Antena do ED77

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pablo

Antena do ED77

Post autor: Pablo »

Co sądzicie o takiej antenie w celu polepszenia sygnału:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71870542
chciałem ją zastosować do ustabilizowania zasięgu w ED77(EDGE) do nadajników jednego pracującego w 1800 mam ok 2km,a drugiego 900 ok 10km.Zaiaęg mam od 3 do 5 kresek na 7 w programie edge dialer
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Re: Antena do ED77

Post autor: Poohatek »

ja mam ta antene
Zysk z niej jest tylko taki, ze mozesz ja wystawic np za okno, tak aby besposrednio widziala bts'a. Ja tak zrobilem. Jak stawialem ja w pokoju, obok komputera zysk w porownianiu do "drucika", ktory dostalem z GC85 byl niewielki, ale po wystawieniu na zewnatrz mam stabilne (5 na 5 kresem)
Czarek

Re: Antena do ED77

Post autor: Czarek »

witam;D ja mam ten sam modem ed77... zalezy jaka stronke otwieram;/ czasem to robi szybciej, czsem niestety wolniej;/ na 7 kresek mam 4;/ modem stoi w pokoju... Antene nadawcza mam około 3km od siebie... Czy nie powinno mi łapać 7 na 7 kresek?? w telefonie cały czas mam maksymalny zasięg...
Gość

Re: Antena do ED77

Post autor: Gość »

Tylko tego typu anteny maja sens
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72244986
gugus

Re: Antena do ED77

Post autor: gugus »

Używam karty globetrotter, często w drodze i w różnych miejscach, zwykle nie potrzeba żadnej dodatkowej anteny. W domu jednak (ironia losu) potrzebuje takiej anteny, bacik z magnesem pomagał trochę (stał na parapecie zewn.) ale tak sie te fale wokół kotłowały, ze nie mogłem uzywać głosników- ciągle byly srtaszliwe zakłócenia. Jak zamontowałem antene kierunkową (jak ta wskazana wyżej) to zasięg z 40% skoczył na 85%, praca jest stabilna i głośniki bez problemu działają. Korzystam z blue connect. Na problemy z zasięgiem -tylko antena kierunkowa!!
ertes

Re: Antena do ED77

Post autor: ertes »

:cry:
Gość

Re: Antena do ED77

Post autor: Gość »

gugus pisze:Używam karty globetrotter, często w drodze i w różnych miejscach, zwykle nie potrzeba żadnej dodatkowej anteny. W domu jednak (ironia losu) potrzebuje takiej anteny, bacik z magnesem pomagał trochę (stał na parapecie zewn.) ale tak sie te fale wokół kotłowały, ze nie mogłem uzywać głosników- ciągle byly srtaszliwe zakłócenia. Jak zamontowałem antene kierunkową (jak ta wskazana wyżej) to zasięg z 40% skoczył na 85%, praca jest stabilna i głośniki bez problemu działają. Korzystam z blue connect. Na problemy z zasięgiem -tylko antena kierunkowa!!
Jeśli możesz dać na siebie jakieś namiary to napisz, mam kilka pytań o karte GlobeTrotter.

A przy okazji skąd można pobrać oprogramowanie do karty globeTrotter na stronie producenta jak wpisuje s/n i IMEI pisze zebym skontaktował się ze swoim operatorem sieci.

mój e-mail [email protected]
bottcher

modem dialer ED 77

Post autor: bottcher »

czy kturyś z kolegów ma taki przypadek 5 raz wymieniam modem działa 2-3 dni co to za badziewie serwis nie chce już naprawiać a ORANZ twierdzi że wszystko ok.
[email protected]
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Antena do ED77

Post autor: Czarek88lol »

tez mam ten modem... i ostatnio tez cos sie zaczyna knocic chyba;/ tzn nie jestem pewien bo chyba cos transfer siadł, nie wiem z jakiej przyczyny;/ ale to swoja droga... czasem program mi nei wykrywa modemu, albo nie chce mnie polaczyc z jakiejs przyczyny;/ nie wiem ogolnie mnie wkurza orange;/ jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> to przewalają;/ zobacze jak to bedzie;/ ja moze jutro kupie antene kierunkowa to napisze co i jak;) pozdrawiam
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Antena do ED77

Post autor: kemott1 »

Anonymous pisze:Tylko tego typu anteny maja sens
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72244986
Potwierdzam :wink:
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Antena do ED77

Post autor: Czarek88lol »

Witam:D napiszcie mi czy taka antena byłaby dobra:D

Antena kierukonwa YAGI 16dBi przewód 15m
Typ propagacji fali: kierunkowa
Częstotliwość: 2,4 GHz
Zysk energetyczny: 16 dBi
Polaryzacja: liniowa pionowa
Kabel: 15 m
Kabel z wtykami: RP-SMA/N
Obrazek

jesli mozecie to szybko bo jutro chce kupic:P dziex;] Ona nowa kosztuje 122zł
Gość

Re: Antena do ED77

Post autor: Gość »

Czarek88lol pisze:Witam:D napiszcie mi czy taka antena byłaby dobra:D

Antena kierukonwa YAGI 16dBi przewód 15m
Ona cokolwiek poprawi ale bedzie to tyle co bys wystawil bata za okno lub mniej...to antena WIFI i nie nadaje sie do GPRS/EDGE,wzglednie mozna ja zastosowac do UMTS ale tez z malym powodzeniem.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Antena do ED77

Post autor: Czarek88lol »

hmmm... no to jaka antene mam kupic do tego modemu? przeciez to antena kierunkowa do sieci bezprzeowodowej:> czyli nakierował bym ja na nadajnik i powinno byc spoko:P to napiszcie jaka trzeba kupic, jaka najlepsza:P dzieki 3majcie sie:P
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Antena do ED77

Post autor: Czarek88lol »

pff:P
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Antena do ED77

Post autor: kemott1 »

Czarek88lol pisze:pff:P
Kupiłem (ale będę miał w przyszłym tygodniu) długo antenke gsm jakies 140cm ,jak dokupie do tego modem EDGE to napisze wyniki,jesli będą dobre to polece Ci ją:) a jak nie to nie :D
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Antena do ED77

Post autor: Czarek88lol »

oki dzieki z gory:P bede wdzieczny:p ;]
Wijtek

Re: Antena do ED77

Post autor: Wijtek »

niestety modemy ED77 nic nie wartaja lapie sygnal EDGE ale coz jak nie moge nic wyslac mail sie nawet nie ruszy z mojego kompa bo zaraz modem sie rozlacza i final oddalem modem do salonu niby dobry oddali mi ze spalonym zasilaczem i nic cobie nie robia z tego Orange to syf lepiej bylo wziasc w Plusie
Wijtek

Re: Antena do ED77

Post autor: Wijtek »

co jest najlepsze chcialem dokupic antene kierunkowa i zadzwonilem do sieci jak mam kierowac bo nie wiem gdzie maja nadajnik to mi odpowiedzieli ze to CYT.... TAJEMNICA wiec kupic i nie korzystac to jest chyba teraz haslo przewodnie orange
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Antena do ED77

Post autor: Czarek88lol »

muszą Ci podać w jakim kierunku masz ustawic antene:> przeciez to nie jest zadna tajemnica:> zadzwon jeszcze raz...
mbarycz

edge dialer ed77

Post autor: mbarycz »

Mam edge dialera i zewnetrzny modem usb z oranga
Mam taki problem:
uruchamiam dialer
wykrywa mi modem
pojawia się napis: łączenie
po chwili wyskakuje okienko z napisem:

podnieś słuchawke i wybierz numer *99# kliknij ok
Jak dam ok to się rozłącza

ktoś ma jakiś pomysł
Proszę o pomoc

Wcześniej modem działał i nagle przestał
ODPOWIEDZ