Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Opozot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-02-12, 23:28
Lokalizacja: Tychy

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: Opozot »

Przepraszam, już poprawiam.

Siła sygnału (wg programu Cyfrowego Polsatu, kiedy najadę myszą na prawy dolny róg) wynosi -113 dB.

Okna mam skierowane dokładnie w przeciwnym kierunku.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: kmy »

Opozot pisze:wynosi -113 dB
czyli w zasadzie nie masz sygnału, to i tak cud, że w ogóle masz połaczenie
Opozot pisze:Okna mam skierowane dokładnie w przeciwnym kierunku
to bez prób nic nie będzie wiadome, może trafisz na jakaś odbita falę, może nie, ale generalnie to sytuacja bardzo zła, antena powinna byc w kierunku nadajnika

ja bym jednak spróbował z antena pokojowa, skoro pomimo -113 dbm masz połaczenie, to antena pokojowa powinna chociaż dać koło -100dbm
Opozot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-02-12, 23:28
Lokalizacja: Tychy

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: Opozot »

Ok, spróbuję zatem z anteną pokojową.

Jeszcze mam pytanie odnośnie kabla z antenty do modemu, wybaczcie offtopic, czy można kupić dłuższy kabel? Tzn. na pewno można, tylko jak on się zwie? : p Ma jakąś konkretna nazwę? Proszę o podpowiedź: )


Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: kmy »

Opozot pisze:czy można kupić dłuższy kabel?
każda antena pokojowa ma swój kabel i go nie przedłużaj, ponieważ każdy metr kabla to tłumienie sygnału, a Ty walczysz o każdy dbm
Opozot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-02-12, 23:28
Lokalizacja: Tychy

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: Opozot »

Ok, dzięki bardzo za pomoc!

Pozdrawiam!
marceliii
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2007-09-16, 13:43
Lokalizacja: slask

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: marceliii »

Jak chcesz to mogę Ci odsprzedać zestaw dwóch anten pokojowych użytych tylko raz w celu sprawdzenia .
:)
Dokładnie chodzi o ten zestaw :
http://allegro.pl/anteny-magnetyczne-11 ... 55382.html

Jak coś to pisz na PW .
Ja nadal walczę z rozszyfrowaniem nadajnika którego sygnał łapię w domu .
:(
Markadiusz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 153
Rejestracja: 2011-08-07, 06:31
Lokalizacja: tak

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: Markadiusz »

marceliii, Tyś widział antenę. Ten drut to do 900 MHz ostatecznie, a Ty go chcesz może jeszcze w cenie powyżej 20zł wciskać? To lepiej jakiegoś słonia na szczęście koło modemu postawić. Przynajmniej nie będzie tłumił LTE na 1800 MHz. Z takim jeszcze kablem to to nie ma sensu stosowania jako antena.
Odróżnij panel na podstawce (jako antena pokojowa) i drut (jako drut za cenę złota)!
OBE>POnK>OF>Margonet NET+BDI
marceliii
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2007-09-16, 13:43
Lokalizacja: slask

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: marceliii »

Dokładnie to chodzi o ten zestaw :
http://allegro.pl/antena-zestaw-lte-hsp ... 37499.html
Znasz jakiś inny lepszy zestaw który można zastosować wewnątrz pokoju ?
Przecież nie było mowy o panelowej , tylko o zestawie do wewnątrz .
Wcześniej pisałem o tym jak ten zestaw poprawił stabilność i szybkość łącza , więc uważam że jest wart zakupu w sytuacji gdy ktoś nie może wywalić panelówki za okno , a o takowej chyba tutaj teraz mowa ?!
;)
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: kmy »

ja pisałem o takiej antenie, jest to oryginalna antena od Huawei E630

jak juz pisałem bez anteny na 2100 brak sygnału, z antena 22% stabilne połaczenie

co do tych drutów, to róznie piszą, ale ja osobiście szukałbym pokojowej, ale nie na wszystkie pasma a tylko na 1800
Markadiusz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 153
Rejestracja: 2011-08-07, 06:31
Lokalizacja: tak

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: Markadiusz »

marceliii, widziałem w jakimś sklepie internetowym antenę panelową na podstawce. Zwykły panel, tylko że do postawienia np. na biurku, bo nie trzeba go nigdzie przykręcać. On może coś da ale taki drut raczej nie. Mam takiego druta do odbioru UMTS 900 PLAYa. Na modemie z nim sygnał nie jest lepszy niż na telefonie (obok, bez anteny zewn.), bo kabel stłumi już to, co by zostało uzyskane. Na 1800 tak długi kabel będzie tłumił tylko skuteczniej, więc nie wiem, czy aby jest sens, czy nie lepiej googlać aż do znalezienia tego panelu.
OBE>POnK>OF>Margonet NET+BDI
marceliii
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2007-09-16, 13:43
Lokalizacja: slask

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: marceliii »

A więc zakończę temat rozwiązaniem swojego problemu .
Po długim męczeniu techników z CP udało mi się ustalić że w domu łapie sygnał z nadajnika oddalonego o niecałe 10km , mimo faktu w bliższej odległości mam około 10 innych
:)
Jest to nadajnik zamontowany na wieży telewizyjnej w Bytkowie , zakładam że jest dość wysoko zamontowany i dlatego dociera do większości budynków na wyższych kondygnacjach , oczywiście w moim mieście .
Podczas ustawiania anteny na niego okazało się że mam z nim kontakt wzrokowy w linii prostej bez przeszkód , więc antenę zamontowałem o metr wyżej i eureka , moc sygnału z tego nadajnika wzrosła z 87dB do 69dB , co w testach objawia się stabilnym transferem na poziomie 38.5Mb/s przy ściąganiu , jak ściągam plik z serwera gg to leci cały czas powyżej 3MB/s .
Takich efektów nie daje ustawienie anteny na żaden inny z nadajników , mimo że do najbliższego mam 2.6km .
:)
Myślę że efekt uzyskałem zadowalający i na chwilę obecną kończę drążenie tematu .
Jak coś to służę pomocą .
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: Maciek764 »

marceliii pisze:Po długim męczeniu techników z CP udało mi się ustalić że w domu łapie sygnał z nadajnika oddalonego o niecałe 10km , mimo faktu w bliższej odległości mam około 10 innych
Myślę, że na chwilę obecną pobiłeś forumowy rekord w długości linku LTE :P Ale jak jest dobra widoczność optyczna to w sumie nie ma chyba przeciwwskazań.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: kmy »

Maciek764 pisze:pobiłeś forumowy rekord w długości linku LTE
ja uzyskałem połaczenie 13,5 km od nadajnika, niestety mieszkam 15,5 km i zadawalam sie HSPA+ na UMTS2100.

Modem E398+laptop+antena LTE1800MHz panelowa od Cybertecha, 13,5 km bez problemów. Na tych 15,5 km tez mam sygnał około -85dbm, ale nie może uzyskac połaczenia, w sumie dioda się zapala, swieci jakieś 3 s. i gasnie, to juz jest chyba za daleko, ale jeszcze będę walczył z ustawieniem anteny, bo jak montowałem to było zimno i nie jest idealnie ustawiona na nadajnik.
marceliii
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2007-09-16, 13:43
Lokalizacja: slask

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: marceliii »

Ta antena od Cybertecha ma kąt 30 stopni , więc idealnie jej nie musisz ustawiać , sam to sprawdzałem przestawiając ją w lewo i w prawo , siła sygnału się nie zmienia nawet o 1dB , dopiero jak całkowicie przestawię to spada o ponad 10dB .
Ewentualnie pokombinuj jeszcze z polaryzacją , chociaż mi za każdym razem najlepiej łapie przy ustawieniu polaryzacji poziomej ( zastanawiam się czy nie dokupić drugiej i nie ustawić dodatkowo na polaryzację pionową )
:)
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: kmy »

marceliii pisze:ma kąt 30 stopni
tak, wiem
marceliii pisze:pokombinuj jeszcze z polaryzacją
mam dwie anteny

Obrazek

i pionie i w poziomie
marceliii
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2007-09-16, 13:43
Lokalizacja: slask

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: marceliii »

Ładny " piorunochron ".
:D
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: kmy »

ale skuteczny, nikt więcej na mojej wsi nie odbiera UMTS2100, a na UMTS900 jest kicha, strasznie zapchana
a i w LTE jeszcze nie skończyłem, tylko czekam na lepsze dni w pogodynce :)
hipnotyze

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: hipnotyze »

założyć antenę kierunkową dobre mają z yagi.pl. osobiście sprawdzone nawet do 5 km od nadajnika łapie LTE
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: onken »

Dobre anteny w yagi ??

Pierwsze słyszę, słyszałem wręcz przeciwne opinie i to bardzo wiele tych opinii....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: matek451 »

Nie traktujmy takich wpisów poważnie. Zero konkretów, typowy spam.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: krystianb »

hipnotyze pisze:założyć antenę kierunkową dobre mają z yagi.pl. osobiście sprawdzone nawet do 5 km od nadajnika łapie LTE
Może zamiast pisać bzdury szanowny użytkownik odniesie się do kwestii "homologacji" sprzedawanych przez niego urządzeń?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
hipnotyze

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: hipnotyze »

Homologację wystawia producent dystrybutor, czyli w przypadku sprzętu który my instalujemy jest to Dipol. To na sprzedawcy spoczywa obowiązek wydania oświadczenia o spełnianiu norm ja tylko je przyjmuje do wiadomości i przekazuje użytkownikowi końcowemu z informacją o obowiązujących przepisach od 20 12 roku
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: krystianb »

hipnotyze pisze:Homologację wystawia producent dystrybutor,
No i co z tego, skoro i tak nie ma żadnego znaczenia, bez zezwolenia na korzystanie z częstotliwości.
hipnotyze pisze: przekazuje użytkownikowi końcowemu z informacją o obowiązujących przepisach od 20 12 roku
Jak ja bym chciał zobaczyć fakturę na usługę montażu takie urządzenia.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
hipnotyze

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: hipnotyze »

Ale ja się zupełnie z Panem zgadzam. Przepisy to przepisy. Każdy klient jest informowany o nich i używa sprzętu na własną odpowiedzialność. A na fakturze jest nazwa sprzętu użytego oraz usługa montażu. Proszę i wierzyć że jest wiele firm oraz domów gdzie w mieszkaniach nie ma totalnie sygnału, budynki mieszczą się na odludziu i co Ci ludzie mają zrobić? Operatorzy mają ich w nosie. Montujemy anteny tak że sygnał wewnętrzny nie opuszcza budynku. Nie wpływamy na otoczenie.
Ostatnio zmieniony 2017-01-27, 15:38 przez hipnotyze, łącznie zmieniany 1 raz.
hipnotyze

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: hipnotyze »

jeżeli taki użytkownik nie powoduje zakłóceń w sąsiedztwie, to dlaczego go karać?
hipnotyze

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: hipnotyze »

matek451 pisze:Nie traktujmy takich wpisów poważnie. Zero konkretów, typowy spam.

myli się Pan. To nie jest spam to jest prawda. Proszę sprawdzić moje filmy na youtube i sam się Pan przekona, fakt że większość sprzętu mają do kitu ale jest kilka anten naprawdę skutecznych. Po co tak od razu ignorować i oceniać? Miał Pan osobiście do czynienia? Ja zamontowałem ponad setkę takich anten i wiem o czym mówię.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: krystianb »

hipnotyze pisze:Proszę i wierzyć że jest wiele firm oraz domów gdzie w mieszkaniach nie ma totalnie sygnału, budynki mieszczą się na odludziu i co Ci ludzie mają zrobić? Operatorzy mają ich w nosie.
Są sposoby zgodne z prawem:
0. Zmiana operatora, mało jest miejsc gdzie nie ma kompletnie nic w znośnej jakości.
1. Bramki gsm/telefony "stacjonarne" gsm z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej.
2. Telefonia IP.
3. Jeszcze nie u wszystkich operatorów: Wifi Calling.
hipnotyze pisze:Montujemy anteny tak że sygnał wewnętrzny nie opuszcza budynku.
Tak? A repeater TX nie ma? Może i jesteście poważną firmą (choć moja przeglądarka twierdzi inaczej i blokuje stronę), macie poważny sprzęt pomiarowy, ale to nadal jest łamanie prawa.
hipnotyze pisze:jeżeli taki użytkownik nie powoduje zakłóceń w sąsiedztwie, to dlaczego go karać?
Jak nie zapnę pasów w samochodzie to na pewno nikomu obcemu krzywdy nie zrobię, a mandat dostanę.
hipnotyze pisze:. Proszę sprawdzić moje filmy na youtube i sam się Pan przekona,
Filmy, na youtubie :facepalm: :facepalm: :facepalm: :rotfl2: Były pewne anteny które nawet wydawało się, że działają. dopóki nie upali się końcówka mocy w routerze z powodu odbić.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: matek451 »

Warto jeszcze dodać, że brak zasięgu w wielu miejscach ci użytkownicy GSM zawdzięczają sobie, sąsiadom, różnej maści nawiedzonym ekologom, itp niedouczonym macherom, którzy skutecznie blokują budowę nowych stacji bazowych i protestują jak opętani. Normy promieniowania mamy najniższe w Europie a lud najciemniejszy. Stąd na rynku pseudofirmy montują nielegalne repeatery, które Januszom już nie szkodzą i przeciw nim nie protestują.Obwinianie operatorów GSM za wszelkie zło to gruba przesada i bezczelność, szczególnie gdy nielegalnie ingeruje się w ich sieć na koncesjonowanych pasmach , za które płacą grube miliony.
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: dmgary »

Nieuczciwe praktyki stosowane przez operatorów komórkowych potwierdza prof. Marek Zmyślony z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. - Jeśli raz uzyskają pozwolenie na budowę anteny, to potem już bez zgłaszania zmian ciągle zwiększają moc nadawania - wyjaśnia ekspert, który jednocześnie stwierdza, że nie zna wiarygodnych badań, które potwierdzałyby szkodliwość promieniowania stacji bazowych.
Jak ze wszystkim w życiu. Co za dużo to niezdrowo.
Dla użytkownika telefonu większym źródłem promieniowania jest terminal przy uchu "podgrzewający" głowę niż stacja bazowa.
Z drugiej strony nikt nie chce mieszkać w bloku na którym stoi stacja BTS.
Co do zwiększania zasięgu przez chińskie badziewia to fakt to wtedy nie przeszkadza bo spełnia rolę a że sieje zakłóceniami, że na TV widać to już nieistotne.

NIK ma (miał ? ) przeprowadzać wybiórcze badania mocy wypromieniowanych przez stacje bazowe ale jakoś o tym cicho, może kasa poszła na jakiś socjale i brakło ;)

http://orka.sejm.gov.pl/zapisy8.nsf/0/9 ... 037008.pdf
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
ODPOWIEDZ