Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

Witam wszystkich.

Dziś ogarnęło mnie niemałe zdziwienie kiedy mój telefon złapał zasięg H+, a przez chwile też LTE. Sądziłem, że to jakaś anomalia, ale już wielokrotnie sprawdziłem prędkość i uzyskałem 7,2Mb/s down i up 1Mb/s.

Jest to zasięg play. Z tego co sprawdziłem w btsearch to nadajnik operatora znajduje się około 12km ode mnie w linii prostej. Zawsze sądziłem, że na takiej odległości H+ nie będzie działać a tu proszę. Możliwe też, że operator postawił nowy nadajnik, bliżej, choć imo to mało prawdopodobne na tak mało zaludnionym terenie.

Co ciekawe na chwile nawet udało mi się złapać zasięg LTE, choć nie miałem już pakietu, żeby sprawdzić prędkość. Wszystko to oczywiście na głupim smartfonie (Nexus 5). Myślicie, że jest szansa na złapanie LTE z anteną zewnętrzną? Czy to raczej jakieś anomalia?

Zasięg w telefonie to -95dbm.

Tutaj moja prośba do Was. Czy możecie sprawdzić moje położenie i nadajnik z którym najprawdopodobniej się łącze? Pobrałem program netmonitor na androida, ale chyba niezbyt dokładnie podaje położenie BTSa. Wydaje mi się, że nadajnik znajduje się w miejscowości Dąbki. Na mapie BTS widnieje on jako nadajnik Play z LTE.

Moje położenie GPS:
54,292 N 16,433 E

Z góry dzięki za sprawdzenie i porady.
Przejdę teraz do drugiego pytania jeśli potwierdzicie moje oczekiwania co do zasięgu:)
=========================================================

Jeśli na takiej odległości może działać HSPA+ lub LTE to proszę Was o pomoc w wyborze sprzętu. Chciałbym wziąć umowę na 12msc w Play bez kupowania u nich sprzętu.

Chciałbym przeznaczyć na to max 300zł, no chyba, że za niewiele więcej dostanę coś znacznie lepszego.

Do kupienia jest modem (lub router z modemem) i antena(y) zewnętrzne. Czy pchać się w antenę LTE od razu? Taki sprzęt jest znacznie droższy?

Jaki modem polecacie? Dodam, że będzie on służył tylko do łączenia się z siecią. Do rozgłaszania WiFi mam Asusa ac66u.

Z góry dzięki za wszystkie porady i uwagi.
Mam nadzieję, że w końcu uda mi się wyzwolić z więzienia CDMA z Orange "do 9,3Mb/s":)
Pozdrawiam,
Dawid.


EDIT:
Ustawiłem w telefonie aby łączył się tylko z LTE i zmierzyłem prędkość. Wychodzi 25Mb/s pobieranie i 5Mb/s wysyłanie. Na 12Km? O.o
Ostatnio zmieniony 2014-07-14, 08:03 przez Diwad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: krystianb »

Diwad pisze:Co ciekawe na chwile nawet udało mi się złapać zasięg LTE,
Przełącz telefon w tryb tylko LTE (z pomocą przyjdzie *#*#4636#*#* ) najlepiej wejdź jak najwyżej, możesz wystawić telefon za okno od strony domniemanej stacji. Jak będzie trzymał zasięg to kup pakiet i sprawdź czy idzie transmisja.
HSPA prawdopodobnie łapiesz u900.

[ Dodano: 2014-07-13, 12:30 ]
Diwad pisze:Ustawiłem w telefonie aby łączył się tylko z LTE i zmierzyłem prędkość. Wychodzi 25Mb/s pobieranie i 5Mb/s wysyłanie. Na 12Km? O.o
Play to dzika sieć, u nich wszystko możliwe. Choć jak klientów przybędzie to mogą tilta zwiększyć i już nawet z wielką anteną nic nie złapiesz jeśli to faktycznie 12km.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: DiilGang »

Nie mogę wkleić współrzędnych, możesz podać miejscowość?
Z tego co sprawdziłem w btsearch to nadajnik operatora znajduje się około 12km ode mnie w linii prostej. Zawsze sądziłem, że na takiej odległości H+ nie będzie działać a tu proszę.
Stacje Play sieją zasięg na duże odległości. Sam " łapię " zasięg Play UMTS 2100 15 km od NodeB bez anteny w telefonie .
Myślicie, że jest szansa na złapanie LTE z anteną zewnętrzną?
Jeśli stacja nie jest daleko to z panelem DUAL LTE Cybertecha powinno działać.
Jeśli na takiej odległości może działać HSPA+ lub LTE to proszę Was o pomoc w wyborze sprzętu.
Tak uniwersalnie to do HSPA+ lub LTE to np. Huawei B593. I oczywiście antena na odpowiednie pasmo, ale to dopiero po sprawdzeniu BTS-ów.
Mam nadzieję, że w końcu uda mi się wyzwolić z więzienia CDMA z Orange "do 9,3Mb/s":)
Rozumiem przez to, że masz CDMA na rev.B z umową? Jeśli kończy się, lepiej wypowiedzieć ją i dostać dobre warunki na HSPA+. Sam przechodziłem z CDMA na 3G i to był dobry wybór .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Andrzejz78 »

Diwad, ja ostatnio miałem LTE przez dwa dni z 15km przy sygnale okolo 50% Sygnał był z dopiero co uruchomionego BTSa Po kilku dniach skonfigurowali poprawnie system i już nie wpuszczają mnie z tak dużej odległości Oczywiście sygnał LTE dociera do mnie ale brak możliwości zalogowania się sieci Tak samo jest z sygnałem LTE Plusa

Tak że ja bym na Twoim miejscu poczekał z inwestycjami jakiś czas żeby się nie okazało że i u Ciebie będzie tak samo
Diwad pisze:Zawsze sądziłem, że na takiej odległości H+ nie będzie działać
Ja przez kilka lat miałem 3G z 15km ;)
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: DiilGang »

Ja przez kilka lat miałem 3G z 15km ;)
Ja mam obecnie 3G z 10 km - 16-20 Mbit :3 . Taka odległość na 3G to nic. Ale z LTE może rzeczywiście nie wpuszczać.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

DiilGang pisze:Nie mogę wkleić współrzędnych, możesz podać miejscowość?
Miejscowosc to Grabowo w gminie Malechowo, powiat sławieński, zachodniopomorskie.
DiilGang pisze:Rozumiem przez to, że masz CDMA na rev.B z umową? Jeśli kończy się, lepiej wypowiedzieć ją i dostać dobre warunki na HSPA+. Sam przechodziłem z CDMA na 3G i to był dobry wybór .
Tak, revB. Jedyni którzy mają zasięg 3G tutaj to właśnie Play, więc i tak byłbym zdany na nich, chyba że Plus zmodernizuje oddalony ode mnie 2km nadajnik:)
DiilGang pisze:Tak uniwersalnie to do HSPA+ lub LTE to np. Huawei B593. I oczywiście antena na odpowiednie pasmo, ale to dopiero po sprawdzeniu BTS-ów.
Dobrze patrze? ~500zł? Tyle to ja dałem za Asusa. Myślałem o tym: http://allegro.pl/router-tp-link-tl-mr3 ... 89247.html i jakaś antena. Co myślicie? Jaką antenę do tego? Nie mogę znaleźć info czy da się w nim ustawić połączenie tylko na LTE:/

Taka antena bedzie ok? http://www.cybertech.com.pl/p31,antena- ... fme-z.html Tylko, że złącze chyba powinno być SNR?

Na razie kupiłbym starter Play na kartę, a jeśli tak jak mówicie "utną" sygnał to sprzedam go z niewielką stratą lub zostawię sobie dopóki Plus się nie zmodernizuje. W sumie czekam na internet budowany w powiecie, ale mają już obsuwkę prawie rok :facepalm:

Taki internet byłby mi potrzebny tylko do końca roku, kiedy lokalni się ogarną. Zaryzykuję te 300zł bo w sumie jest to internet dla firmy, a ten od Orange działa jakby chciał a nie mógł nawet z zewnętrzną anteną.

Raz jeszcze wielkie dzięki za Wasz czas. Szukanie informacji o tym zajęłoby mi pół dnia.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: DiilGang »

Tak, revB. Jedyni którzy mają zasięg 3G tutaj to właśnie Play, więc i tak byłbym zdany na nich, chyba że Plus zmodernizuje oddalony ode mnie 2km nadajnik:)
W miejscowości Sianów masz nadajniki Playa LTE, 10 km od Grabowa.

To jest trochę odległości jak na LTE, ale z anteną dualną : http://cybertech.com.pl/p112,antena-dua ... r-921.html powinno być OK. Do tego w miarę możliwości jak najkrótszy kabel. Ta antena którą podałeś jest wielozakresowa i nie jest polecana na tym forum .

MR-3420 w porządku, sam posiadam, ale do niego trzeba dokupić modem LTE, razem wyjdzie ok. 300 zł. B-593 możesz kupić taniej w licytacji, przejrzyj sobie.

Najpierw jednak sprawdź zasięg LTE i 3G na telefonie. Wymuś w Nexusie tylko LTE i sprawdź jakie sieci dolatują do Grabowa. Tak samo w przypadku 3G .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Andrzejz78 »

Do LTE Play z Sianowa masz o kilometr bliżej Jest też pozwolenie LTE Orange z Karniszewic a to już 7-8km od Ciebie
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: DiilGang »

Jest też pozwolenie LTE Orange z Karniszewic a to już 7-8km od Ciebie
Jak na razie na mapie Orange nie ma zasięgu LTE z Sianowa, ale to być może kwestia czasu .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

Ok. Dzięki. Co do Sianowa i tamtych okolic to jestem trochę w dołku patrząc z tamtej strony. Myślę, że teren na Dąbki jest równiejszy i na ten nadajnik wskazuje program.


Kurcze myślałem ze dam rade zamknąć się w 300zl a tu klapa:-)
Nic tańszego nie znajdę do czego mógłbym podłączyć zew. antenę?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: DiilGang »

Z routerem, anteną i modemem nie.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: wojteks »

Diwad pisze:Nic tańszego nie znajdę do czego mógłbym podłączyć zew. antenę?
MR3420+aktywny HUB USB+modem LTE+antena to w sumie da z 400-450zł, za Huawei B593 dasz z 350 + antena i wyjdzie prawie na to samo.
Nie pomagam na PW!
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

Widzę ze mój asus ac66u współpracuje z modelami LTE. Na wcześniejszych wersjach firmware były problemu z działaniem tylko 3g,ale teraz chyba jest ok, e warto się jeszcze upewnić.

Jaki modem USB i antenę do niego byście polecili?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: DiilGang »

W spisie kombatybilnych modemów widziałem Huawei E3276, ale trzeba sprawdzić to w praktyce, głowy nie dam uciąć. Do tego modemu najlepsza będzie antena dualna od Cybertechu : http://cybertech.com.pl/p115,antena-dua ... -mimo.html + 2 konektory do modemu . Upewnij jednak się co do zasięgu LTE od Play .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: bomber »

wojteks pisze: MR3420+aktywny HUB USB+modem LTE+antena to w sumie da z 400-450zł, za Huawei B593 dasz z 350 + antena i wyjdzie prawie na to samo.
E398 można kupić używkę, widzę oferty po 190 zł, są też aukcje, pewnie da radę taniej jeśli chce się oszczędzić. Do tego MR3420, powinno wyjść poniżej 300, ale bez anteny. Może się udać bez huba aktywnego, u mnie od lat chodzi V1 bez huba i bez problemów.
B593 najtańsze jaki widzę, to 440 zł, jedna oferta. Kolejne droższe, swoją drogą są i takie po 800 zł, kosmonauci jacyś, czy czegoś nie wiem? Jakby były one po 350 to może sam bym kupił w ramach rekompensaty pozbywając się E398.
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

Chyba zdecyduje się na Huawei E3272 i antenę. Tylko tak, antena która podał kolega wyżej od cybertecha kosztuje z kablem kolo 200zl. Czy jest coś o minimalnie gorszych parametrach, tak aby zamknąć się w 150zl?:-) Jesli udałoby się uzyskać 10Mb/s to byłbym w niebo wziety:-)

Jeśli w telefonie śmiga te 25 to chyba z antena nie powinno być gorzej? :-)

Nawet nie wiecie ile tak mała rzecz jak szybki internet dla mnie znaczy. Od prawie 2 lat prowadzę firmę przez internet cdma i chwilami to istna katorga:-D


Czy taka antena będzie zncznie gorsza niż ta którą podawaliście? http://www.cybertech.com.pl/p131,antena ... e3272.html

Ponownie dzięki za wasz niedzielny czas Panowie!
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: DiilGang »

Możesz na początek kupić jeden panel : http://cybertech.com.pl/p94,antena-lte- ... fme-z.html + konektor do E3272 . W komputerze wymusisz Tylko LTE i podłączysz do routera .
Od prawie 2 lat prowadzę firmę przez internet cdma i chwilami to istna katorga:-D
Wiem coś o tym. W marcu 2012 wziąłem OFP zamiast EDGE w Erze ( T-Mobile ) . Transfery na początku 1,7 - 2 Mbit i pingi po 70-90 ms. Przed przejściem na 3G 0,5 Mbit, pingi kosmiczne i utraty pakietów .
Jeszcze do tego 3 GB limitu bez Szczęśliwych Godzin. Teraz mam HSPA+DC, 49 GB i no-limit od 0 do 8 :D .

EDIT: Zainteresuj się tym : http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=485208#485208 .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

Sory za lamerskie pytania, ale to, że antena jest dualna oznacza, że wzmacja wysyłanie i pobieranie, a ta jedna tylko wybrany tryb?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: DiilGang »

Akurat w szczegóły anten dualnych nie wchodzę, tutaj zobaczysz w praktyce : http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... EAdko%B6ci .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Andrzejz78 »

bomber pisze:widzę oferty po 190 zł
A ja widzę po 100zł http://olx.pl/oferty/?search[order]=fil ... asc&q=e398
Sprzęt ostatnio poszedł w dół Swojego E3276 sprzedałem za 140zł i to trochę czekałem na chętnego
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

Dobra. Zamówiłem antenę dualną. Jeśli będzie działać to i tak bym dokupił. Modem Huawei E3272 za 180zł z kurierem. Dam znać jak to działa.

Czytałem jeszcze, że trzeba mieć aktywny hub usb. Bez tego ani rusz przy podłączeniu do routera?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: wojteks »

bomber pisze:B593 najtańsze jaki widzę, to 440 zł,
Słabo szukasz.
Diwad pisze:Od prawie 2 lat prowadzę firmę przez internet
I chcesz w druciarstwo się bawić?

Zresztą rób jak chcesz, b593 idzie kupić za 250-300zł na alledrogo.
Nie pomagam na PW!
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

Witam raz jeszcze. Chciałem tylko coś doprecyzować.

Znalazłem na stronie UKE wykaz pozwoleń LTE z czerwca i nadajnik z którym się łącze to oddalony ode mnie o 2km. Jest to wieża Plusa i widocznie nie ma jeszcze nigdzie zaznaczone, np na btsearch, że play ma tam nadajnik.

Te 12km naprawde wydawaly mi się nierealne i chciałem się upewnić.

Co dziwne jako miejscowość w wykazie ten nadajnik jest zapisany jako Dąbki, a lokalizacja to Przystawy, więc jakieś 10 km od Dąbek O.o

Dla mnie to nawet lepsza wiadomość. Anteny pewnie nie byłyby potrzebne, ale na pewno nie zaszkodzą:)

Obrazek
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: bomber »

wojteks pisze:Słabo szukasz.
Hmm, 3 minuty poświęciłem. Poproszę o link do tego za 350.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-07-19, 21:42 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-07-19, 20:42 przez bomber, łącznie zmieniany 1 raz.
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

@up, na olx możesz znaleźć nawet za 320. W sumie to mogłem zamówić od razu tego b593, ale nie wiedzialem wtedy, że mam tak blisko nadajnik:)

Czy na tym B593 można uzyskać lepsze prędkości niż na takim po USB?
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: bomber »

wojteks pisze:Zresztą rób jak chcesz, b593 idzie kupić za 250-300zł na alledrogo.
Co to znaczy "idzie"?
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

"Idzie" w sensie "da się" pewnie:)

Nie widziałem na allegro żadnej licytacji w tak niskiej cenie.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: bomber »

Zapomniałem o tablicy, zwracam honor, widzę za 300 ale daleko od mnie :-)
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: Diwad »

Dziwie się, że Play inwestuje na takim terenie. W promieniu 10km są tutaj głównie lasy, pola, 3 wioski. Może znają dobrze ten rynek i wiedzą, że nie ma tutaj nic innego niż CDMA. Ciekawe...

Co do B593 to możliwe jest uzyskiwać na nim wyższe prędkości niż na USB?

Co do Play to najlepiej chyba zaopatrzyć się w starter RBM, aby nie być objętym lejkiem 15/5, prawda?

Zmieniłem tytuł wątku, aby ktoś nie budował sobie iluzji:D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasięg LTE na 2km . Pomoc w wyborze sprzętu (modem i ant.)

Post autor: matek451 »

A ja tak, wczoraj poszedł za 250 http://allegro.pl/ruter-huawei-lte-cpe- ... 76306.html za 299 do kupienia http://allegro.pl/router-lte-huawei-b59 ... 48090.html lub http://allegro.pl/router-lte-cpe-b593-n ... 38568.html Dwie sztuki , starczy dla obu :) Co do tego BTS-a Przystawy to prawdopodobnie nie działa. Brak zasięgu LTE Play na tym terenie wg. mapy zasięgu na ich stronie. Play nie przycina obecnie prędkości oto rezultat na abonamencie http://www.speedtest.net/my-result/3623326854 i na Pre-paid RBM http://www.speedtest.net/my-result/3623328646
Ostatnio zmieniony 2014-07-14, 08:10 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ