Zasieg wewnatrz budynkow ... w Erze tragedia...

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Zasieg wewnatrz budynkow ... w Erze tragedia...

Post autor: szalony »

... juz mam przez to takie nerwy :( ... chcialem korzystac z blueconnect - Era ma dobry edge ale niestety sama Era zasiegiem sieci mnie odstrasza :cry: Tak czytam www i widze ze ludzie bardzo na Ere narzekaja za zasieg w bydynkach :shock: Fakty sa takie ze niestety to prawda :? Sam w Aleksandrowie Lodzkim w czesci poludniowej wewnatrz budynkow zasieg Ery mam tragiczny :smt011 spowodowane to jest brakiem bts Ery w moim miescie ( jest tylko 1 w czesci polnocnej - Plus ma 3 a Orange 2btsy) dlatego w czesci poludniowej jest tragedia :x na moje uwagi Era kazala mi antene kupic bo oni nie gwarantuja zasiegu w budynkach :| rozumiem bez urazy jakbym byl gdzies na "wsi" ale mamy 21 wiek miasto 25tys - przy samej Lodzi i w czesci miasta nie ma zasiegu :!: :| Dolaczam fotki z zasiegu mego mieszkania-parter domek jednorodzinny :) www.republika.pl/szalony2005/zasieg/1.jpg zakres numerow 1-9 . Wkrotce bede do Ery pisal reklamacje bo mam dosc latania do okna-szumow-przerywania polaczen i nieodebranych rozmow pomimo ze telefon jast wlaczony :!: :!: :!: wkrotce bede pisal reklamacje - nie omieszkam Was poinformowac jak Era ustosunkuje sie do w/w sytuacji .

EDIT:
Dodam jeszcze ze do Aleksandrowa L. dolatuje szczatkowy umts z Lodzi ale tez jest slaby i w telefonie umts ustawionym na tryb podwojny powoduje istna "dyskoteke" na moje pytania i uwagi czemu Era w samym Aleksandrowie nie da umts ( pisala rok temu w oficjalnym komunikacie ze ma byc ) emailowo mi odpisali ze niestety im przykro ale nie planuja w Aleksandrowie umtsu - przynajmniej w najblizszej przyszlosci Ciekawe co siec ma na mysli "najblizszej przyszlosci " 1 rok

_________________
Moja pasja meteo i gsm :)

Używamy opcji "Zmień, a nie piszemy jeden post pod drugim. Szadzik
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Zasieg wewnatrz budynkow ... w Erze tragedia...

Post autor: Szadzik »

@szalony - przestań crosspostować i pisać wszędzie to samo.
Back to the Future ;)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Zasieg wewnatrz budynkow ... w Erze tragedia...

Post autor: szalony »

Juz nie bede pisal :wink: ale nie wszyscy sa i" tu i tu " a fakt temat rzeka :P
Awatar użytkownika
krissj
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-08-12, 17:46
Lokalizacja: xx

W Erze?

Post autor: krissj »

Ja miałem kiedyś Idee(POPa) w Oslsztynie było w centrum z tym tragicznie...Szczególnie na ul.Pieniężnego i Św.Wojciecha..... :cry: terazz ejst PLUS i nie ma w budynkach problemów.Za to przydało by sie w południowej częsci Olsztyna na wyjeżdzie w strone Butryn/Wielbarka 900Mhz postawić bo sporo już tam ludzi mieszka,a zasięg jest na 3 krechy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Zasieg wewnatrz budynkow ... w Erze tragedia...

Post autor: Jaco »

Nie wiem czemu tak domagasz się aby poprawił się zasięg Ery skoro TUTAJ PISZESZ że zmieniłeś operatora.Oni i tak zrobią jak chcą.U mnie mieli postawić przekażnik tj.w mojej miejscowości i popij wodą.Nic z tego nie będzie.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Zasieg wewnatrz budynkow ... w Erze tragedia...

Post autor: magmike »

Zapewne nikogo Twoja prośba nie wzruszy, prędzej jakby kilkaset osób ją podpisało. Spróbuj innego operatora, Idea kiedyś miała same BTSy na 1800MHz, które charakteryzuje mniejszy promień zasięgu ale bardziej wnika ich sygnał do wewnątrz budynków. Czasem trzeba kierować się zasięgiem a nie cennikiem czy innymi kryteriami, niestety.
Startery teraz tanie więc kup, pomierz zasięg i zmień na tego który w Twoim domu ma dobry sygnał :)
pozdrawiam, magmike
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Zasieg wewnatrz budynkow ... w Erze tragedia...

Post autor: hubert »

A ja miał bym takie pytanko co do zasięgu wewnątrz budynku.
Ostatnio wymieniłem w domu okna, w oknach tych jest wpompowany argon w celu polepszenia izolacji termicznej.
I zauważyłem jak by mi się pogorszył zasięg, zarówno w Erze jak i w plusie. Nie wiem, być może nie ma to nic do rzeczy ale czy może to być spowodowane tymi oknami, lub raczej wyżej wspomnianym gazem.
ODPOWIEDZ