IPlus Comander EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

IPlus Comander EDGE

Post autor: djmykus »

Witam. 8) Wg mapki zasięgu iPlus-a jestem w zasięgu technologii przesyłu danych edge. :wink: Do najbliższego miasta mam 8 km w linii prostej. :) Do najbliższego nadajnika Plus-a1 4km. Mam pełen zasięg mimo to mój transfer utrzymuje się na poziomie 53 kb/s (bez żadnych polotów :( ). Czym to może być spowodowane :?: Czy zakup zasilacza i anteny zewnętrznej załagodziłoby sprawę ? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. :)
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: IPlus Comander EDGE

Post autor: MaciekAdv »

Moze masz 2 nadajniki w zasiegu swojego modemu i przezuca cie na ten z silniejszym sygnalem. Proponuje ci kupic antenke kierunkowa (koncowka SMA) i to powinno załatwic sprawe.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Re: IPlus Comander EDGE

Post autor: djmykus »

a zakup anteny kierunkowej nie jest równoznaczny z zakupem zasilacza ?? Czy zasilanie usb wystarczy na tak wielką antenę ??
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: IPlus Comander EDGE

Post autor: MaciekAdv »

Jesli uzywasz laptopa to kup sobie zasilacz, a jak zwykłego pc-ta to powinno smigac bez zasilacza, a jak by nie chcialo to dokupisz wtedy.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
mario006
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2006-04-28, 14:31
Lokalizacja: Koszalin

Re: IPlus Comander EDGE

Post autor: mario006 »

A czy przypadkiem nie jest tak, że producent zaleca stosowanie zasilacza i nawet ostrzega, że w przypadku jego braku osiągi mogą być niższe.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: IPlus Comander EDGE

Post autor: canidy »

Nawet na pewno tak jest. Miałem ED77, który jest tak samo zbudowany jak NetBox i Commander, ale w komplecie do ED77 standardowo dodawany jest przez producenta zasilacz.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: IPlus Comander EDGE

Post autor: Ufo atakuje »

djmykus pisze:Witam. 8) Wg mapki zasięgu iPlus-a jestem w zasięgu technologii przesyłu danych edge. :wink: Do najbliższego miasta mam 8 km w linii prostej. :) Do najbliższego nadajnika Plus-a1 4km. Mam pełen zasięg mimo to mój transfer utrzymuje się na poziomie 53 kb/s (bez żadnych polotów :( ). Czym to może być spowodowane :?: Czy zakup zasilacza i anteny zewnętrznej załagodziłoby sprawę ? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. :)
Podejrzewam, że wielu użytkowników takiego łącza ma podobne problemy. Czasem jest kilka BTSów w pobliżu, z czego np.jeden EDGE a reszta GPRS i nie wiadomo który w danej chwili nas łączy. Jedyny kryterium jest wtedy chyba siła sygnału. W takich przypadkach przydałoby się namierzyć gdzie jest stacja która podaje EDGE i skierować na nią odpowiednią antenę kierunkową. Tylko to nie jest takie proste, a na pomoc konsultantów nie masz co liczyć. U mnie, w salonach sieci nikt nie wiedział gdzie są jakiekolwiek nadajniki, a co dopiero, czy obsługują EDGE?.Podobno można to zrobić za pomocą tzw.hiperterminala i komend AT w komputerze, ale to wyższa szkoła jazdy...
Jarek1233
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2006-03-20, 20:19

Re: IPlus Comander EDGE

Post autor: Jarek1233 »

Pisz do BOKu. Ja pisałem 6 razy i za szustym mi podali ulice na której jest bts z EDGE.
Comander GPRS Bydgoszcz
Awatar użytkownika
djmykus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-06-03, 13:28
Lokalizacja: Konin

Re: IPlus Comander EDGE

Post autor: djmykus »

Teraz pojawił się następny problem... Łączę się z iplusem, mam 2 lub 3 zapalone diodki zasięgu ( w przewadze 3-ech). Często [black=red]rozłąncza[/color] mi się net (nawet częściej, niż często) 15-20 min. i koniec. :-(... HELP ME...
ODPOWIEDZ