antena , zakres częstotliwości , a ED 77

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grabasch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-10-20, 08:45

antena , zakres częstotliwości , a ED 77

Post autor: grabasch »

Witam czy ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi na takie pytanie.
Do modemu edge 77 polecacie antene atk 20 o zakres pasma częstotliwości tej anteny to 850-960 MHz , a najbliższy bts (woj. mazowieckie , czosnów , dostawca usługi orange) nadaje w paśmie o częstotliwości 1800MHz.

Myle jakieś pojęcia , antena jest uniwersalna ??

Szukam rozwiązania bo mam bardzo słaby sygnał , 2 do 4 kresek w edge dialer jak nie pada :] , bo jak leje to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie odnajduje sygnału.

ps. Ma ktoś jakiś pomysł, by dialer sam wznawiał połączenie , logował się itp jak straci zasięg , bo w opcjach nie znalazłem .

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: antena , zakres częstotliwości , a ED 77

Post autor: sardo nunspa »

grabasch pisze:najbliższy bts (woj. mazowieckie , czosnów , dostawca usługi orange) nadaje w paśmie o częstotliwości 1800MHz.


No to musisz kupić antenę na 1800MHz :!:
Latka lecą...
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: antena , zakres częstotliwości , a ED 77

Post autor: Ufo atakuje »

Askąd wiesz , że nadaje na 1800? Jak nadajnik jest w dalszej odległości to wątpie, czy to jest na 1800 (mniejszy zasięg). Masz włączony netmonitor? Jak masz telefon np.Nokia, SE to możesz to sprawdzić po nr.kanału.Nadajnik może pracować na 900 i na 1800 jednocześnie(6sektorów-po trzy na każde pasmo).
grabasch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-10-20, 08:45

Re: antena , zakres częstotliwości , a ED 77

Post autor: grabasch »

Na forum jest podany adres strony na której wpisuje się miejscowość i wyświetla ona najbliższe bts`y i zakresy częstotliwości na jakich nadają .

Modem z jakiego korzystam to edge 77.

Telefon jaki mam to simens cx 65 , a zasięg jest tragiczny. Rozmawiać można jak stoi się przy oknie albo na zewnątrz.

Nadajnik jest w odległości ok 3 km w lini prostej między mną a nim jest trasa szybkiego ruchu, las , pagórek , i kilka domów .

Z dachu domu nie widać masztu bo zasłaniają go drzewa. To jakaś porażka bo nadajnik nie jest wysoko maszt ma góra 12-15 metrów a nadajnik jest na 3 /4 wysokości.

Czy znasz może jakieś programy , podręczniki do projektowania anten , bo znalazłem jakies gotowe rozwiązania ale nie dla częstotliwości 1800 Mhz.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: antena , zakres częstotliwości , a ED 77

Post autor: Ufo atakuje »

Faktycznie Orange ma najwiecej takich nadajników na samo 1800. Jako jedyny lansuje taką modę ( Era i Plus jak już robią to przeważnie wduzakresowe 900/1800). Teraz już wiemy, do czego się one nadają :? . Przecież wiadomo, że będą miały mniejszy zasięg ze względu na krótszą falę. Dla porównania: teraz łączę się w iPlusie z nadajnika na 900MHz oddalonego o 15km poprzez antenę kierunkową. O zrywaniu nie ma mowy.

Porzebujesz anteny na 1800 i masztu. Ale rozejrzyj się jakie są jeszcze nadajniki Orange w okolicy, bo ten to mi się nie podoba.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: antena , zakres częstotliwości , a ED 77

Post autor: Jaco »

Szkoda że przed zakupem usługi nie sprawdziłeś którego operatora masz lepszy zasięg.
ODPOWIEDZ