Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

marceliii
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2007-09-16, 13:43
Lokalizacja: slask

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: marceliii »

Ładny " piorunochron ".
:D
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: kmy »

ale skuteczny, nikt więcej na mojej wsi nie odbiera UMTS2100, a na UMTS900 jest kicha, strasznie zapchana
a i w LTE jeszcze nie skończyłem, tylko czekam na lepsze dni w pogodynce :)
hipnotyze

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: hipnotyze »

założyć antenę kierunkową dobre mają z yagi.pl. osobiście sprawdzone nawet do 5 km od nadajnika łapie LTE
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: onken »

Dobre anteny w yagi ??

Pierwsze słyszę, słyszałem wręcz przeciwne opinie i to bardzo wiele tych opinii....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: matek451 »

Nie traktujmy takich wpisów poważnie. Zero konkretów, typowy spam.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: krystianb »

hipnotyze pisze:założyć antenę kierunkową dobre mają z yagi.pl. osobiście sprawdzone nawet do 5 km od nadajnika łapie LTE
Może zamiast pisać bzdury szanowny użytkownik odniesie się do kwestii "homologacji" sprzedawanych przez niego urządzeń?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
hipnotyze

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: hipnotyze »

Homologację wystawia producent dystrybutor, czyli w przypadku sprzętu który my instalujemy jest to Dipol. To na sprzedawcy spoczywa obowiązek wydania oświadczenia o spełnianiu norm ja tylko je przyjmuje do wiadomości i przekazuje użytkownikowi końcowemu z informacją o obowiązujących przepisach od 20 12 roku
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: krystianb »

hipnotyze pisze:Homologację wystawia producent dystrybutor,
No i co z tego, skoro i tak nie ma żadnego znaczenia, bez zezwolenia na korzystanie z częstotliwości.
hipnotyze pisze: przekazuje użytkownikowi końcowemu z informacją o obowiązujących przepisach od 20 12 roku
Jak ja bym chciał zobaczyć fakturę na usługę montażu takie urządzenia.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
hipnotyze

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: hipnotyze »

Ale ja się zupełnie z Panem zgadzam. Przepisy to przepisy. Każdy klient jest informowany o nich i używa sprzętu na własną odpowiedzialność. A na fakturze jest nazwa sprzętu użytego oraz usługa montażu. Proszę i wierzyć że jest wiele firm oraz domów gdzie w mieszkaniach nie ma totalnie sygnału, budynki mieszczą się na odludziu i co Ci ludzie mają zrobić? Operatorzy mają ich w nosie. Montujemy anteny tak że sygnał wewnętrzny nie opuszcza budynku. Nie wpływamy na otoczenie.
Ostatnio zmieniony 2017-01-27, 15:38 przez hipnotyze, łącznie zmieniany 1 raz.
hipnotyze

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: hipnotyze »

jeżeli taki użytkownik nie powoduje zakłóceń w sąsiedztwie, to dlaczego go karać?
hipnotyze

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: hipnotyze »

matek451 pisze:Nie traktujmy takich wpisów poważnie. Zero konkretów, typowy spam.

myli się Pan. To nie jest spam to jest prawda. Proszę sprawdzić moje filmy na youtube i sam się Pan przekona, fakt że większość sprzętu mają do kitu ale jest kilka anten naprawdę skutecznych. Po co tak od razu ignorować i oceniać? Miał Pan osobiście do czynienia? Ja zamontowałem ponad setkę takich anten i wiem o czym mówię.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: krystianb »

hipnotyze pisze:Proszę i wierzyć że jest wiele firm oraz domów gdzie w mieszkaniach nie ma totalnie sygnału, budynki mieszczą się na odludziu i co Ci ludzie mają zrobić? Operatorzy mają ich w nosie.
Są sposoby zgodne z prawem:
0. Zmiana operatora, mało jest miejsc gdzie nie ma kompletnie nic w znośnej jakości.
1. Bramki gsm/telefony "stacjonarne" gsm z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej.
2. Telefonia IP.
3. Jeszcze nie u wszystkich operatorów: Wifi Calling.
hipnotyze pisze:Montujemy anteny tak że sygnał wewnętrzny nie opuszcza budynku.
Tak? A repeater TX nie ma? Może i jesteście poważną firmą (choć moja przeglądarka twierdzi inaczej i blokuje stronę), macie poważny sprzęt pomiarowy, ale to nadal jest łamanie prawa.
hipnotyze pisze:jeżeli taki użytkownik nie powoduje zakłóceń w sąsiedztwie, to dlaczego go karać?
Jak nie zapnę pasów w samochodzie to na pewno nikomu obcemu krzywdy nie zrobię, a mandat dostanę.
hipnotyze pisze:. Proszę sprawdzić moje filmy na youtube i sam się Pan przekona,
Filmy, na youtubie :facepalm: :facepalm: :facepalm: :rotfl2: Były pewne anteny które nawet wydawało się, że działają. dopóki nie upali się końcówka mocy w routerze z powodu odbić.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: matek451 »

Warto jeszcze dodać, że brak zasięgu w wielu miejscach ci użytkownicy GSM zawdzięczają sobie, sąsiadom, różnej maści nawiedzonym ekologom, itp niedouczonym macherom, którzy skutecznie blokują budowę nowych stacji bazowych i protestują jak opętani. Normy promieniowania mamy najniższe w Europie a lud najciemniejszy. Stąd na rynku pseudofirmy montują nielegalne repeatery, które Januszom już nie szkodzą i przeciw nim nie protestują.Obwinianie operatorów GSM za wszelkie zło to gruba przesada i bezczelność, szczególnie gdy nielegalnie ingeruje się w ich sieć na koncesjonowanych pasmach , za które płacą grube miliony.
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzmocnienie sygnału LTE w cyfrowym polsacie

Post autor: dmgary »

Nieuczciwe praktyki stosowane przez operatorów komórkowych potwierdza prof. Marek Zmyślony z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. - Jeśli raz uzyskają pozwolenie na budowę anteny, to potem już bez zgłaszania zmian ciągle zwiększają moc nadawania - wyjaśnia ekspert, który jednocześnie stwierdza, że nie zna wiarygodnych badań, które potwierdzałyby szkodliwość promieniowania stacji bazowych.
Jak ze wszystkim w życiu. Co za dużo to niezdrowo.
Dla użytkownika telefonu większym źródłem promieniowania jest terminal przy uchu "podgrzewający" głowę niż stacja bazowa.
Z drugiej strony nikt nie chce mieszkać w bloku na którym stoi stacja BTS.
Co do zwiększania zasięgu przez chińskie badziewia to fakt to wtedy nie przeszkadza bo spełnia rolę a że sieje zakłóceniami, że na TV widać to już nieistotne.

NIK ma (miał ? ) przeprowadzać wybiórcze badania mocy wypromieniowanych przez stacje bazowe ale jakoś o tym cicho, może kasa poszła na jakiś socjale i brakło ;)

http://orka.sejm.gov.pl/zapisy8.nsf/0/9 ... 037008.pdf
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
ODPOWIEDZ