Zasięg, anteny.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Julek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-01, 12:30
Lokalizacja: Zadory

Zasięg, anteny.

Post autor: Julek »

Mam następujące pytanko: czy warto mi kupić modem w sieci iPlus, gdy w domu na telefonie mam tylko 2-3 kreski zasięgu (przy oknie) ? Na dachu domu mam natomiast ok. 4-5 kresek. Myślałem o kupnie modemu i anteny zewn. ale nie wiem czy to ma sens. Jeśli tak to co wybrać? Mieszkam w miejscowości ZADORY w wielkopolsce. Prosz.ę o odpowiedź :lol:
dirocker
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Zasięg, anteny.

Post autor: Ufo atakuje »

Był już całkiem ładnie zozbubowany wątek na ten temat -> zysk dB - jaka antena najlepsza , ale kierownik Szadzik wzioł i go zamknął...niewiedzieć czemu. :(
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Zasięg, anteny.

Post autor: canidy »

Ufo atakuje pisze:Był już całkiem ładnie zozbubowany wątek na ten temat -> zysk dB - jaka antena najlepsza , ale kierownik Szadzik wzioł i go zamknął...niewiedzieć czemu. :(
Pewnie dlatego, że dla użytkownika, który go otworzył temat się wyczerpał...
A jeżeli poczułeś niedosyt to mogłeś otworzyć własny w podobnym temacie zamiast ciągle narzekać...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Zasięg, anteny.

Post autor: sardo nunspa »

Julek pisze:Mam następujące pytanko: czy warto mi kupić modem w sieci iPlus, gdy w domu na telefonie mam tylko 2-3 kreski zasięgu (przy oknie) ? Na dachu domu mam natomiast ok. 4-5 kresek. Myślałem o kupnie modemu i anteny zewn. ale nie wiem czy to ma sens.
To dobry pomysł. Ja kupiłem modem GC 75 + antena. Najpierw antenę dookolną, co dało 2 kreski zasięgu, po zakupie anteny kierunkowej ATK 10 i dłuższego kabla, co pozwoliło mi wystawić antenę na balkon, otrzymałem 4 kreski. Dla GPRS jest bez różnicy ilość kresek ja zawsze mam 5,6 kb/s. Jeżeli chodzi o EDGE to już jest różnica im lepiej łapie tym prędzej ściąga.
Twoim problemem jest raczej zakup modemu, polecam coś na USB prostsza instalacja, antena przykręcana, a w PCMCIA jest delikatny konektor, który łatwo uszkodzić
:(
Latka lecą...
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

hmm

Post autor: sus »

w moim przypdku rowniez pomogla antena zewnetrzna dookolna 7db bo bez niej nawe nie lapalo EDGE a teraz mam 83%zasiegu,tak wiec antena zewnetrzna czy dookolna czy kierunkowa to bardzo dobra koncepcja i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> polepszy zasieg,kwestia tylko odpowiedniej mocy anteny do okreslonych warunkow sieci.

pozdrawiam
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
Julek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-01, 12:30
Lokalizacja: Zadory

Re: Zasięg, anteny.

Post autor: Julek »

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Jaki modem wybrać do stacjonarnego PC, aby nie było problemu z anteną? Mam zamiar wybrać coś z oferty PLUSA.
dirocker
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Zasięg, anteny.

Post autor: etranger »

Heh czasem komiczne jest gdy widzi sie jak jedna osoba z druga sie kloci...

Z modemow zewnetrznych polecic moge np siemensa es75 na usb z GPRS i EDGE bez simlocka, skoro tak sie uparles na Plus'a. Na allegro dostaniesz go w rozsadnych cenach.
Regards - etranger®
ODPOWIEDZ