Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: MaciekAdv »

Od mniej wiecej tygodnia zaczelo mnie rozłączac po 10 razy dziennie, wczesniej gora raz dziennie. Połaczenie jest niestabilne jak by sygnal zanikal, czasem nawet google nie chce zaladowac za pierwszym razem tylko po paru odswierzenaich dopiero sie udaje. Moj modem to Comander. Ma moze ktos podobnie?
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
stan123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-04-11, 17:31

Re: Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: stan123 »

Cześć. U mnie jest podobnie z tym że nie wywala mnie tak często ale za to przez kilka dni było tak że komputer logował się do sieci i nic pozatym. Taki zastój był może przez godzinę i później wszystko wracało do normy. Tak mi się wydaje że iplus się czasami zapycha bo coraz więcej jest użytkowników.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: MaciekAdv »

Mam nadzieje ze to tylko nie wina modemu bo jak oddam na gwarancje to bede bez neta pewnie z 2 tygodnie, bo raczej nie dostane zastepczego hmmmmm; probowalem zmieniac stery itp. ale nic nie pomaga, nie chce pisac do tych kretynow z BOKU bo i tak nic nie poradza i znowu dostane oficjalne pismo z ich odpowiedzia ,ze niestety to zalezy od przeciazenia sieci hmmm (bajkopisarze).
Ma ktos jakis pomysl co to moze byc?? bo nie da sie z neta korzystac. Bede wdzieczny za kazda sugestie.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: draconair »

zadzwoń pod 601 101 101 [ czy jakoś tak ] i poproś o zmianę przydziału ip dla telefonu [ koleś powinien wiedzieć o co chodzi :-) ] albo restart usługi etc. :-) ... zadzwoń i powiedz co się dzieje, zawsze da się coś wykombinować
Plus LTE
Orange VDSL
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: MaciekAdv »

Zadzwonilem, zrobili reseta karty i jakies ciecie ip czy cos takiego i dalej to samo wiec to jednak modem hmmmm.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: Varmack »

Niekoniecznie wina modemu...
Mi od kilku dni też zaczeło przerywać, i ja dostaję szewskiej pasji, kiedy w grze online ustawiam cos 30 min zeby zaczac skilowac (takie tam ;pp) albo bije jakies potwory i nagle mnie rozlancza (i najczescie padam)...
Też jestem za przeciazeniem sieci raczej...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
sjohans_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-20, 10:57

Re: Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: sjohans_ »

Witam serdecznie

Używam Qtek 9100.
iPlus w Mielcu na podkarpaciu nie działa u mnie od 18 sierpnia. 19-go udało mi się dodzwonić na 601 101 101. Pan przyjął reklamacje, ale powiedział, że z racji weekendu trzeba będzie poczekać.
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: siubul87 »

Witam! Ja posiadam simdate i tez od kilku dni mi zrywa polączenie:/ po kilku minutach....lipa
SPV C500 + SIMDATA
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

hmm

Post autor: sus »

witam
u mnie podobnie bylo w tym tygodniu(Swietokrzyskie),polaczenie wieszalo sie i klapa,dodam tylko ze mam modem SE GC85(najnowsze firmware+najnowsze sterowniki) takze nie jest to raczej wina sprzetu :?
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: szalony »

Hmm doprawdy nie wiem co pisac :? bo u mnie w lodzi i okolicach Iplus dziala wysmienicie :) nic nie rwie i polaczenia sa szybkie i stabilne :D Jak wam nie dziala i jestescie pewni w 100% ze to wina sieci nie sprzetu to zglaszajcie awarie z dokladnym opisem :?
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: MaciekAdv »

A jednak nie modem, kolezance tez sie tak dzialo, ale od dzisaj od okolo 16 wszystko juz dziala ok. Pewnie jakies awarie mieli na sieci i cos robili.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Iplus: zrywanie polaczenia- Awaria sieci

Post autor: siubul87 »

MaciekAdv pisze:A jednak nie modem, kolezance tez sie tak dzialo, ale od dzisaj od okolo 16 wszystko juz dziala ok. Pewnie jakies awarie mieli na sieci i cos robili.
Pozdrawiam
Potwierdzam słowa kolegi. U mnie też już wszystko OK!:):)
SPV C500 + SIMDATA
ODPOWIEDZ