Wybór BTSa 3G raz jeszcze (dot. kart Oprion Globetrotter)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Którego operatora poleciłbyś (cena, jakość usług, podejście do klienta etc.) przy zakupie dwóch palmtopów z UMTS na firmę?

Czas głosowania minął 2006-09-10, 09:17

1) Orange
0
Brak głosów
2) Plus
2
50%
3) Era
2
50%
4) Żadnego ;)
0
Brak głosów
5) Wszyscy są OK
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Crush
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-08-30, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Wybór BTSa 3G raz jeszcze (dot. kart Oprion Globetrotter)

Post autor: Crush »

Witajcie,

Szukając informaci w sieci na temat wyboru BTSa, przełączania trybów pracy modemu etc. trafiłem na to forum. Problem wydaje się powszechnie znany, a rozwiązania dość trudne dla przeciętnego użytkownika. Po długim szukaniu znalazłem jednak opis, jak zmusić modem do wyboru BTSa za pomocą komend AT. Problem w tym, że nie wszystkie modemy obsługują te komendy. Po dłuższym czasie bezefektownej pracy, zacząłem przeglądać poraz kolejny opcje programu Globetrotter Mobility Manager.
Oczywiście pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, przystępując do rozwiązania problemu, było zainstalowanie najnowszej wersji tego programu, zgodnie z instrukcją na forum: http://www.bez-kabli.pl/ftopic990.html
W moim przypadku wystarczyło w ustawieniach programu dotyczących typów sieci, wybrać opcję 3G ONLY. Wczesniej modem nie łączył się z sieciami 3G mimo, że ich zasięg byłby wystarczający, jednak silniejszy sygnał dawały BTSy z GPRSem, co powodowało przełączanie na GPRS. Od tej pory Blueconnect smiga, aż miło.
UMTS to jednak rewelacja - nawet przy tragicznie niskim sygnale (żadnej kreski w GTMM, 9% sygnału) działa z prędkością zbliżoną do maksymalnej.

Ja osobiście go nie używam, jest to zabawka mojej dziewczyny, ktora nie mogła z niego praktycznie korzystać, ponieważ GPRS przy zasięgu 30-45% prawie nie chciał działać. Teraz bez kłopotu działa Skype, nawet w trybie wideo, pliki lecą z prędkościami ponad 40kB/s.

Mam nadzieję, że taka wskazówka komuś się przyda. Mi osobiście komendy AT nie pomogły. Może istnieje jakiś sposób, na zmuszenie Globetrotter'a do wyboru konkretnego BTS'a tymi komendami, jednak czy jest to naprawde konieczne?

Zwróćcie uwagę na to, by wersja GTMM była jak najnowsza i zgodna z modelem posiadanej przez was karty.


Pozdrawiam wszystkich

Crush
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wybór BTSa 3G raz jeszcze (dot. kart Oprion Globetrotter)

Post autor: magmike »

BC rządzi w maku i to mi sie podoba, masz tam darmowy WLAN.
pozdrawiam, magmike
Crush
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-08-30, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór BTSa 3G raz jeszcze (dot. kart Oprion Globetrotter)

Post autor: Crush »

Nie wiedzialem, dzieki za info;)
Ja tego nie uzywam, bo mam kabla 3mbit w domu, wiec mi nie potrzebne, ale swoja droga dobry ten blue jest.

Pozdrawiam
Crush
ODPOWIEDZ