wolno chodzi

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gorzki16

wolno chodzi

Post autor: gorzki16 »

:cry: Właśnie założyłem sobie iplusa bardzo wolno chodzi mi przeglądanie stron www nie wiecie dlaczego??????????? Gdzie sie sprawdza transfer?????? Dodam jeszcze że mam modem za 110 zł(ten chyba lepszy)
Odys
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2005-10-28, 20:15
Lokalizacja: Pozna?/Tuczno

Re: wolno chodzi

Post autor: Odys »

Ja wiem, prawdopodobnie jesteś w zasięgu GPRS. Sprawdź na mapach czy masz EDGE
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: wolno chodzi

Post autor: Varmack »

Za 110 zł powiadasz ? Więc zakładam że masz SE GC 79. To tylko GPRS wyłapuje, a do prędkości sie niestety musisz przyzwyczaić. Lepiej jakl 6 kb/s raczej nie będzie.

Co do przeglądarki to ci moge polecić Firefoxa (www.firefox.pl) on najszybciej ładuje stronki w GPRSowym iPlusie (z doswiadczenia).
Co do pobierania plików to FlashGet (ale blokuje mocno połączenie) lub Opera. Ona tak nie blokuje, a ściąga ładnie bardzo.

Pozdro
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
jh222

Re: wolno chodzi

Post autor: jh222 »

ile masz kresek sygnału, czy one sie zmieniają, czy są stabilne po tym poznajesz jakosc swojego połaczenia , czy anteny się w miare widzą czy nie, jak sie nie widza to masz połaczenie na falach odbitych wielokrotnie, to ma niestety spore znaczenie to nie jest zwykła rozmowa przez komórke tylko transmisja w której systemy korzystają z korekcji błędów im więcej odbić tym większe opóżnienie sygnału --- odp antena kierunkowa jak nie widzisz btsa to przynajmniej poprawisz siłe sygnału

pozdr.
ertes

Re: wolno chodzi

Post autor: ertes »

powinienes sciągac sygnał edge nawet do 15 km ale trzeba podł ant kier tą długąą 1.7 m są na allegro

znajomy ma 15 km i łapał tylko gprs jak podł ant kier to modem ładnie sie przestawiał na edge sciąganie plikoów ma na 12-15 kb/s

i nic mu nie zrywaaaaaaaaaaaaaaaa

pozdr.
bolo

Re: wolno chodzi

Post autor: bolo »

ertes podaj strone z antenami
ertes

Re: wolno chodzi

Post autor: ertes »

nic nie bede podawał bo już mi admin zwrócił uwage !
Jerzyk

Re: wolno chodzi

Post autor: Jerzyk »

spróbuj dodać ogłoszenie w odpowiednim dziale i link do niego, włączaj link naprawdę kiedy to konieczne i kończy wątek dyskusji - admin powinien odpuścić
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: wolno chodzi

Post autor: zDaleKi »

Jerzyk pisze:spróbuj dodać ogłoszenie w odpowiednim dziale i link
Cały problem jest taki, że samo allegro, może to potraktować jako łamanie
regulaminu i mogą komuś zamknąć konto!

A najlepsze wyjście (ale tylko dla zarejestrowanych userów) to
przesyłanie takich info na priva ;)

Albo podanie linku do wątku w którym już był ten link ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Marcin R

EDGE w w ERA

Post autor: Marcin R »

Witam!
Kupiłem se 89 i mam transfer do 30 kbps. Wydajemi sie ze to wolno. Co wy na to? Zasięg na 3-4 kresek. Czy antena kierunkowa coś da?
Pozdrawiam
Marcin
osa2

Re: EDGE w w ERA

Post autor: osa2 »

Marcin R pisze:Witam!
Kupiłem se 89 i mam transfer do 30 kbps. Wydajemi sie ze to wolno. Co wy na to? Zasięg na 3-4 kresek. Czy antena kierunkowa coś da?
Pozdrawiam
Marcin
30 kbps - to ci sie źle wydaje :D wiekszego transweru raczej juz nie bedzie. W tym wypadku to szkoda pieniedzy na tą antenke.
Marcin R

EDGE w ERA

Post autor: Marcin R »

Witajcie
No to co ERA kłamie z transferem 240 kb/s .Ja ma 30 i to jest tragedia. Testowałem ostatnio Merlina 630 i chodził tylko na gprs to było podobnie.
Mam nadzieję ze mówimy o tych samych jednostachach czyli bitach a nie bajtach. 8 bitów=1 bajt. Jedno jest pewne powinno to działac szybciej ale pewnie ograniczyli predkosc bo nawet w Warszawie chodzi tylko do 60 kb/s
WESOŁYCH.....
dawid

Re: wolno chodzi

Post autor: dawid »

mam modem EDGE COMANDER usb iPLUSA chodzi dobrze i fajnie scioga sygnał ale to jest urzondzenie NOKI wiec musi byc dobre polecam pod warunkiem ze działa EDGE
    ODPOWIEDZ