antena do Option Globetrotter EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
muniek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-11-04, 23:19
Lokalizacja: Poznań

antena do Option Globetrotter EDGE

Post autor: muniek »

Witam chcialbym przedstawic moja sytuacje:

Wynajmuje mieszkanie w Poznaniu i sytuacja zmusila mnie do zalozenia sobie internetu komorkowego, kablowy i radiowy odpadly :/
Wybralem iPlus. Kupilem wiec modem Option Globetrotter EDGE bo innych praktycznie nie bylo ponizej 500zl :| a i tak w porownaniu do tego co maja na stronie wypisane to ceny roznia sie ogromnie np ten modem co na stronie jest za 1,22zl ja musialem kupic za 249zl a te co za 249zl sa na stronie to w punktach za 500 i wiecej ale najczesciej to ich w punktach w ogole nie ma :P i sa z 2 rodzaje modemow do wybou a nie tak jak na stronce 10. Gwoli scislosci mowie o modemach do laptopa ;)

No i kupilem sobie tego i plusa z ww modemem i jestem troche nieusatysfakcjonowany predkoscia. Powiedzcie mi czy noralne na iplusie w duzym miescie takim jak Poznan sa pingi srednie 400 - 500ms na onet na EDGE. Oprocz tego to jest sredni ping ale co 3 ping wraca po 3s a co 5 ping w ogole nie wraca :P.

Orientowalem sie gdzie w mojej najblizszej okolicy sa BTSy i sa 2 dosyc blisko 1 z nich 1 - 1.5km ode mnie drugi okolo 2 km od mojego mieszkania. Mimo to mam zwykle 4 kreski na 7 mozliwych ( czasem spada do 3 a bardzo rzadko wskoczy na 5)

Mieszkam w bloku na 2 pietrze wokol rowniez duzo blokow ale najwyzej 2 - 3 pietrowe.

Antena gdzies na zewnatrz mieszkania odpada, czy zatem do mojego modemu sa jakies anteny ktore poprawilyby mi jakosc i szybkosc polaczenia ktore moglbym zainstalowac w mieszkaniu, bo patrzac na ten modem to nie wiem czy tu sie da do niego jakas antene podlaczyc :| a jezeli tak to jaka bylaby najlepsza w moim przypadku?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: antena do Option Globetrotter EDGE

Post autor: bob »

Satysfakcja w necie komórkowym jest trudna do osiągnięcia.
Jedyną formą nirvany byłby wybór operatora z HSDPA gdzie ping to ok. 120ms a prędkość przy ściąganiu plików ok. 150kBps. :)
michal.sz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-05, 14:42

Re: antena do Option Globetrotter EDGE

Post autor: michal.sz »

na edgu i gprsie pingi 500 milisekund to i tak dobry wynik:)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: antena do Option Globetrotter EDGE

Post autor: Jaco »

muniek pisze:Antena gdzies na zewnatrz mieszkania odpada, czy zatem do mojego modemu sa jakies anteny ktore poprawilyby mi jakosc i szybkosc polaczenia ktore moglbym zainstalowac w mieszkaniu, bo patrzac na ten modem to nie wiem czy tu sie da do niego jakas antene podlaczyc :| a jezeli tak to jaka bylaby najlepsza w moim przypadku?
Są anteny do twojego modemu.Na Allegro możesz kupić taką za 60 zl.Jest to antena magnetyczna do okólna.Sam z takiej korzystam.Stawiam ją na parapecie za oknem i jest spoko.Modem stabilniej pracuje.Zasięg wcale nie skacze.
ODPOWIEDZ