Czy EDGE bedzie chodzil? (jaka antena?)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dmoch

Czy EDGE bedzie chodzil? (jaka antena?)

Post autor: Dmoch »

Witam!
Mieszkan na wsi Sasino, gdzie nie mam zadnej mozliwosci podlaczenia stalego internetu, dlatego tez coraz powazniej mysle o iPlusie.
Udalo mi sie nawet skolowac na dwa dni modem Net Commander - przy duzej mgle zlapalo mi na 124kbs - jak sprawdzalem na numion.com transfer byl kolo 80 kbs - czyli calkiem niezle. Niestety nastepnego dnia, jak sie wypogodzilo laczyl sie juz na ok. 40-50 kbs. Sprawdzilem tez gc79 i tu juz w ogole tragedia - 2-3 kreski, laczy sie na ok 30 kbs.
Na mapce zasiegu EDGE Sasino jest akurat biala plama miedzy dwoma osrodkami oddalonymi okolo 10-15km - Łeba, Kopalino.
Pytanie - czy jak bym podlaczyl antene kierunkowa do Commandera i wystawil ja na dach, czy bedzie mi lapalo EDGE, czy da sie uzyskac na tym transfery kolo 10-15 kbs? A jesli tak to jaka antene wybrac i jak ja podlaczyc (jaki kabel, czy musi byc na zewnatrz, itp.)?
Nie chce sie wladowac na 2 lata i potem miec transfery 3KB/s dlatego bede wdzieczny za wszelkie uwagi.
Pozdrawiam
Dmoch
sffef

Re: Czy EDGE bedzie chodzil? (jaka antena?)

Post autor: sffef »

tylko kierunkowa są na allegro z kablem rf5 lub h 155
ODPOWIEDZ