Pomoc przy ustawianiu anteny Gdzie najlepiej ustawic

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateuszpl2
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-09, 16:20
Lokalizacja: szlichtyngowa

Pomoc przy ustawianiu anteny Gdzie najlepiej ustawic

Post autor: mateuszpl2 »

Siema.Mam taka wielką prośbe,mam internet z CP i chcial bym aby dzialal szybciej mieszkam w szlichtyngowie na ul. Przemysłowej Modem mam MF668 antene AK-C4
Moj terazniejszy zasieg(-91dbm w procentach 35%) mam ustawiony na Głogów na BTS-a Aero2 na ulicy Koncowej wiem ze jest jeszcze jeden nadajnik w Wschowie i nie wiem czy nie bylo by lepiej ustawic na Wschowe.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomoc przy ustawianiu anteny Gdzie najlepiej ustawic

Post autor: YaHooo »

mateuszpl2 w zasadzie nie sądzę aby ktoś Ci powiedział gdzie masz ustawiać antenę. Lepiej będzie jak sam sprawdzisz który nodeB jest mniej obciążony i z którego masz lepsze osiągi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy ustawianiu anteny Gdzie najlepiej ustawic

Post autor: matek451 »

W innym dziale udzieliłem Ci odpowiedzi. Nic nie zrobisz z tą niby anteną z CP . Jej teoretyczny zysk to ok 2 dBi i jest to "antena" dookólna więc nie ustawisz jej na konkretny BTS.
ODPOWIEDZ