HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: elcidx »

A prędkości się nie różniły?
Ja jak mam źle ustawioną polaryzację to prędkość pobierania spada o połowę.

Jak masz modem to i pewnie korzystasz z konektorów, więc przepięcie kabla z jednego konektora do drugiego nie zajmuje wiele czasu.

Jakie masz teraz prędkości?
Tu jest podpis.
sherif
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2015-01-22, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: sherif »

Prędkości różnią się w ramach błędów pomiarowego jakieś +/- 0.3 Mbps. Parametry łącza identyczne, czyli czyżby nie było różnicy ?
kreska78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-02-11, 21:09
Lokalizacja: coniew

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: kreska78 »

witam wszystkich,
mam maly problem z lte plusa. urzadzenie huawei B593s-22, miejscowosc Coniew do BTS w gorze okolo 4km ale drzewa po drodze, urzadzenie w domu dziale na 3g jedna kreska zasiegu, gdy wystawilem na balkon 2-3 kreski na LTE. Pomyslalem doloze antene od guru antenowego Cybertecha Antena dualna wielozakresowa LTE/HSPA+/GSM wtyk SMA 9dBi, niestety nic to nie dalo jak chodzil na 3g i mial 1kreske zasiegu tak ma nadal. Kombinowalem z ustawieniem anten bralem i na automat i na zewnetrzna ale nic nie pomagalo. Jak myslicie moze potrzebna mocniejsza antena modem nie za bardzo moze stac na dworzo. Moze ktos ma jakis pomysl
pozdrawiam Macin
dexter18

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: dexter18 »

Blisko do BTS masz , Sobienie Jeziorany ten panel wystarczy.


http://www.cybertech.com.pl/p111,antena ... -b593.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: matek451 »

Antena logarytmiczna to nie produkt Cybertecha, oni sprzedają tylko antenę Dipola, która jest do wszystkiego czyli do niczego. kasa wyrzucona w błota. Na dystansie 5 km stosuje się antenę kierunkową Dual LTE na 1800MHz aby skorzystać z LTE w Plusie na sieci LTE1800Mobylandu z Góry Kalwarii.
kreska78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-02-11, 21:09
Lokalizacja: coniew

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: kreska78 »

Czytajac opis anten na stronie Cybertech mozna bylo dojsc do wniosku ze i ta logarytmiczna poprawi zasieg lte i tez 3g a tu niemila nespodzianka poprawa byla ale tak mizerna ze prawie nieodczuwalna. Masz racje nie pierwszy raz sie potwierdzilo ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego._Jutro sie pytam jak moge ja zamienic na to dualna. Wziąć to 15dBi czy ta 10dBi? Cena niewiele sie rozni, ale wolalbym nie przedobrzyc. Moze ktos mnie oswieci czy plus korzysta z nadajnikow nie swoich do LTE tylko Mobylandu, kiedys gdzies czytalem na forum a jak sie pytalem Pani w Plusie to zrobila wielkie oczy i powiedziala ze pierwsze slyszy i ze plus korzysta ze swoich nadajnikow
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2015-02-13, 10:51 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2015-02-13, 10:50 przez kreska78, łącznie zmieniany 2 razy.
sherif
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2015-01-22, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: sherif »

Odkopię, bo znów pojawiły się problemy.

Zestaw to B592-22 i zamontowane anteny (Zestaw 2x Antena cybertech LTE/4G 15dBi MIMO do Huawei B593) na kominie (+kabel 9m). Zestaw przez ostatnie 3,5roku działał idealnie. Zawsze 5 kresek, download 20-40Mbps. Od kilku dni modem mimo podpiętych anten zewn zaczyna tracić zasięg, pokazuje raz 0kresek, raz 3 raz max.
Obecnie parametry to:
PLMN: 26001
Service status: Valid service
RSSI (dBm): -51
RSRP (dBm): -83
RSRQ (dB): -15
Roaming: No

Dystans się nie zmienił, niecałe 1km, budynków wysokich nie ma. Co się mogło stać ? Czy może kończyć się już B593 (blisko 4 lata) ?
Czy można jakoś wyciagnąc z tego modemu id BTS ?

Popatrzyłem na mapę BTS i widzę, że CP dołożył BTS z LTE bliżej mnie (ok 400m) i o ok 30st w lewo, czy może być tak, że przełącza się pomiędzy BTSami ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: matek451 »

Sygnał bardzo dobry, nie ma możliwości sprawdzenia CID na routerze. sprawdź ECI, eNB telefonem LTE z Network cell info.
sherif
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2015-01-22, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: sherif »

matek451 pisze:Sygnał bardzo dobry, nie ma możliwości sprawdzenia CID na routerze. sprawdź ECI, eNB telefonem LTE z Network cell info.
Dzięki za info. Na razie zgłosiłem problem do supportu, niby mają sprawdzić co się dzieje z moim modemem.
Z tel to nic nie da, pomijając już problem z kartami sim (micro vs mini) to nie będe miał pewności że tel łączy się z tym samym BTS, skoro jest ich kilka. Tym bardziej, że nie podłącze anteny zewn.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: matek451 »

Na 'bank' support ci wyjaśni sprawę, oni nie maja pojęcia o takich sprawach.Napiszą ze BTS działa prawidłowo i zamkną sprawę. To norma. CID na telefonie umieszczonym w okolicach anteny, karta dowolna głosowa Plusa. Sam musisz pokombinowac, ustaw też antenę na ten nowy BTS i sprawdź parametry sygnału czy prędkości.
sherif
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2015-01-22, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: HUAWEI B593 i zrywanie połaczenia ?

Post autor: sherif »

Support po 2 tyg oddzwonił, że po ich stronie nie ma problemów.
Zabrałem się za sprawdzenie anteny zewn na dachu - bez zarzutów, ustawiona dobrze, brak śladów uszkodzeń czy wilgoci.

Po odłączeniu anteny zewn mój stare B593 postawiony przy oknie działa dobrze, zasięg co prawda spada do 3kr, ale jest stabilnie. Dzisiaj pożyczyłem B525, przy oknie ten sam rezultat, podłączyłem zewn antenę i ... działa idealnie.
Zasięg na max non stop, RSSI -51dBm. Przy okazji odpaliłem apkę Hmanager i odczytałem z jakim łączy się z bts, wychodzi, że najbliższym oddalonym o 400m na 1800MHz (Sferia), speedtest pokazuje do ok 20Mbps.

Wychodzi na to, że coś nie tak jest w moim starym B593 przy współpracy z zewn anteną (gniazda całe, czyste). Spr wymienić modem w CP.

Przy okazji czy abonenci CP mogą korzystać z nadajników Plusa - dostawałem odmowę, mimo włączonej opcji roamingu ? Może to powodować starszy sim ?

Trochę zawiodłem się speedtestem, niby nowy modem obsługuje do 300Mbps a tu ledwo 20Mbps. Co to może powodować ?
Na mojej karcie z T-mobile połączył się z LTE 2600, 2100 i 1800 ale dalej było to do 30Mbps. Czyżby oznaczało to spory ruch na btsach ?
ODPOWIEDZ