Zasięg EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michal.sz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-05, 14:42

Zasięg EDGE

Post autor: michal.sz »

Witam,
jako, że od dość długiego czasu czytam wątki na forum bez kabli, dzisiaj zdecydowałem się na rejestrację w serwisie. Jutro kupuję laptopa oraz iPlusa w wersji 1 GB , pakiet za 60 zł i mam takie pytanie.
1 KM ode mnie znajduje się antena plusa(miasto Legnica) i jestem ciekawy, czy złapie mi zasięg EDGE. Sklep komputerowy Vobis, także jest położony 1-2 KM od antenty i zasięg na modemie SE GC 89 wynosił 3 kreski. Przy sciąganiu było 4-5 kilo bajtów, więc zapewne łączył się po GPRSIE
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Zasięg EDGE

Post autor: Szadzik »

michal.sz pisze:Witam,
jako, że od dość długiego czasu czytam wątki na forum bez kabli, dzisiaj zdecydowałem się na rejestrację w serwisie. Jutro kupuję laptopa oraz iPlusa w wersji 1 GB , pakiet za 60 zł i mam takie pytanie.
1 KM ode mnie znajduje się antena plusa(miasto Legnica) i jestem ciekawy, czy złapie mi zasięg EDGE. Sklep komputerowy Vobis, także jest położony 1-2 KM od antenty i zasięg na modemie SE GC 89 wynosił 3 kreski. Przy sciąganiu było 4-5 kilo bajtów, więc zapewne łączył się po GPRSIE
Fakt że blisko jest nadajnik nie oznacza, że musi to być nadajnik obsługujący EDGE.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Zasięg EDGE

Post autor: pluskwa_skarzysko »

ja mam do nadajnika EDGE 500 m i mam slabiutki zasieg.lapie mi raz na jakis czas
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
ODPOWIEDZ