Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Która lepsza z logiki i z doświadczenia ?

Sorensen LTE 2x17dbi panel dual
13
93%
H4G Dual LTE 2x15dbi dwie czarne pały
1
7%
 
Liczba głosów: 14

encholex
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2012-07-08, 20:28
Lokalizacja: ---

Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: encholex »

Witam,

Potrzebuję szybkiego porównania i opinii na temat dwóch anten:
1. Sorensen LTE 17dbi http://allegro.pl/antena-sorensen-lte-1 ... 65872.html
2. H4G dwie czarne pały :) http://allegro.pl/antena-lte-mimo-4g-15 ... 65945.html

Kto ma takie i jakie są Wasze opinie, osiągi i przy jakich warunkach ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: wojteks »

encholex pisze:1. Sorensen LTE
Duńsko brzmiąca nazwa na produkcie nieznanego producenta, podobno działa dobrze.
encholex pisze:H4G dwie czarne pały
Anteny helikalne, raczej średnio nadają się do tego typu zastosowań, rozwiązanie które już dawno przestało być używane przy WiFi.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: Andrzejz78 »

wojteks pisze:na produkcie nieznanego producenta
Producent może i nie znany ale produkt w Polsce składany (nawet do rymu) ;)
tgurczy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-07-27, 07:42
Lokalizacja: Złotów

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: tgurczy »

Mam sorensena która przestała działać więc ją rozebrałem i większej tandety nie widziałem. Dwa małe kawałki blachy aluminiowej dla każdej polaryzacji do nich przylutowane gwoździe i od nich kable do gniazd. Tylko że lut do aluminium nie trzyma .Porównywałem zysk na dachu z samym modemem różnica dwóch decybeli na korzyść anteny z cztero metrowym przewodem. Do nadajnika mam ponad 11km porównywalne wyniki uzus kuje na antenie cybertecha 3G 17 decybelowej z 15 metrami przewodu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:Producent może i nie znany ale produkt w Polsce składany
Nie wierzę. "Duńskie" anteny w PL składane i tylko w PL do kupienia, chińszczyzną pod duńsko brzmiącą nazwą mi to śmierdzi.
tgurczy pisze: i większej tandety nie widziałem
Jakieś zdjęcia poprosimy.
tgurczy pisze:Tylko że lut do aluminium nie trzyma
Cyna alu się nie chwyci, wygląda na klasyczny chiński bardzo tani produkt.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: Andrzejz78 »

tgurczy pisze:Tylko że lut do aluminium nie trzyma
Czekałem aż ktoś coś takiego napisze :rotfl:

Miałem to samo po dwóch tygodniach użytkowania anteny tylko że u mnie coś jeszcze się rozlało Ogólnie sam patent promienników rewelacja ale montaż poszczególnych elementów woła o pomstę do nieba Miałem napisać do gościa który ma kontakt z producentem ale skoro producentowi nie podobało się że umieściłem fotki zawartości anteny to niech się sami bujają problemem
tgurczy pisze:do nich przylutowane gwoździe
To nie są gwoździe tylko nity

Obrazek Obrazek

"Inżyniera" odpowiedzialnego za technikę montażu powiesiłbym za jaja Podstawowych praw fizykochemicznych gość nie zna

Ale żeby nie było że stałem się przeciwnikiem tej anteny to dodam że w 20min poprawiłem te buble i antena działa bez zarzutu
Podsumowując rozwiązanie promienników jak dla mnie rewelacyjne ale wykonanie bubel

Proponuję ten post i wcześniejszy dołączyć do tematu o tej antenie http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=40552

[ Dodano: 2014-09-19, 21:17 ]
Nie wierzę
Znam trochę szczegółów ale o tym kiedy indziej ;)
wojteks pisze:Jakieś zdjęcia poprosimy
Wedle życzenia
tgurczy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-07-27, 07:42
Lokalizacja: Złotów

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: tgurczy »

Kolego ja miałem gwoździe zastąpiłem je śrubkami M3 i do nich przylutowałem przewody promienniki do ekranu miałem na blachowkręty. Na niej mam siłę sygnału -83 dBm a na 3G cybertechu z piętnastoma metrami przewodu -85 dBm.
Graba11
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-08-24, 12:52
Lokalizacja: Zembrzus Wielki

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: Graba11 »

Skoro sorensen to taki szajs to dlaczego w mojej lokalizacji działa sporo lepiej niż cybertech?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: onken »

Działać działa, podobno, sam się chętnie przekonam co nie zmienia faktu że to ściema z duńską produkcją

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: Andrzejz78 »

Działać to działa i to dobrze tylko wykonanie lipne
Całe szczęście że da się to poprawić domowymi sposobami
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: onken »

No nic, będę musiał zrobić poprawki :) jak już przyjdzie antena

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: Andrzejz78 »

Zbędny post ;)
Ostatnio zmieniony 2014-09-22, 12:34 przez Andrzejz78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: onken »

Ok :-) na razie to muszę wydębić żeby mi "ją zrobili" bo nie zdążyłem i wszystkie mi wykupili :/, za późno chciałem kliknąć ;) , liczę że będzie lepsza od Cybertecha ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
encholex
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2012-07-08, 20:28
Lokalizacja: ---

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: encholex »

Witam ponownie,

Dziękuję za wszystkie opinie na temat Sorensena, ktoś zagłosował również na dwupałkową, ale niestety pozostawił to bez komentarza.
Przeglądając informacje o Sorensenie jak i szukając jakiegokolwiek śladu o antenie w internecie (niby duński producent), nie znalazłem informacji o wymiarach anteny. Czy ktoś mógłby się podzielić tymi informacjami ? Bo panel Cybertecha to niezły żagiel...

Podobnie z "know how" Andrzejz78, który coś wie, ale nie ze wszystkimi chce się podzielić ;) Jeśli to nie problem to również chciałbym uzyskać jakiekolwiek wskazówki, bo pewnie zaryzykuję i kupię tą antenę, jak tylko będzie dostępna.

Dodatkowo chciałbym się Was zapytać czy można taką antenę pomalować na czarno ? Jeśli tak, to jakim rodzajem farby, by nie obniżyło to jej osiągów ?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: Andrzejz78 »

encholex pisze:który coś wie, ale nie ze wszystkimi chce się podzielić
Zawsze dzielę się swoją wiedzą w miarę możliwości :cwaniak:
encholex pisze:odatkowo chciałbym się Was zapytać czy można taką antenę pomalować na czarno ?
Jak pomalujesz na czarno (?) to antena będzie się nagrzewać od słońca co może spowodować deformację plastykowych elementów i elementów klejonych
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: key »

encholex pisze:ktoś zagłosował również na dwupałkową, ale niestety pozostawił to bez komentarza.
wojteks napisal ze jest to helikal (antena srubowa). Helikale maja polaryzacje kolowa, nadajniki LTE/3G maja polaryzacje liniowa -> ta antena nie nadaje sie do tego, do czego chesz ja uzyc.
Nie pomagam na PW.
encholex
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2012-07-08, 20:28
Lokalizacja: ---

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: encholex »

Andrzejz78 pisze:Zawsze dzielę się swoją wiedzą w miarę możliwości
Wobec tego czy jest szansa na uzyskanie jakichś wskazówek o których wspomniałeś w tzw. "zbędnym poście" ;) ?
Najprawdopodobniej jak tylko ukaże się aukcja, kupię to antenę i chciałbym ją od razu poprawić.
Masz też może jej wymiary ?
Jaki model posiadasz, bo wcześniejsze aukcje dotyczyły 14.6dbi a ostatnia miała już 17dbi.. ?

Czyli helikal raczej odpada, dziękuję za wskazówki.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: Andrzejz78 »

encholex pisze: Wobec tego czy jest szansa na uzyskanie jakichś wskazówek
Miałem tu na myśli wskazówki "do poprawiania po fabryce" gdyby antena się rozpadła Przykro mi ale nic więcej nie miałem na myśli
encholex pisze:Masz też może jej wymiary ?
Jaki model posiadasz,
Z chwilą gdy znikł mi sygnał LTE po prostu sprzedałem antenę Wymiarów też nie pamiętam

Gdyby jednak operator się zlitował i odpalił u mnie LTE to na pewno kupię tą antenę bo mam już pewne przemyślenia co do modernizacji

[ Dodano: 2014-09-22, 20:25 ]
Dla zainteresowanych anteny są też tu http://olx.pl/oferty/?q=sorensen+lte
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: varico »

Andrzejz78 pisze:
tgurczy pisze:Tylko że lut do aluminium nie trzyma
Czekałem aż ktoś coś takiego napisze :rotfl:

Miałem to samo po dwóch tygodniach użytkowania anteny tylko że u mnie coś jeszcze się rozlało Ogólnie sam patent promienników rewelacja ale montaż poszczególnych elementów woła o pomstę do nieba Miałem napisać do gościa który ma kontakt z producentem ale skoro producentowi nie podobało się że umieściłem fotki zawartości anteny to niech się sami bujają problemem
tgurczy pisze:do nich przylutowane gwoździe
To nie są gwoździe tylko nity

Obrazek Obrazek

"Inżyniera" odpowiedzialnego za technikę montażu powiesiłbym za jaja Podstawowych praw fizykochemicznych gość nie zna

Ale żeby nie było że stałem się przeciwnikiem tej anteny to dodam że w 20min poprawiłem te buble i antena działa bez zarzutu
Podsumowując rozwiązanie promienników jak dla mnie rewelacyjne ale wykonanie bubel

Proponuję ten post i wcześniejszy dołączyć do tematu o tej antenie viewtopic.php?t=40552

[ Dodano: 2014-09-19, 21:17 ]
Nie wierzę
Znam trochę szczegółów ale o tym kiedy indziej ;)
wojteks pisze:Jakieś zdjęcia poprosimy
Wedle życzenia
Rozebralem swoja antene i u mnie chyba tez promienniki sa zle przylutowane. W jaki sposob poprawiles luty? Wystarczy przetrzec promiennik papierem sciernymi potem normalnie zalutowac uzywajac topnika?

PS Przy rozbieraniu anteny obudowa calkowicie sie rozsypala, nic sie nie stanie jesli powiesze antene w takim stanie (biorac pod uwage deszcz czy snieg)? Router sie nie zepsuje?
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o opinie użytkowników anten do LTE

Post autor: Andrzejz78 »

varico pisze: Rozebralem swoja antene i u mnie chyba tez promienniki sa zle przylutowane. W jaki sposob poprawiles luty? Wystarczy przetrzec promiennik papierem sciernymi potem normalnie zalutowac uzywajac topnika?

PS Przy rozbieraniu anteny obudowa calkowicie sie rozsypala, nic sie nie stanie jesli powiesze antene w takim stanie (biorac pod uwage deszcz czy snieg)? Router sie nie zepsuje?
Zacznę od końca Mi też się obudowa rozsypała i z lenistwa powiesiłem goła antenę :D Wisi kilka miesięcy i ma się całkiem dobrze

Co do lutowania to do aluminium tak łatwo nie przylutujesz Co prawda są specjalne topniki ale ja tego nie próbowałem
Ja tak w ogóle to dałem przewód bezpośrednio do promiennika Pominąłem gniazdo i ten miedziany dut
Do promiennika przykręciłem mała chyba mosiężną (a na pewno żółtą :) ) blaszkę a do niej przylutowałem żyłę przewodu Wyszło to tak że centralnie pod promiennikiem wprowadziłem przewód do anteny
Antena działa do dziś bez problemu Wcześniej na modemie a ostatnio na routerze
ODPOWIEDZ