GC89 a wymuszenie BTS'a

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zochel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-26, 15:51
Lokalizacja: Zgorzelec

GC89 a wymuszenie BTS'a

Post autor: zochel »

Witam szanownych forumowiczów, znawców tematu i życzliwych innym użytkownikom.

Nie znalazłem tematu w archiwum forum, który chociażby naświetlił problem mnie nurtujący od jakiegoś czasu.

Korzystam z dostępu w Orange'u za pośrednictwem modemu SonyEricsson GC89. Ponieważ mieszkam na terenach wiejskich dostępne BTS,y oddalone są ode mnie w granicach 5 km. Jeden z trzech dostępnych obsługuje Edge ale niestety modem nie jest na tyle "bystry" aby domyślnie korzystać tylko z niego. W praktyce jakość sygnału który do mnie dociera z karzdego z tych trzech nadajników jest na poziomie 80%.

Czy można w jakiś programowy sposób wymusić na modemie logowanie się wyłącznie na nadajniku obsługującym EDGE?
Awatar użytkownika
Curunir
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2006-06-20, 17:56
Lokalizacja: Przytoczna

Re: GC89 a wymuszenie BTS'a

Post autor: Curunir »

A gdyby tak kierunkową wstrzelić się w tego z EDGE'm?
Awatar użytkownika
zochel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-26, 15:51
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: GC89 a wymuszenie BTS'a

Post autor: zochel »

Oczywiście takie rozwiązanie z pewnością by pomogło.
Jednakże ogranicza ono sens internetu bezprzewodowego a także narzuca koniecznosc poniesienia dodatkowych kosztow, co w moim przypadku gdy zasieg oscyluje na poziomie 80-90% - byłoby w zasadzie nielogiczne.
Awatar użytkownika
Curunir
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2006-06-20, 17:56
Lokalizacja: Przytoczna

Re: GC89 a wymuszenie BTS'a

Post autor: Curunir »

Dlaczego nielogiczne? Lepiej mieć zasięg 100% niż 80-90. Antenki nie są zbyt drogie.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: GC89 a wymuszenie BTS'a

Post autor: etranger »

Moim skromnym zdaniem kierunkowa antena rowniez nie bylaby tu logiczna, bo nie ma co zapominac ze pomimo kierunkowosci i tak zbiera ona sygnal dookolnie, poza tym przede wszystkim sluzy do wzmocnienia sygnalu. Moj post za wiele nie wniesie do Twego problemu, a w sumie nic nie wniesie, ale gdzie tu na forum czytalem:
1. czestotliwosci BTS (jesli masz edge tylko na 1800 a gprs only 900 - szukaj na forum)
2. cos tu gdzies widzialem o roznych kombinacjach pod modemy SE z wymuszaniem danego BTS - musisz poszukac/poczytac.
Geberalnie antenke kierunkowa odradzam.
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
Curunir
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2006-06-20, 17:56
Lokalizacja: Przytoczna

Re: GC89 a wymuszenie BTS'a

Post autor: Curunir »

Pisząc o antence miałem w sumie na myśli kierunkową właśnie pod częstotliwość EDGE.
TJE
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-06-02, 21:09

Re: GC89 a wymuszenie BTS'a

Post autor: TJE »

etranger pisze:ale gdzie tu na forum czytalem:
1. czestotliwosci BTS (jesli masz edge tylko na 1800 a gprs only 900 - szukaj na forum)
Myśle że nie koniecznie. Ja sprawdziłem zasięg telefonem NOKIA5130 i 1800 u mnie brak a EDGE mam.
Awatar użytkownika
zochel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-26, 15:51
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: GC89 a wymuszenie BTS'a

Post autor: zochel »

Temat nie jest niestety rozwojowy.

Przeczytałem dziesiątki różnych forum i nikt nie podjął się stworzenia takiego softu. A przeciez chociażby nokiach mozna z udziałem dodatkowego oprogrowania takie rzeczy robić.

Szkoda...

A może jest możliwość aby zablokowali mi dostęp do tego BTS'a, ktory mi nie służy? To też byłoby rozwiązanie...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: GC89 a wymuszenie BTS'a

Post autor: Szadzik »

zochel pisze:A może jest możliwość aby zablokowali mi dostęp do tego BTS'a, ktory mi nie służy? To też byłoby rozwiązanie...
Na to nie licz. Na pewno tego nie zrobią.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ