kabel przez okno z jak najmniejszymi stratami

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kunegunda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-13, 22:31
Lokalizacja: Kraków

kabel przez okno z jak najmniejszymi stratami

Post autor: Kunegunda »

Muszę wystawić antenę LTE za okno (bo budynek mocno tłumi) i bardzo nie chcę wiercić dziur w ścianie ani oknie.

Są fajne przepusty okienne za parę złotych, ale wszystkie mają końcówki F.

Mój modem LTE ma wejście CRC9, a przejściówki z tego są co najwyżej na FME.

Więc trzeba by przejść z CRC9->FME->F-(przepust)-F->FME->antena. (I to przy optymistycznym założeniu, że znajdę przejściówkę z FME na F.)

Nie znam się na tym kompletnie, ale coś mi mówi, że te wszystkie przejściówki będą mnie drogo kosztować w decybelach (nie wspominając o złotówkach). :P

Czy jest jakiś sprytniejszy sposób na podłączenie tej anteny? Może jakaś przejściówka, której nie utrafiłam googlając za rozwiązaniem?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: kabel przez okno z jak najmniejszymi stratami

Post autor: krystianb »

Kunegunda pisze:Są fajne przepusty okienne za parę złotych, ale wszystkie mają końcówki F.
Ale one maja impedancje 75Ohm kompletnie nie nadają się do radiokomunikacji, gdzie tor radiowy ma 50Ohm.
Na ebayu coś się znajdzie, ewentualnie można spróbować z przejściówkami na cienkim kablu np RG-316 (zamówić gotowe u któregoś handlarza u nas) ale czy sumaryczna strata będzie niższa niż tłumienność ścian?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
gelox
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2016-11-23, 08:40

Re: kabel przez okno z jak najmniejszymi stratami

Post autor: gelox »

Mam ten sam problem - muszę puścić kabel przez okno. Mam ruter B525 i chcę kupić do niego antenę 1800-2600, np. taką https://allegro.pl/oferta/mocna-antena- ... lsrc=aw.ds
A przejściówka to byłoby np. to https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... lsrc=aw.ds

da radę :)?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: kabel przez okno z jak najmniejszymi stratami

Post autor: wojteks »

Antena to elektrośmieć a przejściówka okienna jest do TV-SAT. Nie pasuje jedno do drugiego. W najgorszym przypadku zepsujesz router.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: kabel przez okno z jak najmniejszymi stratami

Post autor: matek451 »

Z tą "anteną to wszystko da radę, nawet fakt ze przejściówka jest do kabla o impedancji 75Ohm i ma złącza F niestosowane do kabli koncentrycznych 50Ohm.
ODPOWIEDZ