HELP! Iplus - gprs OK, edge NOT OK mimo ze sygnal odbiera!!!

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
moosia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-12, 10:00
Lokalizacja: Opole

HELP! Iplus - gprs OK, edge NOT OK mimo ze sygnal odbiera!!!

Post autor: moosia »

HELP! Help ! Help!

MAm iplusa, modem w latopie Combo Globetrotter, mieszkam w Opolu. Wszystko było ok - odbieralam gprs, bez problemu chodzil edge przy uzyciu aplikacji Iplus. Jednak od tygodnia dzieje sie cos dziwnego: jak jest gprs wszystko chodzi okej, ale jak nagle pojawia sie edge polaczenie z netem jakby zostaje zamrozone - komputer wysyla a nic nie odbiera! Nie moge odebrac poczty, ani wyswietlic stron www. Co ciekawe strony bankowe funkcjonuja normalnie.

Dodam jeszcze ze dzieje sie tak tylko w mojej okolicy - tzn 2,3 ulice - a jak jestem gdzies dalej to edge aktywuje sie bezproblemowo i wszystko dziala.

Hmm.. instalowalam wszystko ponownie, skanowalam wirusami, nic nowego nie instalowalam... czy to mozliwe ze jakos zblokowany jest nadajnik w poblizu mojego domu? oczywiscie w BOK stwierdzili ze sprawdza to technicy i zero odpowiedzi. Dodam jeszcze, ze resetowali mi net (czy jak to sie fachowo nazywa) i dzieje sie dalej to samo.
Prosze o RADY!!!!!!!!
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

hmm

Post autor: sus »

jesli u ciebie jest lipa a kilka ulic dalej jest ok tzn ze wina przekaznika,takie moje zdanie ntualnie sprawdzic u kogos innego na sprzecie
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
moosia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-12, 10:00
Lokalizacja: Opole

Re: HELP! Iplus - gprs OK, edge NOT OK mimo ze sygnal odbiera!!!

Post autor: moosia »

hmmm a mozna jakos wylaczyc EDGE? zeby modem odbieral tylko GPRS?
ODPOWIEDZ