szanse na edge? od laika ;)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agchle

szanse na edge? od laika ;)

Post autor: agchle »

mam zasieg orange tylko w niektorych czesciach mieszkania, na dachu chyba wiekszy, mieszkam na odludziu, w oklicy orange pokazuje na mapce gprs.

czy mozecie mi doradzic, czy jest w ogole sens kupowac internet komrkowy w mojej sytuacji? chce miec EDGE, czy antena kierunkowa na dachu wiele zmieni (1 pietrowy dom) ?
Na razie mam modem , lacze sie przez telefon stacjonarny, mam 25 kb/sek (nie ma mowy o neostradzie, stare kable telefoniczne)
Myslicie, ze moze byc lepiej?
dziekuje za odp, pozdrawiam
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: szanse na edge? od laika ;)

Post autor: magmike »

Gdzie mieszkasz? Interesuje Cie tylko Orange?
pozdrawiam, magmike
agchle

Re: szanse na edge? od laika ;)

Post autor: agchle »

Mieszkam w woj zachodniopomorskim, kolo Cedyni, kolo wsi Czachow, w lesie , w zaglebieniu terenu
jest tam b dobry zasieg plusa, ale nie ery i orange.
chce miec po prostu jakis normalny internet (wiecej niz 25 kbs bo nic nie moge zrobic, a duzo place za polaczenie modemem przez TP), obojetnie z jakiego zrodla, ale slyszalam, ze z orange moze sie to najlepiej udac
o satelicie raczej nie mysle, ze wzgledu na koszty
moze macie jakies pomysly? i bardzo dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam
Lesiu.Z
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-01-31, 08:58
Lokalizacja: Grudzi?dz

Re: szanse na edge? od laika ;)

Post autor: Lesiu.Z »

agchle pisze:Mieszkam w woj zachodniopomorskim, kolo Cedyni, kolo wsi Czachow, w lesie , w zaglebieniu terenu
jest tam b dobry zasieg plusa, ale nie ery i orange.
W takim razie zainteresuj się iplusem. Moze plus spełni Twoje oczekiwania.

Pozdro
I-Plus.....
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: szanse na edge? od laika ;)

Post autor: magmike »

Z Mapy zasięgu Plusa wynika, że raczej dałoby się złapać EDGE z Cedyni przez antene zewnętrzną z dachu, ale zależy od tego zagłębienia terenu. Na pewno lepsze to niż modem, który masz, bo zasięg EDGE cały czas się poszerza.
EDIT
W przybliżeniu do EDGE masz ok. 5 km; ludzie z większych odległości go łapią :) powodzenia
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: szanse na edge? od laika ;)

Post autor: lkmc »

A jesli sama antena nie pomoze to z pomoca przyjdzie netmonitor ktory wymusi prace na tym konkretnym btsie(o ile modemem bedzie nokia). Mysle ze masz duze szanse na zlapanie edge.
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: szanse na edge? od laika ;)

Post autor: Jaco »

agchle pisze:chce miec po prostu jakis normalny internet wiecej niz 25 kbs
To na ile chcesz liczyć :?:
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: szanse na edge? od laika ;)

Post autor: Ufo atakuje »

magmike pisze:Z Mapy zasięgu Plusa wynika, że raczej dałoby się złapać EDGE z Cedyni przez antene zewnętrzną z dachu, ale zależy od tego zagłębienia terenu. Na pewno lepsze to niż modem, który masz, bo zasięg EDGE cały czas się poszerza.
EDIT
W przybliżeniu do EDGE masz ok. 5 km; ludzie z większych odległości go łapią :) powodzenia
5 km to ma chyba do Cedyni, do nadajnika. A jakby co to z drugiej strony- od Mętna- też się rozwija zasięg EDGE.Tylko ten zasięg malutki- albo nadajniki jakieś słabe albo taki teren. Modem albo telefon+ antena kierunkowa z dłuższym kablem i na dach, albo na maszt i powinno być OK.
ODPOWIEDZ