internet polsatu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

robi30
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2013-07-19, 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: internet polsatu

Post autor: robi30 »

Tak tylko las mi zasłania Sobowidz,Graniczna Wieś i Trąbki .dlatego ustawialem antene z cybertecha na Trzcińsk.a ten Aero w Sobowidzu 1800 to nadajnik z którego korzysta plus i cp.
robi
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet polsatu

Post autor: matek451 »

To nie ma żadnego znaczenia, CP nie jest ci w stanie zaoferowąć LTE z normalną prędkością ze względu na przeciążone BTS-y i kiepska infrastrukturę. Rezygnacja to jedyne rozsądne wyjście.Jak daleko masz do BTS-a Play ?, stoi przy drodze na Kaczki.
robi30
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2013-07-19, 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: internet polsatu

Post autor: robi30 »

1.5 km w lini prostej do tego zabudowania i las.bo mój dom stoi na końcu wioski w stronę Starogard Gd.
robi
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet polsatu

Post autor: matek451 »

Zasięg LTE800 Play przy takiej odległości i warunkach w domu bez anteny, mozliwe że i na LTE1800. Wystarczy zrobić test na karcie Play. Jeśli prędkości na zewnątrz będą OK to tu nie ma nad czym myśleć. LTE1800 z anteną Dual LTE Cybertecha i po sprawie. CP nie ma racji bytu. Masz ten modem z CP?
robi30
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2013-07-19, 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: internet polsatu

Post autor: robi30 »

Na tą chwilę mam ten zestaw idu który będę reklamował facet na infolini chcę bym mu podawał parametry jakie wyświetlają na 800 na 1800 potem będzie procedura reklamacji .teraz nie wiem jak to ugryźć przedłużyłem umowę na telewizje i na internet i w sumie teraz może być problem.zawsze człowiek sie w kopię w coś.
robi
robi30
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2013-07-19, 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: internet polsatu

Post autor: robi30 »

Po rozmowie telefonicznej z konsultantem ,umowa która jest podpisana w punkcie nie może byc rozwiazana.Także zostaje opcja reklamacji czyli wymiana zestawu idu200 który nie ma racji funkcjowania w mojej okolicy na np.ten ruter huawei ,także podłącze do nie go antene dualna i ustawie na Trzcińsk.cóż tyle w temacie .Także pocieszam się tym ze za ten internet płace tylko 30zl.
robi
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet polsatu

Post autor: matek451 »

Cóż za błędy się płaci, posłuchałeś konsultantów w salonie i skutek jest kiepski. Te 30 zł to całość kosztów, w ramach SmartDom , a co z dzierżawą za B315 czy ten szajs IDU-ODU? W Play miałbyś nielimitowany LTE bez umowy za 5zł/m-c. Sprzęt własny, jak masz MF821 to możesz sobie sprawdzić Play, który masz pod nosem.
ODPOWIEDZ