystkich,
mam Option 3G Quad i komp. HP nx6110 procesor centrino 1,73 GHz, 512 RAM, mam problem z zasiegiem UMTS na warszawkism Bemowie, tzn <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> tego zasiegu nie mam, sprawdzalem u znajomych, ktorzy mieszkaja jakies 500 m dalej - to samo, sprawdzalem na zewnatrz - to samo, ja pojade na inna dzielnice to dziala. pozyczylem od znajomego antene (taka malutka) ale niestety to tez nie pomoglo. poza tym czesto gubi zasieg gprs, wiec zaczyna to byc wkurzajace, dzwonilem juz kilka razy do operatora, przyjal sprawe ale dalej cisza. korzystalem z Mobility Managera i bylo to samo, sciagnalem Vodafone Mobile Connect i to samo. nie wiem o co chodzi. tak sie zastanawiam czy ten modem po zmianie firmware moze obslugiwac edge? jesli tak to gdzie go znalezc i jak podmienic? bede rowniez wdzieczny za pomoc w sprawie UMTS. z gory dziekuje.

pozdrawiam,
rafał
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: Problem z OGT 3G Quad, brak UMTS na warszawskim Bemowie

Post autor: DADA »

Jaka sieć :?:
Analizując Twój opis wynika że jesteś poza zasięgiem UMTS :?
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Problem z OGT 3G Quad, brak UMTS na warszawskim Bemowie

Post autor: seboo »

jezeli iplus to normalne - mieszkalem na bielanach i tylko nokia 6680 ledwo lapie przy oknie zasieg
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z OGT 3G Quad, brak UMTS na warszawskim Bemowie

Post autor: Enzo »

AiR pisze:mam problem z zasiegiem UMTS na warszawkism Bemowie
Cześć. Możesz podać dokładniejszą lokalizację :?: na przykład ulicę :?:
iPlus+E61i=FUN
AiR

Re: Problem z OGT 3G Quad, brak UMTS na warszawskim Bemowie

Post autor: AiR »

no tak, zapomnialem podac najwazniejszego, czyli sieci, to jest iPlus, ul. Rostworowskiego na Bemowie (to jest na przeciwko stacji benzynowej BP, tej przy petli tramwajowej), ale równiez nie dziala na Osmanczyka (to sa te nowe bloki za Carrefourem, mapa zasiegu na stronie Plusa jest tak mizerna ze nie da sie dokladnie odczytac zasiegu, ale moim zdaniem powinien byc. a powiedzcie proszę czy zmieniajac firmware moge miec EDGE w tym modemie?

pozdrawiam,
rafał
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z OGT 3G Quad, brak UMTS na warszawskim Bemowie

Post autor: Enzo »

AiR pisze:ul. Rostworowskiego na Bemowie (to jest na przeciwko stacji benzynowej BP, tej przy petli tramwajowej),
Przejdę się tam jutro z Nokią i dam Ci zanać jak jest z tym zasiegiem. Nie jestem pewien ale chyba właśnie nadajniki są na budynku Carefur.
iPlus+E61i=FUN
AiR

Re: Problem z OGT 3G Quad, brak UMTS na warszawskim Bemowie

Post autor: AiR »

do carrefoura to mam w linii prostej jakies 200-300 m, wiec jesli tam jest nadajnik to nie ma sily i musi u mnie byc zasieg UMTS. a mam jeszcze jeden problem, jak juz pracuje u siebie na GPRS to co chwila mi zrywa polaczenie, tzn nie samo polaczenie ale traci sygnal i jest komunikat ze sie rejestruje i tak sie dzieje co 5 min, cholery mozna dostac. mam tez modem GC75 w Orange i chodzi bez problemu.

pozdrawiam,
rafał
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z OGT 3G Quad, brak UMTS na warszawskim Bemowie

Post autor: Enzo »

No faktycznie jest tam problem z zasięgiem UMTS :( . Zaraz przy skrzyżowaniu powstańców z Rostoworskiego jest dobry sygnał, ale wystarczy wejść kawałek pomiędzy bloki i "no signal". Zwykłego GSMa łapie z nadajników przy Reymonta 8, więc może tam są też nadajniki UMTS.
iPlus+E61i=FUN
AiR

Re: Problem z OGT 3G Quad, brak UMTS na warszawskim Bemowie

Post autor: AiR »

dzieki za informacje, ale co z tym fantem zrobic? kupic antene, jesli tak to jaka? reklamowac usluge, zglaszam to mniej wiecej co dwa tygodnie i cisza... jest jakies wyjscie? a co z tym EDGE?

pozdrawiam,
rafał
ODPOWIEDZ