GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
typek1711
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-08-07, 17:34
Lokalizacja: SEMLIN

GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: typek1711 »

witam posiadam gc89 nowkiutki wymienilem go na gwarancji bo stary sie wieszal myslalem ze to wina softu wiec go wymienilem.mam antene kierunkowa najnowsza wersje modemu ustawilem go na 900mhz a on ciagle sie zapycha i wiesza. wiec musze go restartowac odlanczajac zasilanie w menarzeze urzadzen. co zrobic by to wkoncu zaczelo dzialac???
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: Ufo atakuje »

Napisz więcej szczegółów, to może ci ktoś pomoże. :) Jaki komputer, jaki system,oprogramowanie modemu(wersja),jaka ta antena, jak się wiesza czy zapycha. Bo tak ciężko coś określić. Na razie wiemy, że stary się wieszał i nowy się wiesza, więc logika wskazuje coś masz schrzanione w kompie.
Ostatnio zmieniony 2007-01-25, 23:08 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
typek1711
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-08-07, 17:34
Lokalizacja: SEMLIN

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: typek1711 »

komp to athlon 3200+, płyta gigabyte ka k9nppro sli, 1gb ram, przejsciowka pcmcia na podzespolach RICOCH, antena firmy dipol, do łączenia sie uzywam wirless menager (wersji najnowszej) ustawionej na 900MHz. czasami jest tak ze mozn zciagnac 100mb i nic sie nie dzieje a bywa itak ze polaczenie sie zatnie po 5mb. nie znam przyczyny. mieszkam na wsi i zdudel zaklucen nie am tu zbyt wiele a do najblizszego BTSa mam jakies 10km zasieg jest na poziomie 4 kresek. POMOCY
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: Ufo atakuje »

Acha..masz antene kierunkową.I tylko 4kreski? A bez anteny ile było? Co to za antena?
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: sardo nunspa »

To może BTS jest zapchany. Ja na przykład mam duże kłopoty w weekend, kiedy są te promocje i darmowe rozmowy Plusie, wtedy potrafi się zawiesić połączenie nawet, kiedy używam GG :evil: . W tygodniu jest już lepiej. Pozatym nie ciągnę nic wielkiego, bo przez GPRS to szkoda czasu.
Latka lecą...
typek1711
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-08-07, 17:34
Lokalizacja: SEMLIN

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: typek1711 »

to jest dobrze bo bez anteny nie mialem <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> polaczenia nie wykrywalo <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> EDGE a antena to dokładnie ta KLIK . zawsze mi sie wydawalo ze 4 na 5 mozliwych kresek to nie tak zle? ale nawet na 2 kreskach ze zle ustawiona antena robil to samo teraz wynioslem antene na zewnatrz i zasieg podniusl sie z 2 do 4 kresek i nadal jest to samo....

--
Poprawa linku.
Moderator - BliSki
typek1711
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-08-07, 17:34
Lokalizacja: SEMLIN

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: typek1711 »

sardo nunspa pisze:To może BTS jest zapchany. Ja na przykład mam duże kłopoty w weekend, kiedy są te promocje i darmowe rozmowy Plusie, wtedy potrafi się zawiesić połączenie nawet, kiedy używam GG :evil: . W tygodniu jest już lepiej. Pozatym nie ciągnę nic wielkiego, bo przez GPRS to szkoda czasu.
u mnie jest bez roznicy czy weekend czy normalny dzien nawet o 4 w nocy dostaje czasem zawiech ja mieszkam na terenie niezbyt zaludnionym wiec stacje nie powinny byc az tak bardzo zapchane... chociaz sam nie wiem moze na <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> daja jakies kiszkowate stacje i sie zapycha. a tak <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> to uzywam blueconnect jaka jest teraz najnowsza wersja biosu w GC89?
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: sardo nunspa »

Zanim zdecydowałem się na Plusa, przetestowałem pozostałych operatorów i Era u mnie wieszała się po minucie i kaplica. Musiałem restartować kompa i łączyć się ponownie i znowu kaplica. W mojej lokalizacji Era działa fatalnie, i nie mam zaufania do tego operatora.
Jeżeli to jest jednak problem ze sprzętem, to najlepiej będzie jak dasz do przetestowania u kumpla na laptopie. Będziesz miał jakiś ogląd sprawy.
Latka lecą...
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: Ufo atakuje »

Próbowałeś nakierować tę antenę na innego BTS-a. Może jest tam jakiś inny z EDGE. Nawet na takim z GPRS popróbuj, może to przez to cie rozłancza.
A jak z transferami?


PS.Co do kresek, ja mam skale 7-kreskową w iPlusie :) , dlatego mnie zmyliło.
typek1711
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-08-07, 17:34
Lokalizacja: SEMLIN

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: typek1711 »

Włanie chodzi o to iż kręcąc anteną do okoła ustawiając na wszystko co jest blisko mam ten sam problem. Prędkości są nawet przyzwoite pliki zciagam nawet do 26Kb/s wiec całkiem sporo wydaje mi się. Przy polączeniu też nie mam zadnych problemów. Tylko to iż się rozłancza mnie zastanawia i bardzo denerwuje. No bo nie mam mowu o tym zeby zciagać coś przez nocke bo net itak się rozłączy.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: Szadzik »

Próbowałeś uzywając WirelessManagera ustawić modem na pracę tylko na jednej częstotliwości? Ustaw na 900 i wtedy zobacz jak bedzie działał, potem ustaw na 1800 i też sprawdź jak się zachowuje.

A tak na marginesie to na pewno masz PCMCIA 23 bitowe?

Jeszcze oczywiście problemem może być to, że masz procesor od AMD. SE zawsze miały z nimi problemy.
Back to the Future ;)
typek1711
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-08-07, 17:34
Lokalizacja: SEMLIN

Re: GC89 NOWIUTKI ANTENA KIERUNKOWA A ON CIAGLE SIE WIESZA

Post autor: typek1711 »

<font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font> na 900mhz i na 1800 ale to nic nie dawalo, wciaz ten sam efekt. A probowalem jeszcze te modemy na drugim kompie i dalej to asmo wiec procesor nie jest problemem bo w tym drugim byl intel celeron wariacji dostaje z tym sprzetem
ODPOWIEDZ