Dziwny problem z SIMDATA - brak GPRS i EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
air23

Dziwny problem z SIMDATA - brak GPRS i EDGE

Post autor: air23 »

Witam,

Od pol roku korzystam z internetu za pomoca karty SIMDATA i jestem bardzo zadowolony z tej uslugi.
Jednak od wczoraj od godz. 12 nie moge sie polaczyc z internetem :( Na komorce wywala mi blad "Usluga GPRS niedostepna". Probowalem kilka razy, ale ciagle wyrzucalo ten sam blad.
Poszedlem pozniej z pieskiem na spacer i sprobowalem polaczyc sie z netem kiedy bylem oddalony od domku o okolo 500 m. O dziwo internet zaskoczyl bez problemu :) Jednak kiedy wrocilem do domu znowu wywalilo ten sam blad. Ogolnie z internetem moge polaczyc sie wszedzie, tylko nie u mnie w domu. Oczywiscie poziom sygnalu w komorce jest maksymalny.
Wyglada to na awarie przekaznika PLUS GSM z ktorego moj telefon korzysta kiedy jestem w domu. Co Wy a to ?
Mieszkam w Poznaniu, przy Rondzie Srodka, a moj przekaznik znajduje sie na ul.Bydgoskiej.

Probowalem dodzwonic sie na numer 2601 ale tam tez maja jakas awarie :( Wybieram "0" zeby polaczyc sie z konsultantem, wlacza sie muzyczka i po 10 sekundach przerywa polaczenie...masakra :evil:

Pozdrawiam
Air23
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwny problem z SIMDATA - brak GPRS i EDGE

Post autor: lkmc »

Tak, to wyglada na awarie btsa.
Powinienes zadzwonic raczej pod 0 601 101 101, jest to dzial techniczny iPlusa.
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Dziwny problem z SIMDATA - brak GPRS i EDGE

Post autor: matinati »

Tak walnięty BTS. Miałem to samo tylko mnie wyrzucało non stopa z bts-a połączyłem się kilka minut połączenie i rozłączenie i tak w kółko. Zadzwoniłem i po awarii. :wink:
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
air23

Re: Dziwny problem z SIMDATA - brak GPRS i EDGE

Post autor: air23 »

lkmc pisze:Tak, to wyglada na awarie btsa.
Powinienes zadzwonic raczej pod 0 601 101 101, jest to dzial techniczny iPlusa.

Zadzwonilem pod ten numer i zglosilem awarie.
Zobaczymy ile im zajmie usuniecie tego problemu :)

@lkmc, @matinati, dzieki za pomoc 8)

Glider33
ODPOWIEDZ