Globetrotter a wyjście na antenkę zewnętrzną

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Globetrotter a wyjście na antenkę zewnętrzną

Post autor: Rooney »

EDIT!
Przepraszam za pomylke nie chodzilo mi o Globetrotter 2nd fusion tylko o

Karta Globetrotter Combo EDGE/GPRS/WLAN , bo taki Modem zakupilem..
Nie wiem jaka antenka kierunkowa zkonektorem pasuja tutaj?
Prosilbym o linki z cenami na allegro...

Dzięki wielkie z gory!
Ostatnio zmieniony 2006-08-09, 13:06 przez Rooney, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Globetrotter a wyjście na antenkę zewnętrzną

Post autor: Jaco »

A czy koniecznie musi być kierunkowa.Mógłbyś określić gdzie mieszkasz i w jakim a raczej z jakiego operatora korzystasz .Ja np: do takiej karty jak ty masz używam anyeny dookólnej.Działa bezproblemowo.
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: Globetrotter a wyjście na antenkę zewnętrzną

Post autor: Rooney »

Jaco pisze:A czy koniecznie musi być kierunkowa.Mógłbyś określić gdzie mieszkasz i w jakim a raczej z jakiego operatora korzystasz .Ja np: do takiej karty jak ty masz używam anyeny dookólnej.Działa bezproblemowo.
Dzięki za odpowiedz
Nie nei musi byc. Po prostu taka ktora by najlepiej pasowala i miala najlepszy zasieg:) prosilbym o jakeis linki z cenami na allegro, lyknalbym odrazu bo potrzebuje:)
jestem w Plusie a mieszkam w Opolu
Masz ten modem Globetrotter combo? jesli tak to podaj prosze szczegolowe info, jaka antenka , co wkomplecie, jak to zamontowac oraz ile to kosztuje..najlepiej poparte linkami z allegro.
z gory dzieki!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Globetrotter a wyjście na antenkę zewnętrzną

Post autor: Jaco »

Wejdz na Allegro w wyszukiwarkę wpisz anteny i pokaże ci TO
Ja mam Taką.
Wszystko masz opisane.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Globetrotter a wyjście na antenkę zewnętrzną

Post autor: ja.michal »

Używam też takiej anteki jak Ty Jaco ;) i też Combo EDGE. Jak nie ma daleko bts-a to polecam!
Mam zasięg góra 51% więc nie za dobrze. No ale do bts-a mam 6,5 km po drodze hala stalowa, las, górke i następny las.

I tu mam pytanie czy polecacie kupic antenke kierukową?
Na allegro upatrzyłem taka o wzmocnieniu ~16dB
Dodam, że jak wejdę na dach to zostaje na drodze tylko las i to po wierzchołkach drzew.

Dzięki za odp!


P.S.
I z tego co liczyłem to muszę mieć 12-15 m kabla, żeby antena na dachu była. Z tego co mi mówił gość od anten to przy takim wzmocnieniu straty był by minimalne. Chyba :?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Globetrotter a wyjście na antenkę zewnętrzną

Post autor: Ufo atakuje »

ja.michal pisze:Używam też takiej anteki jak Ty Jaco ;) i też Combo EDGE. Jak nie ma daleko bts-a to polecam!
Mam zasięg góra 51% więc nie za dobrze. No ale do bts-a mam 6,5 km po drodze hala stalowa, las, górke i następny las.

I tu mam pytanie czy polecacie kupic antenke kierukową?
Na allegro upatrzyłem taka o wzmocnieniu ~16dB
Dodam, że jak wejdę na dach to zostaje na drodze tylko las i to po wierzchołkach drzew.
Napisałeś zasięg 51%, ale jak z transferami? Liczba kresek nie jest przecież najważniejsza.
Ja tez przymierzam się do kierunkowej.Odległość podobna 7km i nic nie zasłania o prócz moich budynków. Dlatego zamierzam kupiś ATK10- 13dB, dużo mniejsza (0,7m przy 1,7m-ATK20), a zysk mniejszy tylko nieznacznie.Poza tym chyba łatwiej nią wcelować w nadajnik, niż taką dużą anteną. ATK 20 stosują ci co mają kilkanaście kilometrów do nadajnika.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Globetrotter a wyjście na antenkę zewnętrzną

Post autor: ja.michal »

Transfer w zalezności od pory, ale tak 6-8 KB/s więc raczej nie za dobry a wiem, że modem daje lepiej bo spr gdzie indziej gdzie zasięg był praktycznie full miałem predkości stałe około 20KB/s w porywach 30 ale zadko.

A z tym celowaniem w antene to nie pomyślałem. Dzięki za zwrócenie na to uwagi. :wink: A i z dookujna tą co mam wchodzilem na dach ale nie w miejsce tak przejrzyste jak na maszcie. Miałem zasięgu 65% a predkości wzrostu jakiegos nie zaobserwowalem znacznego. Może 2-3KB/s ale nie więcej.

A co z tak dużą ilością kabla o której pisalem 12-15m? Jak to z tym. Opinia jednej osoby której się o to pytałem jest raczej nie wystarczająca. Dodam, że kabel miał by iść po blaszanym dachu w dodatku nachlonego idealnie na południe.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Globetrotter a wyjście na antenkę zewnętrzną

Post autor: Jaco »

ja.michal pisze:A i z dookujna tą co mam wchodzilem na dach ale nie w miejsce tak przejrzyste jak na maszcie. Miałem zasięgu 65% a predkości wzrostu jakiegos nie zaobserwowalem znacznego. Może 2-3KB/s ale nie więcej.
Ja mam taka antenke na dachu do tego 25 m kabla i transfery z wykorzystaniem DAP mam od 15KB/s-25KB/s niekiedy ponad 30KB/s.Były przypadki że transfer zaczynał sie od 278KB/s ale tylko na kilka sekund.Wiadomo cisza w eterze.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Globetrotter a wyjście na antenkę zewnętrzną

Post autor: ja.michal »

No to już wiem w co inwestować. ;)
ODPOWIEDZ