ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 800-3000MHz dipol

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 800-3000MHz dipol

Post autor: robertnik »

1Gb na czymkolwiek to mistrzostwo świata. Ludzie takich wyników ze światłowodem nie mają. Netia coś się zbliża w lokalizacjach testowych, a tu bezprzewodowo i w dodatku na zwykłym mimo. Szok.
szczepan997
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2016-05-04, 23:04
Lokalizacja: Piaseczno

Re: ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 800-3000MHz dipol

Post autor: szczepan997 »

Pewnie pusty sektor :rotfl:
Obrazek
Minak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-13, 17:50

Re: ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 800-3000MHz dipol

Post autor: Minak »

??
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 800-3000MHz dipol

Post autor: dzejk »

Nabijają się z Ciebie, bo pomyliłeś litery w prędkościach - zamiast M dałeś G.
Jaki masz router, sprawdzałeś różne pasma w LTE?
Salarieri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-11, 09:01

Re: ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 800-3000MHz dipol

Post autor: Salarieri »

Minak pisze:Po podłączeniu anteny diody ładnie zaświeciły się wszystkie ale prędkość pozostała niska
Najprawdopodobniej sporo osób korzysta i nadajnik odciążony. Najlepiej przetestuj o trzeciej w nocy, kiedy większość osób śpi. U mnie z nadajnikiem 1800 MHz tak jest, że full 5 kresek zasięgu, a prędkości w godzinach szczytu poniżej 0,1 Mbps i czasami nawet prostej strony startowej Google nie idzie włączyć.

matek451 pisze:przy wszystkich pomiarach brak CID BTS-a
Tu już wina leży po stronie producenta routera, który w parametrach sygnału pominął bardzo ważny parametr CID. Posiadam router Huawei B593 i kilka godzin spędziłem na szukaniu w jaki sposób uzyskać ten parametr, gdyż bardzo ułatwiłoby mi to precyzyjne ustawianie anten, niestety nie udało mi się niczego znaleźć. Mogę jedynie na podstawie mapy BTSearch próbować się domyślać nadajnika.
matek451 pisze:Jaka to lokalizacja i operator?
Operator Orange, lokalizacja okolice Mińska Mazowieckiego:
Obrazek

Przepraszam, że po takim czasie odpisuję, ale jestem nowy na forum i niechcący nie zaznaczyłem obserwacji wątku, więc nie wiedziałem o Twojej wiadomości. Obecnie jestem w trakcie wymieniania tych anten ATK-LOG ALP LTE MIMO na dwa metrowe Gridy 2,4 GHz. Jak je zamontuję to napiszę szczegółowo jak się sprawują.
ODPOWIEDZ