Jaka antena do internetu PLAY?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaka antena do internetu PLAY?

Post autor: dzejk »

Cell-id nie podaje, więc nie dowiemy się z jaki to nadajnik i częstotliwość. Pewnie wybór pasm (network band) też nie działa ?
czarlss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-06, 20:35

Re: Jaka antena do internetu PLAY?

Post autor: czarlss »

Udało się uruchomić test w programie LTE Watch [H]
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaka antena do internetu PLAY?

Post autor: dzejk »

spróbuj wymusić częstotliwość przyciskiem z plusem przy Frequency band. Jak się uda, to daj skrina dla każdego pasma, w którym się połączy.
czarlss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-06, 20:35

Re: Jaka antena do internetu PLAY?

Post autor: czarlss »

Połączyło się z 800, 1800, 2100 oraz LTE Advanced czyli takie częstotliwości z jakimi nadaje ten BTS obok mnie, mam rację?
slowik33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-02-02, 18:16

Re: Jaka antena do internetu PLAY?

Post autor: slowik33 »

Z mojej strony DZIĘKUJĘ za pomoc, jak się zrobi ciepłej spróbuje zamontować odbiornik i dam znać czy pomogło.
Pozdrawiam wszystkich wireless-owców.
czarlss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-06, 20:35

Re: Jaka antena do internetu PLAY?

Post autor: czarlss »

Tak się tylko delikatnie przypominam. Czy mam przeprowadzić jeszcze jakieś pomiary? Oraz czy mógłbym dostać już jakąś propozycje co do anteny. Najlepiej żeby była ona od sprawdzonego producenta, do kwoty maksymalnie 200zł, o możliwie jak najlepszej jakości wykonania. Przepraszam za moją natarczywość, ale chciałbym zamówić już tą antenę, aby doszła do piątku i móc ją zamontować w weekend.
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena do internetu PLAY?

Post autor: matek451 »

A jakie masz prędkości na poszczególnych pasmach LTE w Play, pokaz dla LTE1800, LTE2100 i LTE800. LTE-A nas nie interesuje B310 nie obsługuje agregacji i łączy się wtedy z LTE1800. Jaka to lokalizacja? Ogólnie jeśli na BTS-ie brak LTE2600 to warto celować w LTE1800, tutaj Play ma 10MHz pasma w MIMO, na LTE2100 i LTE800 połowę tego . Antena pracująca na LTE1800 i LTE2100 to Cybertech dual LTE1800 MHz, w twoim wypadku o zysku 15dBi
czarlss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-06, 20:35

Re: Jaka antena do internetu PLAY?

Post autor: czarlss »

Nie wiem czy się rozumiemy co do lokalizacji, ale wysyłam jeszcze raz dane BTS. Mieszkam w odległości 800m od tego nadajnika. Jest on położony jednak znacznie wyżej niż mój dom, ale ze względu na ukształtowanie terenu nie ma bezpośredniej widoczności.
Dziękuję za pomoc w wyborze anteny. Czy jest to jedyna opcja i są duże szanse że się sprawdzi, czy może jednak lepiej poczekać na przeanalizowanie przez Was tych zdjęć, które wysłałem?
czarlss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-06, 20:35

Re: Jaka antena do internetu PLAY?

Post autor: czarlss »

Ponawiam pytanie i z góry dziękuje za pomoc :)
ODPOWIEDZ