Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SPLT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-01, 17:26
Lokalizacja: Celestynów

Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: SPLT »

Oczywiście jak to na wsi, bardzo słaby zasięg.

W domu połączenia zrywa, żeby normalnie z kimś porozmawiać trzeba wychodzić na zewnątrz. Dopytywałem się już u operatora, ale nie planują wzmocnić sygnału.
Nadajnik oddalony jest od domu o 8km, po drodze są tylko pola a mimo wszystko sygnał jest na 1 kreskę w domu, na zewnątrz 2,3 na 6 możliwych :)


Czy korzystał ktoś z Was ze WZMACNIACZY GSM?
Oglądałem w internecie coś takiego http://allegro.pl/wzmacniacz-zasiegu-sy ... l#delivery

ale w sieci jest wiele informacji, że sygnał jest ok, ale tylko jakieś 2-3m od antenki, a czasem jest problem, żeby dodzwonić się już z drugiego pomieszczenia.

KORZYSTAŁ KTOŚ Z PODOBNYCH ROZWIĄZAŃ?
- z jakich zestawów korzystaliście?
- jakie efekty dawało?
- co polecicie?

DZIĘKI ZA POMOC
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: krystianb »

SPLT pisze:Czy korzystał ktoś z Was ze WZMACNIACZY GSM?
Zasadniczo nikt nie mógł korzystać, bo od ponad roku, używanie takich urządzeń montowanych samodzielnie zostało zakazane prawem.

Jedyne co możesz zrobić to zmienić operatora na takiego, który ma lepszy zasięg, gorzej jak żaden nie ma.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
SPLT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-01, 17:26
Lokalizacja: Celestynów

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: SPLT »

Żaden operator nie ma tam dobrego zasięgu - więc wzmacniacz jest potrzebny.


A jeśli chodzi o ZAKAZANE czy NIE ZAKAZANE
to po dzisiejszej konsultacji z UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) powiedziano mi, ze faktycznie jest zakazane ale nie ma przeciwskazań jeśli:

- zamontowany wzmacniacz i jego sygnał nie zakłóca innych urządzeń radiowych
- wzmacniacz zasięgiem nie wychodzi na tereny obce (tzn działa na terenie własnego domu, działki)
- wzmacniacz przeznaczony jest do użytku własnego
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: krystianb »

SPLT pisze:- wzmacniacz zasięgiem nie wychodzi na tereny obce (tzn działa na terenie własnego domu, działki)
Pech w tym, że takie urządzenie musi działać w obie strony czyli także nadawać sygnał zwrotny do stacji przekaźnikowej. Żaden repeater nie spełnia tego warunku.
Pozostałe dwa można spełnić tylko w jeden sposób, montując na elewacji domu klatkę faraday'a.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: Grupens »

Posiadam trochę inny wzmacniacz i wszystko działa. :) Wykorzystuje go do rozmów GSM.
Nad dachem mam antenę + 15 metrów kabla. Ważną informacja na pewno będzie do czego ten wzmacniacz potrzebujesz.... Jeśli chodzi o internet to na nim osiągniesz prędkości EDGE-owskie. Wzmacniacz który pozwolił by ci korzystać z prędkości 3G kosztuje grubo powyżej 1000zł :cwaniak:
Deformują nas formuły.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: adziu82 »

Temat, był przeze mnie wałkowany już. Z tym, że jak do neta przeznaczenie to się nie zgodzę, bo nie wiem jakim cudem ale na wzmacniaczu mam full zasięg 3G, gdzie wzmacniacz nie ma możliwości obsługi 3G tylko EDGE. Chyba że ktoś się pomylił i dał mi inny wzmacniacz. A może to jest problem ze zmianą antenki, mam teraz kierunkową, a poprzednio miałem zwykły ,,patyczek'' który miałem od nowości, gdzie później mi się zagubił i musiałem kupić coś lepszego.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: matek451 »

To właśnie zmiana tego patyka na porzadną antenę kierunkową pomogła. Ogólnie zamiast kombinować z wszelkiego rodzaju półlegalnymi( nielegalnymi) reapeterami lepiej pomyśleć o dobrej antenie.SPLT podaj dokładnie gdzie mieszkasz( województwo) i operatora. Pozwoli to dobrać antenę. Koszt znacznie niższy, legalnie.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: adziu82 »

matek451 pisze:Koszt znacznie niższy
Za ten mój wzmacniacz, który kupiłem jakieś 3 lata temu, kiedy to jeszcze było legalne dałem 350zł, czyli Twoja opcja jest tańsza? Jak tak to bym chętnie poszedł na to, bo nie chcę żeby później ktoś mnie ścigał itd.
Ostatnio zmieniony 2013-07-24, 18:35 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: kmy »

adziu82, jeśli sygnał GSM/UMTS ma być dostępny dla kilku urządzeń:telefony, modem, to jedną anteną tego nie załatwisz, tu sprawdza się repeater - pomijając sprawy legalności.
Jeśli potrzebujesz sygnału tylko do modemu, to dobra antena może pomóc, mój przykład, stacja 2100Mhz oddalona ponad 10km, bez anteny zero sygnału nawet na dachu. Z antena panelową Cybertecha mam około 30-35%, technologia DC-HSPA+, transfery DL16Mbps, pingi do 50ms, tu całkiem legalnie
musisz tylko rozejrzeć się po nadajnikach w okolicy, sytuacja ciągle się zmienia
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: adziu82 »

No właśnie sygnał potrzebny jest przede wszystkim do dzwonienia, oraz na podłączenie telefonu, tak żeby robił jako modem, na radiówce mam wysoki ping w ciągu dnia i nie mogę pograć online, a na Orange mam tak jak piszesz około 50ms.
Także już myślałem o antenie, ale przede wszystkim będę dzwonił.

[ Dodano: 2013-07-24, 19:34 ]
matek451 dopiero przeczytałem dokładniej Twój post i ,,skapnąłem'' się że to nie do mnie.

[ Dodano: 2013-07-24, 19:40 ]
krystianb pisze:Pech w tym, że takie urządzenie musi działać w obie strony czyli także nadawać sygnał zwrotny do stacji przekaźnikowej. Żaden repeater nie spełnia tego warunku.
krystianb, a jak w pobliżu, najbliższy dom znajduje się 50m lub więcej, sygnał tylko łapię w jednym pokoju a już w innym pomieszczeniu nie.
krystianb pisze:montując na elewacji domu klatkę faraday'a.
A co to?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:krystianb, a jak w pobliżu, najbliższy dom znajduje się 50m lub więcej, sygnał tylko łapię w jednym pokoju a już w innym pomieszczeniu nie.
Ale repeater wzmacnia też to co wysyła telefon w stronę stacji i to jakby nie patrzeć zawsze wychodzi poza posesję.
adziu82 pisze:A co to?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Klatka_Faradaya
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
hipnotyze

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: hipnotyze »

my montujemy takie wzmacniacze gsm i wszystko u ludzi dobrze działa, oczywiście każdego uprzedzamy o obowiązujących przepisach i nasz wzmacniacz GSM posiada homologację. Wzmacniamy również Internet LTE. Polecamy się!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: ja.michal »

Ciekawe czy macie zgodę od operatora na uruchamianie sprzętu na ich licencjonowanym paśmie? ;)
Konrad89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-11-06, 10:54

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: Konrad89 »

Piszę z prośbą o doradzenie. Kolega przeprowadził się w tereny gdzie zasięg każdego operatora jest marny. Teren jest w miarę płaski, ale leśny. Do najbliższego nadajnika jest ok. 4-5km w linii prostej. Dzwonił do T-Mobile i pytał co w takiej sytuacji ma zrobić. Dostał informację, że może wysłać zgłoszenie do BOK i dostanie pozwolenie na montaż repeater'a GSM.
Teraz główne pytanie jaki sprzęt można kupić w cenie ok. 600zł oraz na budynek ok. 100m2?

Z tego co widzę, to taki zestaw ma dosyć dobre opinie
http://allegro.pl/wzmacniacz-repeater-g ... 23417.html
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: wojteks »

To nad sprzętem będzie się zastanawiał jak dostanie pozwolenie w co wątpię.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: ja.michal »

Jeśli będzie nawet pozwolenie to zapewne sprzęt wskaże operator, albo i nawet coś od niego trzeba będzie kupić. Spodziewam się jednak przesunięcia przecinka przy cenie o jedno miejsce w prawo.

Jeśli kolega ma jakieś łącze internetowe to teraz można pomyśleć o WiFi Calling. Niestety obecnie tylko w Play, tylko w abonamencie i tylko w niektórych brandowanych modelach telefonu.
Konrad89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-11-06, 10:54

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: Konrad89 »

Jeżeli wyda pozwolenie i można kupić swój sprzęt to ok, ale jak wyda dopiero po zakupie za takie pieniądze to jednak trochę za duże koszta.
To ten WiFi Calling odpada, bo Play całkowicie się nie sprawdzał. Internet ma z Plusa i nie wiem czy ma jakąś antenę, działa jako tako, ale działa.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: ja.michal »

Przy WiFi Calling nie potrzeba nawet zasięgu sieci. Poczytaj o co chodzi. Tak czy inaczej pewnie za jakiś czas będzie u pozostałych operatorów.
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: Mario80 »

wojteks pisze:To nad sprzętem będzie się zastanawiał jak dostanie pozwolenie w co wątpię.
Dostales juz zgode?
kmy pisze:adziu82, mój przykład, stacja 2100Mhz oddalona ponad 10km, bez anteny zero sygnału nawet na dachu. Z antena panelową Cybertecha mam około 30-35%, technologia DC-HSPA+, transfery DL16Mbps, pingi do 50ms,
Czy na dachu miales zasieg 2G, czy zadnego?
Antena to Cybertech +17dBi na 2100MHz??
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: ja.michal »

Reapeter powoli można uznać za zbędny. W T-Mobile właśnie uruchomili WiFi Calling i VoLTE (mniej znaczące tutaj). Minus taki, że działa na razie tylko na urządzeniach Samsung Galaxy S6 i S6 Edge.
hipnotyze

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: hipnotyze »

wojteks pisze:To nad sprzętem będzie się zastanawiał jak dostanie pozwolenie w co wątpię.
szkoda czasu na czekanie, bo pozwolenia (koncesji ) nikt Panu nie wyda... taki kraj.. w nosie mają potrzeby ludzi :mur:
Jerzy Cieślański
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-04-13, 10:26

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: Jerzy Cieślański »

Czy obecnie, stan na 2018.04.13 konieczne jest zezwolenie na zastosowanie wzmacniacza(repeatera) SIGNAL GSM-305 do wzmocnienia sygnału, wewnątrz budynków i w bliskim sąsiedztwie na zewnątrz np.(do25metrów) dla rozmów telefoni komórkowej?

Co prawda na stronie dystrybutora jest adnotacja, że;
"...Wzmacniacz (repeater) SIGNAL GSM-305 jest urządzeniem konsumenckim wzmacniającym pełny zakres GSM+EGSM, spełniającym wymogi dyrektywy RED 2014/53/EU oraz normy ETSI 303 609. Urządzenie posiada deklarację CE..." ale. co to oznacza w praktyce?

(link); Dz.U.UE.C.2018.92.106

(link); Draft ETSI EN 303 609

PZDR. Jerzy Cieślański
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: wojteks »

W PL nie możesz stosować wzmacniacza/repeatera GSM bez zezwolenia od operatora a co za tym idzie można tym sprzętem w PL handlować (ma CE i spełnia wymogi prawne) ale nie wolno go używać. Kary są dość wysokie za używanie nielegalnych nadajników na chronionych częstotliwościach.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: krystianb »

Oj widzę, że kolejna kampania pewnej firmy co już ma ze 100 różnych nazw. Wciska KIT że wszystko będzie dobrze żadnej kary nie będzie, bo nikt jeszcze nie dostał, ale ani słowem nie pisną, że to jednak jest nielegalne, a niech tylko uke parorwozem przyjedzie to się tyłkiem odwrócą i jeszcze będą mówić, że oni to nie oni i nic takiego nie pisali.
Dziś już na 2 kanałach yt się filmy pokazały jaki to nie wspaniały jest ten złom i jeszcze tu próbujecie?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Jerzy Cieślański
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-04-13, 10:26

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: Jerzy Cieślański »

Ostateczne rozwiązanie. Nie wolno samodzielnie. Tylko operator który ma koncesje na dane pasmo.
https://www.speedtest.pl/wiadomosci/int ... d2NMMPIUYs
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wzmacniacz sygnału GSM - KORZYSTAŁ KTOŚ?

Post autor: wojteks »

Jerzy Cieślański pisze:Ostateczne rozwiązanie. Nie wolno samodzielnie.
Ale to od dawna wiadomo natomiast artykuł jest doskonałą reklamą sprzedawcy takich elektrośmieci.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ