Czy mogę mieć edga??

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Czy mogę mieć edga??

Post autor: Mikolaj211 »

Witam! Edge sięga gdzieś 5km ode mnie. Niestety dzieli go ode mnie parę drzew, ale teren jest równy. Po za tym jak rozpoznać czy korrzystam z edga czy gprs?? Mam iplusa, modem netbox. Z góry dziękuje za pomoc!!![/quote]
pogar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 299
Rejestracja: 2006-07-24, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy mogę mieć edga??

Post autor: pogar »

"atakuja klony, beda nas miliony...."
--
Pogar
Aster -> Linksys WRT54G3G -> Dom
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Czy mogę mieć edga??

Post autor: Mikolaj211 »

Przepraszam, że napisałem dwa takie same temety, zrobiłem to niechcacy, proszę osobę uprawnioną do tego o usunięcie jednego z nich
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Czy mogę mieć edga??

Post autor: matinati »

Najlepiej sprawdzić czy jest się w zasięgu technologii EDGE poprzez sprawdzenie prędkości przesyłu danych. Modem NetBoX posiada 6 klasę edga czyli max wyciąga 177,7 kb/s (gdzieś w granicach max 22 KB/s). Jeżeli będziesz miał prędkości większe niż 53,6 kb/s to jesteś w zasięgu EDGA. Linki do testerów łącz TU
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Czy mogę mieć edga??

Post autor: Ufo atakuje »

mikolaj211 pisze:Witam! Edge sięga gdzieś 5km ode mnie. Niestety dzieli go ode mnie parę drzew, ale teren jest równy. Po za tym jak rozpoznać czy korrzystam z edga czy gprs?? Mam iplusa, modem netbox. Z góry dziękuje za pomoc!!!
[/quote]

Najpierw zerknij tu:
http://www.bez-kabli.pl/ftopic310.html& ... 0e43210e7c

..i poszukaj BTS-ów w pobliżu ciebie.Jeśli prędkość przy transferach(np.na początku) nigdy nie przekracza ok.6,6kB/s- to nie masz EDGE.Możesz dokupić mocniejszą antene kierunkową, ale sprawdź czy nie będzie cie sćiągał jakiś BTS z GPRS-em- bo wtedy lipa.

Sprawdz jeszcze komendą AT+CREG, z którym BTS-em się w ogóle łączysz teraz.Tu masz opis co i jak : http://www.bez-kabli.pl/ftopic2782.html&highlight=bts
ODPOWIEDZ