BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
portison
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-02, 16:27
Lokalizacja: Zegrze

BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Post autor: portison »

Witam, Jak sie dowiedziec który BTS jest z UMTSem. Chce zamontowac antenę kierunkową. Obecnie bez anteny zewnetrznej czasem łapie UMTS (19%) ale po paru sekundach wraca na GPRS. Jak sie dowiedziec że na danym BTSie jest umts ( bok ery nie udziela takich informacji ) Nie potrafię sprawdzić z jakich stacji mam sygnał.
GlobeTroter GT Max (ERA)
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Post autor: etranger »

Zarowno w telefonach nokii jak i siemensa bardzo latwo aktywowac netmonitor, dzieki ktoremu namierzysz BTSy z ktorych lapiesz sygnal. Po namierzeniu BTS pozostaje Ci juz tylko ustalenie ktory co obsluguje i na jakiej czestotliwosci no a nastepnie wyciagniecie odpowiednich wnioskow i ewentualnych dzialan.
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Post autor: Enzo »

etranger pisze:Zarowno w telefonach nokii jak i siemensa bardzo latwo aktywowac netmonitor, dzieki ktoremu namierzysz BTSy z ktorych lapiesz sygnal.
Który pokazuje ID nadajnika tylko w sieciach 2G.
Może ktoś wie, czy można gdzieś Obrazek<font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font>Obrazek bazę danych nadajników UMTS?
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Post autor: seboo »

no wlasnie z tegoz powodu - podanego powyzej baz nodeb-3G niestety nie ma :(
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Post autor: ksen »

W niektórych telefonach można w ustawieniach wymusić tryb pracy tylko umts,wtedy nic nie przeskakuje.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Post autor: bob »

Kolega portison sądząc z podpisu ma modem (i to całkiem niezły :wink: ),który domyślnie ustawiony jest żeby wybierać najszybszą sieć (o ile nic nie zmieniał).Mimo to mu przeskakuje.Ciekaw jestem jaką aplikacją się posługuje ?
bob
portison
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-02, 16:27
Lokalizacja: Zegrze

Re: BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Post autor: portison »

Globe Trotter Mobility Manager v 1.0.4.0. Zaznaczam że nie mam anteny zewnętrznej, i łapie mi najmocniejszy sygnał a nie największą szybkość. Teraz jestem w Warszawie i powinien być Umts ale niestety w aplikacji GTMM pokazuje GPRS (80%) Myślałem o antenie kierunkowej tylko nie wiem skąd się dowiedzieć który to BTS nadaje UMTS i wobec tego jaką antenę kupić czy kierunkową 11db czy 16db, a może dookólną 7db
GlobeTroter GT Max (ERA)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Post autor: bob »

To dziwne bo u mnie łapie 3G (jeśli nawet ten jest słabszy a nia gprs).A jaka wersja firmware ?Może spróbuj GTMM w wersji 4.5.0.625 ?Poza tym jest tam ustawienie "tylko 3G"-jeśli to ustawisz to co się dzieje ?
bob
portison
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-02, 16:27
Lokalizacja: Zegrze

Re: BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Post autor: portison »

Dzięki bob, ustawiłem "3G only" i wszystko bardzo dobrze pingi niskie . Szybkość tez oki czasem nawet DL 56 KB/s UL 20 KB/s
GlobeTroter GT Max (ERA)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: BTSy z UMTS woj mazowieckie ?

Post autor: bob »

Dobra robota Panie @portison . :D
ODPOWIEDZ