N6021 i antena zewnętrzna

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

N6021 i antena zewnętrzna

Post autor: michał »

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakiś skuteczny sposób podłączenia anteny zewnętrznej (aby ściągnąć edge) do noki 6021, która niestety nie ma gniazda na zew. antenę. Jeśli ktoś komu to się udało podzieliłby się swoją wiedzą, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: N6021 i antena zewnętrzna

Post autor: JK »

Witam.
Chyba jedynym rozwiązaniem będzie w tym przypadku konektor indukcyjny (pomijając zabawę z lutownicą).
Nie mam co prawda Nokii 6021 tylko 6230, ale udało mi się podłączyć ją do anteny ATK-20 przez oryginalny konektor indukcyjny Nokia AXF-15S + uchwyt samochodowy MBC-15S (mam teraz telefon w uchwycie przymocowany do ściany).
Wiem, że ta antena może być zbyt czuła ale kupiłem ją dlatego, że nie wiedziałem jaka jest strata sygnału na tym konektorze. Wcześniej miałem 0-3 kreski zasięgu (czasem zanikał całkowicie i musiałem kombinować gdzie ustawić telefon), a teraz mam max czyli 7 kresek i EDGE działa bez problemu. Nie sprawdzałem jak by to działało ze słabszą anteną.

Niestety oryginalne akcesoria Nokii nie są zbyt tanie, ale mi udało się kupić ten konektor za 24 PLN + 78 PLN za uchwyt. Do twojego telefonu będzie chyba potrzebny CR-23 - to takie 2 w 1 (uchwyt samochodowy z wbudowanym konektorem) za około 150 PLN (na Allegro można go kupić poniżej 100 PLN). Widziałem również różne wynalazki, np. takie przyklejane, ale nie sprawdzałem czy działają.
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: N6021 i antena zewnętrzna

Post autor: michał »

a czy widać na telefonie informację, że telefon odbiera zasięg edga, czy pojawia się jakaś inna literka przy literce G, czy nic nie widać, a różnica jest tylko w transferze?
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: N6021 i antena zewnętrzna

Post autor: seboo »

Tylko roznica w transferze - zadnych innych oznak zlapania EDGE-a nie ma.
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: N6021 i antena zewnętrzna

Post autor: michał »

Jeszcze raz dzięki za porady. JK wypróbuję to co opisałeś. Zobaczę co wyjdzie. Najlepiej jakby ten Plus zaczął poprostu rozszerzać edga. Mam jego nadajnik 3 km od domu ale ten jeszcze nie jest podkręcony, niestety.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

Re: N6021 i antena zewnętrzna

Post autor: sus »

michał pisze:Witam.
Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakiś skuteczny sposób podłączenia anteny zewnętrznej (aby ściągnąć edge) do noki 6021, która niestety nie ma gniazda na zew. antenę. Jeśli ktoś komu to się udało podzieliłby się swoją wiedzą, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
tu jest rozwiazanie http://www.allegro.pl/item113680502_uch ... iasto.html

+antena zewnetrzna
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
ODPOWIEDZ