ATK20 problem z ustawieniem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: wikara »

Kto mi pomoże to rozczytać,z jakim btsem się łącze i w jakiej miejscowośći i na jakim paśmie itd...
będe bardzo wdzięczny,bo ja sobie nie radze...

po wpisaniu komendy AT otrzymałem takie coś>>>

AT+CREG=2
OK
AT+CREG?
+CREG: 2,1,"797C","8909"
kemtril
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-20, 21:54

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: kemtril »

Czy może ktoś mi doradzi jaka kupić antenke? Poniewaz nie chce miec problemu jak jeden z kolegów i róznież myslełem o zakupie atk20.

chodzi o miejscowośc Kręgi www.pilot.pl

plusa nadajnik jest:

Plus Dabrowka, Mazowieckie
? 900 11016 1393 1 2 3 2006-10-22

nom i chyba nigdzie w okolicy nie ma, ale jesli wkladam karte do telefonu to pisze Wyszków???? Tylko w BTS search nie ma informacji ze tam jest nadajnik plusa....

aaaa - :arrow: antenke mam zamiar dolutowac go GC79 :
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

wikara1 pisze: +CREG: 2,1,"797C","8909"
Twojego nadajnika po prostu nie ma w bazie. W dodatku to jest Orange, więc trudno cokolwiek przypuszczać bez dokładnego info. Pozostają ci dwa wyjścia:
1)Zadzwonić do BOK-u lub zamailować, niech oni ustalą z jakim BTS-em się łączysz i na jakiej częstotliwości. (nr sektora sugeruje 1800, ale nie ma zbyt dużej pewności)
2)Skombinować jeden z następujących telefonów: Nokia6630, Nokia 3310 D/K750i, W800i,Z520i,W300i....stary Siemens..stara Nokia..Motorola. W tych telefonach bardzo łatwo uruchomić netmonitor. Wtedy miąłbyś pewność, jaki kanał i jaka częstotliwość. Mógbyś nawet odnaleźć ten nadajnik.

Natomiast jeśli masz już EDGE na tym nadajniku, a chcesz tylko ustabilizować łącze to możesz kupiś dookólną dwuzakresową 900/1800 i po sprawie.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

kemtril pisze:Czy może ktoś mi doradzi jaka kupić antenke? Poniewaz nie chce miec problemu jak jeden z kolegów i róznież myslełem o zakupie atk20.
Plus Dabrowka, Mazowieckie
? 900 11016 1393 1 2 3 2006-10-22
aaaa - :arrow: antenke mam zamiar dolutowac go GC79 :
Nie wiem skąd <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> te dane o nadajniku, ale wynika, że jest na 900MHz i to jest EDGE. ATK20 by się przydała, ale do lepszego modemu. Przecież i tak będziesz miał tylko GPRS= 5-6kB/s- to nie ma sensu. Zamiast grzebać w tym modemie, sprzedaj go i kup coś lepszego z EDGE (do235kb/s). I wtedy ewentualnie antena.
kemtril
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-20, 21:54

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: kemtril »

w zupełnosci wystarczy dla mnie ta predkosc 5kb/s tylko zeby to chodzilo stabilnie a nie raz chodzilo a raz nie.... Dane sa z BTS search

modemu na razie nie planuje zmieniac.
maku73

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: maku73 »

Witam.
Mam dwa pytanka:
1. W jaki sposób są ustawione sektory, czy jest na to jakaś reguła?
Ufo atakuje pisze: Natomiast sektor 2 może wskazywać, że twój nadajnik jest na północny-zachód od ciebie. 8)
2. Czy można wymusić poprzez okno terminalu BTSa z którym ma współpracować modem?
Mój modem ma edge kl.6 jednak maksymalny transfer to ok 100kb/s, to o ponad 77kb/s za mało przy tej klasie edge. Muszę coś z tym zrobić i chce zacząć od zmiany BTSa, bo ten z którego korzystam może być przeciążony.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: reilord »

Witam, skozystalem z metody i mam:
+CREG 2,1, "1010", "00008959"
Wpisalem w btssearch 00008959h i okazalo sie, ze to nadajnik z Inowroclawia, a ja jestem z Chelmna, czy to jest mozliwe przy
CSQ: 17,99? przeciez to jest ponad 100km!
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

maku73 pisze:Witam.
Mam dwa pytanka:
1. W jaki sposób są ustawione sektory, czy jest na to jakaś reguła?
Ufo atakuje pisze: Natomiast sektor 2 może wskazywać, że twój nadajnik jest na północny-zachód od ciebie. 8)
2. Czy można wymusić poprzez okno terminalu BTSa z którym ma współpracować modem?
1.Sektory przeważnie ustawione są następujących kierunkach:
Sektor 1 - kierunek północny, pólnocno-zachodni
Sektor 2 - południowy i południowo wschodni
Sektor 3 - zachodni
Podobnie jest z sektorani na 1800Mhz 4,5,6 i 7, 8 ,9 . Nie można na tym polegać na 100%, ale w większosci się to zgadza.

2.Możesz pośrednio tylko w niektórych modemach, poprzez wymuszenie rodzaju transmisji lub pasma (częstotliwośći 900/1800).
+CREG 2,1, "1010", "00008959"
Dziwny przypadek. Nawet lac się nie zgadza. :? Napisz jaki masz modem ? Sieć to ERA, tak? Może korzystasz z UMTS? Może ten modem podaje to w kodzie dziesiętnym? Nic się nie zgadza :(
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: reilord »

Wiec, jestem userem iPlus na comanderze (ale nie wiem czy 1 czy 2 - ale taki zielony, przezroczysty). Z tego co wiem, to nie ma UMTS'a - max. mozliwosci tego 'modemu' to EDGE. Wkurza strasznie! Walcze ostatnio z modemem i z Plusem, bo modem niby jest polaczony i wszystko gra, ale jak wylacze monitor i zasiade do kompa po dwoch godzinach to niby polaczenie jest ale tylko wysyla dane a nie odbiera - jest dead, a centrum wsparcia technicznego iplus nie odbiera telefonow i nie mam nawet na kogo pokrzyczec :P
Jestem pewien, ze to nie wina komp'a.
Wszystko bylo cacy, az pewnego dnia zaczal sie rozlaczac kilkaktotnie w ciagu kilku minut (pewnie grzebali cos przy bts'ach), a po tym jak juz sie polaczylem to lacze albo od poczatku jest dead albo umiera w trakcie kozystania. Jak juz dziala to mam transfer 2-9 kB mimo zasiegu blisko 70%!!! No i tak od kilku dni siedze na ERZE i SEK510i i szukam tutaj na forum jakiegos rozwiazania, ale jak dotad kiszka.
Acha, i terminal pokazuje, ze dosc czesto przeskakuje miedzy dwoma nadajnikami gdzie jeden ma zasieg 19.99 a drugi 20.99, moze to tez nie do konca normalne.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

A ten dziwny wydruk to na którym zestawie uzyskałeś?
+CREG 2,1, "1010", "00008959"
Jak masz dodatkowo K510 (tylko GPRS), to możesz sprawdzić czy to wina sieci, czy modemu commander. Przełóż kartę plusa do telefonu, lub odwrotnie - kartę Ery do Commandera. Sprawdź jak co działa. Sprawdź też Cid-y tych nadajników, co je przełącza w terminalu.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: reilord »

Te dane sa z ery jako ciekawostka, ale z era nie mam problemow jak z iplusem mimo duzo slabszego zasiegu.
Chetnie przelozylbym karte ale niestety SE jest z simlock'iem, a nokii 6230 (bez simlock'a) nie mam jak polaczyc z kompem :( Comander nie ma sim locka?
Mam nadzieje, ze jakos uda sie rozwiazac moj problem.
Chociaz mam juz pewna koncepcje, aktualnie pozmienialem tak ustawienia zeby modem nie mial nic do gadania :P
W sumie kilka opcji wylaczonych na czuja i na logike, ale
w koncu dziala - byc moze zbieglem sie w czasie z naprawa BTS'a, no ale dziala.
Ponizej screeny aktualnych ustawien.
http://www.rei.isx.pl/temp/1.JPG
http://www.rei.isx.pl/temp/2.JPG
http://www.rei.isx.pl/temp/3.JPG
http://www.rei.isx.pl/temp/4.JPG

Pozdrawiam,
R.
Awatar użytkownika
tchtomasz
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-30, 11:24
Lokalizacja: W-wa

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: tchtomasz »

bio5 pisze:maxymalna moc BTSów 1800 to bodajże 20 Wat a telefonu to 1 Wat.
Cytat przyciety przez Moderatora ->Fanta - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
moc maksymalna terminala GSM w zależności od klasy terminala do 2Watt
Awatar użytkownika
Gizbern
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-04, 15:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Gizbern »

Po uruchamieniu Hypertalminala obydwiema opisanymi metodami, po wpisaniu
AT+CREG=2
dostaję
ERROR
a po wpisaniu
AT+CREG?
+CREG: 1,1
i nic więcej.

Co jest grane?

Mam modem Globetrotter 3G Quad, sieć iPlus, win XP. W jaki jeszcze sposób mogę sprawdzić BTS-a?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

vpiotras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-07-13, 13:55
Lokalizacja: warszawa

Problem w oknie terminalu.

Post autor: vpiotras »

Witam,
Mój problem polega na generowaniu takich informacji w oknie terminalu żaden klawisz oprócz "delate" nie reaguje:
~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~

Kiedyś korzystałem z określenia BTS z powodzeniem. Teraz się przeprowadziłem prędkość mam GPRS, i chciałbym sprawdzić czy niema w pobliżu EDGE. :?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

Też kiedyś otrzymałem taki efekt przy wywołaniu programu z paska Start, a nie z wywołania okna terminala w opcjach modemu przy połączeniu Dial-up. Spowodowane jest to chyba brakiem podania Pinu, ale nie jestem pewien.
ODPOWIEDZ