[Iplus] Comander Usb i same problemy...

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adrosx

[Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: adrosx »

Witam Serdecznie !
Od 3 miesiecy jestem posiadaczem Iplusa (modem comander USB) i niestety mam z nim same problemy :( Jesli by sie znalazla osoba ktora mi by pomogla, bede bardzo wdzieczny gdyz ja sam jestem "mlodym wyjadaczem technologii dostepu przez net komorkowy'.
Staralem sie uzyc opcji szukaj, lecz przepraszam z gory jesli cokolwiek preoczylem, niestety net mi tragicznie chodzi :(
Oki a teraz pytania ...

1) Bardzo czesto mnie rozlacza z iplusem (czasem po 5 minutach dzialania gprs , czasem po 24 h, ale czesciej jest tak ze co 5 minut, a wtedy tylko restart komputera pomaga, i moge sie znow polaczyc, sytuacja wyglada tak ze nagle komputer dostaje zadyszki i modem sie wylacza , po czym aplikacja iplusmanager mi pisze tylko "Polaczenie zerwane" lub cos podobnego , a co najlepsze ikonka polaczenia nadal jest w trayu, choc jak ja nacisne nie pokazuje sie ani okienko polaczenia, ani nie da sie nacisnac "rozlacz" i wtedy tylko restart komputera pomaga :( czym to moze byc spowodowane ?
Aha, po restarcie juz kompa wyskakuje mi ze wystapil blad krytyczny w systemie, i nazwa procesu : svchost
Parametry komputera i modemu :

Windows 2003 sp1 ( co dziwniejsze formatowalem system i po zainstalowaniu windowsa xp , wgraniu sterownikow do iplusa , od razu wyskakuje komunikat o tym bledzie, i nie da sie w ogole korystac z neta)

pII 450 Mhz [Slabszykomputer bo moja normalna plyta glowna sie musi naparawic ;) swojja droga, myslalem czy to nie ma zwiazku z za wolnym procesorem, lecz po premysleniu stwierdzilem ze nie)]
196 MB ramu
Commander USB
Łaczenie sie przez GPRS
Staralem sie jak najdokladniej opisac problem, stad tak dlugi post :)

2. )
Prosilbym o spojrzenie na ta mapke zasiegu:(a raczej wrzuconego screena mapy zasiegu , czerwonym malym kwadracikiem zaznaczylem moja lokalizacje)
Obrazek
Jak widac z niej, mam dostep do samego gprsa, aczkolwiek mam barrdzo blisko do nadajnika gdzie jest dostep edge ... (hm nie powiem dokladnie gdzie bo nawet te osly z salonu plus gsm nie wiedza) Ale podejrzewam ze wiecej niz 3-4 km nie mam do tego nadajnika. jesli nie mniej, zreszta jak jakis fachowiec na to spojrzy bedzie wiedzial ;)
I w zwiazku z tym rodzi sie takie pytanie :
Czy jakos mge zlapac edge ?
Jakas antena kierunkowa czy cos zalatwilaby sprawe ?

3. Czy moge jakos sie pozbyc tej walnietej aplikacji iplusa i sie laczyc przez sam dialup? Jak wiadomo najpierw aplikacja loguje sie do sieci plusa i stad problem korzystania z samego dialupa :(

Z gory bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi, bo ja normalnie kota juz dostaje heh :)
adrosx

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: adrosx »

Witam ponownie!
Znalazlem liste btsow kolo siebie :

Plock, Mazowieckie
Al. Jachowicza - Hotel Petropol 900 11015 1231 1 2 3 2001-11-18
Plus Plock, Mazowieckie
okolice ul. Sienkiewicza - rejon wiezienia 900 11015 1630 1 2 3 2001-11-18
Plus Plock, Mazowieckie
ul. Bielska 59 (biurowiec starostwa)


Z tycch pierwszych dwoch moge korzystac ale nie mam pewnosci czy maja dostep do edge , ale ten trzeci na bank ma ! to jest kolo 4 km ode mnie.
Awatar użytkownika
forester
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2005-12-28, 20:02
Lokalizacja: Piszczac

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: forester »

Witam jesteś kolejną osobą , która ma problem z comanderem ale wydaje mi się że twoim problemem jest wyłącznie twój stary komputer.Do komfortowego działania tego modemu( i nie tylko) wymagana jest przyzwoita płyta główna z dobrym zasilaczem oraz rozsądna ilość RAM do otwierania stron w przeglądarce.Z tego co opisałeś twój PC jest "przedpotopowy" (niestety).Moja rada to sprawdź u znajomych na nowszym sprzęcie w twojej lokalizacji modem a następnie możesz pomyśleć o szukaniu zasięgu EDGE chociaż go masz wynika z mapki.
Z comanderem jestem już od roku więc mogę ci powiedzieć, że on lubi prąd i to ze stabilnym napięciem a to tylko zależy od dobrej płyty ewentualnie zasilacz zewnętrzny.Również miewałem problemy ale po wymianie płyty, zasilacza 500 w , procka i pamięci wszystko jest OK.Pozdrawiam.
adrosx

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: adrosx »

forrester z mapki wynika ze nie jestem w zasiegu edge'a , jestem pomiedzy edge ale w mojej lokalizacji brak edge , wina tego slabego zdjecia eh ...

Co do slabego kompa, nie sade by byl to slaby komputer, a raczej za slaby z tego powodu ze potrafi mi czasem utrzymac poilaczenie nawet dobe...
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: michal_99 »

ja mam czasami tak na laptopnie ze jak komp smiga z baterii to czasami mi sie modem wylaczy... ale jak podlacze zasilacz to juz jest dobrze. Mysle ze Twoim problemem jest wlasnie to co napisal forester, winny jest dosc stary komp.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: Ufo atakuje »

Po pierwsze dobrze żeś naszkicował problem, bo inni piszą dwa zdania i od razu oczekują rezultatu. :) Chociaż tam mapka jest za bardzo powiększona, bo to nawet nie widać, że jeseś prawie w centrum Płocka.

Co do zasięgu EDGE to powiem tak. Po prostu jeszcze części miasta nie pokryli.Tak samo było w Żyrardowie- tylko część miasta miała, a potem całość + okolice. Tak, że na pewno to zrobią. Ale jeśli nie chcesz czekać, to antena kierunkowa załatwia sprawę, tym bardziej, że masz z czego wybierać jeśli chodzi o nadajniki. Na razie dowiedz się jak najwięcej o tych nadajnikach: gdzie są, czy wszystkie nadaja na 900MHz, czy ich coś nie zasłania itp.http://www.btsearch.org Ja korzystam z ATK 13,5 dBm i mogę łączyć się z BTS-em nawet z 15km- prędkość do 100 kb/s.

Co do rozłączania to jest to niepokojące. A czy na tej "normalnej płycie", co jest w naprawie też się tak robi? W sumie ja też mam równie przedpotopowy sprzęt i mnie nie rozłącza, a mój Netbox chodzi na tym samym układzie co Comander. Ale też słyszałem , że comander "lubi" prąd, i chyba jest do niego dodatkowy zasilacz :!: Na wszelki wypadek odłącz wszystkie zbędne urządzenia.
Co do instalacji to nie powinno tam być żadnych błędów. Próbój dalej, na XP i 1.4 Imanag. powinien chodzić. Zrób połączenie dial-up
http://www.bez-kabli.pl/ftopic1118.html. Jeśli dalej źle idzie zainstaluj na innym komputerze. A jeśli i wtedy coś się chrzani to zostaje serwis, bo może masz walniety ten modem.
znamsie
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-10-19, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Comander

Post autor: znamsie »

Zgodze się z 'UFO atakuje". Ważne, żebyś przetestował na innym komputerze albo dokupił zasilacz do modemu. Gdzieś w instrukcji jest napisane jaki to ma być: polaryzacja, napięcie i natężenie. Danych nie znam. Może być to też wina kabla USB, w sumie on pośredniczy w przesyle danych, więc możliwości jest dużo. Drogą eliminacji można odnaleźć przyczynę problemu.
E70 via USB
batt21
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-31, 00:56
Lokalizacja: Wroclaw Karlowice

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: batt21 »

Nie wiem czy sobie pradziles .ja mialem to samo.
Dlatego tak pozno odpowiedz zryw .szarpanie ,karta nie gotowa itp.
Winne bylo zasilanie USB ,wszystko inne chodzilo ,aparaty. flasze,ipody
. . Spruboj kupic kontroler usb naPCI ,u mnie po moglo w 100%
ryzykujesz jedynie 19 zl za taki kontoler
balbin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-10-17, 08:03
Lokalizacja: Wyczółki

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: balbin »

A ja powiem tak też mam usb comander edge tyle że druga wersja (usb comander 2 edge) od 2,5 miesięcy ten sam problem mialem a mam kompa 950MHz 128Ram WinXP (też przed potopowy). Wywaliłem iPlus Managera, wylączylem pin na karcie(prze telefon kom.) utworzylem nowe polączenie dial-up ktore tylko wybieralo nr *99***1# (bez zadnych hasel i nazw użytkowników), we właściwościach modemu w zakladce Zaawansowane w polu Dodatkowe polecenia inicjujące wpisalem: +CGDCONT=1,"IP","internet"
Dzięki temu nie podaje pinu i nie wpisuje reczne APN-u, klikam tylko na to połączenie dial-up połącz i wszystko gra.

***Ważna rzecz musisz kupić zasilacz bo napięcie na usb skacze i modem nie może utrzymać połączenia.

A co EDGE też z tej samej mapy wynika że nie ma ale po zastosowaniu anteny dookolnej 8dB mam zasięg na maksa i to edge.(Rano raz nawet miałem prędkość pobierania 29 KB/s normalnie rekord jaki osiągnolem)

Nawet zrobiłem sobie taki bajer ze gdy juz włącze kompa mam juz połączonego neta przed zalogowaniem się na jakie kolwiek konto, jak chcesz udziele instrukcji jak tego dokonać.
adrosx

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: adrosx »

Ufo atakuje pisze:Po pierwsze dobrze żeś naszkicował problem, bo inni piszą dwa zdania i od razu oczekują rezultatu. :) Chociaż tam mapka jest za bardzo powiększona, bo to nawet nie widać, że jeseś prawie w centrum Płocka.

Co do zasięgu EDGE to powiem tak. Po prostu jeszcze części miasta nie pokryli.Tak samo było w Żyrardowie- tylko część miasta miała, a potem całość + okolice. Tak, że na pewno to zrobią. Ale jeśli nie chcesz czekać, to antena kierunkowa załatwia sprawę, tym bardziej, że masz z czego wybierać jeśli chodzi o nadajniki. Na razie dowiedz się jak najwięcej o tych nadajnikach: gdzie są, czy wszystkie nadaja na 900MHz, czy ich coś nie zasłania itp.http://www.btsearch.org Ja korzystam z ATK 13,5 dBm i mogę łączyć się z BTS-em nawet z 15km- prędkość do 100 kb/s.

Co do rozłączania to jest to niepokojące. A czy na tej "normalnej płycie", co jest w naprawie też się tak robi? W sumie ja też mam równie przedpotopowy sprzęt i mnie nie rozłącza, a mój Netbox chodzi na tym samym układzie co Comander. Ale też słyszałem , że comander "lubi" prąd, i chyba jest do niego dodatkowy zasilacz :!: Na wszelki wypadek odłącz wszystkie zbędne urządzenia.
Co do instalacji to nie powinno tam być żadnych błędów. Próbój dalej, na XP i 1.4 Imanag. powinien chodzić. Zrób połączenie dial-up
http://www.bez-kabli.pl/ftopic1118.html. Jeśli dalej źle idzie zainstaluj na innym komputerze. A jeśli i wtedy coś się chrzani to zostaje serwis, bo może masz walniety ten modem.
Witam!
O rany, dawno tu nie zagladalem, problem z zrywaniem polaczenia rozwiazany, poprostu dokupilem zasilacz i wszystko smiga cycus glancus, ale co do zasiegu, no to nadal kupa. Zaslaniac nadajniki moga jedynie bloki :P jak pisalem to centrum płocka.
Hm z tego co wiem to korzystam z nadajnika kolo wiezienia (300 m od niego) , albo z nadajnika na jachowicza tez kolo 300m, jak to qrde sprawdzic?
adrosx

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: adrosx »

balbin pisze:A ja powiem tak też mam usb comander edge tyle że druga wersja (usb comander 2 edge) od 2,5 miesięcy ten sam problem mialem a mam kompa 950MHz 128Ram WinXP (też przed potopowy). Wywaliłem iPlus Managera, wylączylem pin na karcie(prze telefon kom.) utworzylem nowe polączenie dial-up ktore tylko wybieralo nr *99***1# (bez zadnych hasel i nazw użytkowników), we właściwościach modemu w zakladce Zaawansowane w polu Dodatkowe polecenia inicjujące wpisalem: +CGDCONT=1,"IP","internet"
Dzięki temu nie podaje pinu i nie wpisuje reczne APN-u, klikam tylko na to połączenie dial-up połącz i wszystko gra.

***Ważna rzecz musisz kupić zasilacz bo napięcie na usb skacze i modem nie może utrzymać połączenia.

A co EDGE też z tej samej mapy wynika że nie ma ale po zastosowaniu anteny dookolnej 8dB mam zasięg na maksa i to edge.(Rano raz nawet miałem prędkość pobierania 29 KB/s normalnie rekord jaki osiągnolem)

Nawet zrobiłem sobie taki bajer ze gdy juz włącze kompa mam juz połączonego neta przed zalogowaniem się na jakie kolwiek konto, jak chcesz udziele instrukcji jak tego dokonać.

A bardzo p rosze o podanie tego sposobu.

Chyba jednak bede zmuszony wydac na ta antene eh, centrum miasta, do btsa 4 km niecale i brak edge eh chamstwo ;(
Jak ktos moglby mi podac jakis link do tanich wlasnie anten, ktora by do mnie pasowala bede grad, i aha jak mozna sprawdzic z jakiegim nadajnikiem sie lacze, i czy to w ogole jest mozliwe?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: Ufo atakuje »

A więc tak. Sprawa jes bardzo dziwna, bo mieszkasz prawie w centrum Płocka, a na mapie wygląda to jakbyś mieszkał w kotlinie. Przyznaje, że nie bardzo rozumiem co się tam dzieje. Ale po kolei.
Tu masz instrukcje, jak sprawdzić z jakim nadajnikiem cię łączy (pod koniec):
http://www.bez-kabli.pl/ftopic3571-20.html
Ustal CID i sprawdź w bazie. Wrzuć jeszcze AT+CSQ- pierwsza liczba określa jakość sygnału.
Ogólnie teoria jest taka, że anteną kierunkową można wymusić nadajnik, pod warunkiem, że np.inny nie ściąga sygnału, nic nie przysłania i są odpowiednio rozstawione. Na wsi to się sprawdza wspaniale, ale w mieście sprawa się komplikuje.Nadajniki są blisko siebie, niektóre mogą być zasłonięte itd.Do tego jeszcze mogą być dwuzakresowe i jak jesteś blisko może cię łapać na 1800Mh. Do tego jest inna antena.
Ideałem w tym wypadku byłoby zastosowanie netmonitora w telefonie. Powiedz czy ty albo ktoś w rodzinie ma np.Nokie6630, K/D750i,W800 w Plusie?W tych fonach niezwykle łatwo uruchomić netmonitor i byś wszystko wiedział.
Na razie sprawdź z czym się łączysz i napisz jaki tam jest teren (czy coś zasłania od południa, od północy, jakieś przeszkody,bloki)
balbin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-10-17, 08:03
Lokalizacja: Wyczółki

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: balbin »

A bardzo p rosze o podanie tego sposobu.
No to sciągnij sobie Windows Server 2003 Resoruce Kit i zainstaluj.

Pozniej Start->Uruchom->wpisz tam cmd

Pozniej po uruchomieniu wiersza poleceń wpisz C:\Program Files\Windows Resource Kits\Tools>instsrv.exe iPlus 'C:\Program Files\Windows Resource Kits\Tools\srvany.exe' i enter

Pozniej Start->Uruchom->wpisz regedit

Pozniej przechodz kolejno HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services i zrób tam nowy klucz o nazwie iPlus (jeśli go tam nie ma)

Pozniej zrób kolejny klucz w kluczu iPlus o nazwie Parameters

Pozniej W kluczu Parameters stwórz nową wartość ciągu o nazwie AppDirectory i edytuj ją podając tam "C:\WINDOWS\system32"

Pozniej W kluczu Parameters stwórz nową wartość ciągu o nazwie Application i edytuj ją podając tam "C:\WINDOWS\system32\rasdial.exe" iPlus /PHONE:*99***1#

i wszystko

WAŻNE Połączenie dial-up musi miec nazwę iPlus i tez zastosuj moja poprzednia porade to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> bedzie dzialalo
adrosx

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: adrosx »

osz kur....de tego sie nie spodziewalem

+CREG: 2,1,"2B09","300F"

Plock, Mazowieckie
ul. Wyszogrodzka - blok w okolicy przejazdu kolejowego


testowalem kilka razy , robiac rozne kombinacje z modemem, zasieg srednio 29,99 lub 24,99

Mam do tego nadajnika okolo 3 km, maks 4, podczas gdy obok mnie w poblizu do kilometra sa 2 inne nadajniki ale przysloniete glownie duzymi blokami..., tam skd odbiera to na logike wzialem, wiekszosc domow jednorodzinnych po drodze do nadajnika...
nie mozna jakos z hyperterminala go zmusic do laczenia z innym btsem ?
Do nadajnika z zasiegiem edge mam niedaleko owszem ale glownie po drodze sa wysokie wiezowce, wysokie bloki, budynki itd ehhhhh... :-(
Co dalej ?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: Ufo atakuje »

adrosx pisze: testowalem kilka razy , robiac rozne kombinacje z modemem, zasieg srednio 29,99 lub 24,99
Czekaj, czekaj.. to są duże różnice. 31-to wartość maxymalna=najlepszy sygnał ; 19-mam bez anteny z 7km. Takie skoki między 24 a 29 mogą oznaczać zmiane nadajnika. Zrób jeszcze raz te kombincje, i sprawdź komendami czy cie nie przełączyło do innego BTS-a.Dla pewności odłącz i włącz modem w tych położeniach.
adrosx pisze: Mam do tego nadajnika okolo 3 km, maks 4, podczas gdy obok mnie w poblizu do kilometra sa 2 inne nadajniki ale przysloniete glownie duzymi blokami..., tam skd odbiera to na logike wzialem, wiekszosc domow jednorodzinnych po drodze do nadajnika...
Spróbój jeszcze ustawić tak modem, żeby od strony z nadajnikiem EDGE był widoczny a od tej z gprs zasłonięty. Może przeskoczy, ale szansa mała, bo to jest silny sygnał.
W takim układzie pozostaje chyba czekać, aż zrobią ten twój nadajnik.A co z tymi telefonami? Z netmonitorem wiedziałbyś jaką moc mają poszczególne sygnały z nadajników. To by bardzo pomogło. B o tak to nawet anteną możesz się nie przebić przez te bloki. Tak to właśnie jest w miastach.
Swoją drogą to dziwne- tylko jeden nadajnik w Płocku ma EDGE?
Hyperterminalem nie wymusisz. Możesz co najwyżej wymusić pasmo i to w niektorych modemach. Jedynym pewnym rozwiązaniem w takim przypadku jest odpowiednia Nokia+netmonitor.
PS.Czy dobrze zgaduję, że ten nadajnik znajduje się na wschód od ciebie :?:
adrosx

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: adrosx »

Ufo atakuje pisze:
adrosx pisze: testowalem kilka razy , robiac rozne kombinacje z modemem, zasieg srednio 29,99 lub 24,99
Czekaj, czekaj.. to są duże różnice. 31-to wartość maxymalna=najlepszy sygnał ; 19-mam bez anteny z 7km. Takie skoki między 24 a 29 mogą oznaczać zmiane nadajnika. Zrób jeszcze raz te kombincje, i sprawdź komendami czy cie nie przełączyło do innego BTS-a.Dla pewności odłącz i włącz modem w tych położeniach.
adrosx pisze: Mam do tego nadajnika okolo 3 km, maks 4, podczas gdy obok mnie w poblizu do kilometra sa 2 inne nadajniki ale przysloniete glownie duzymi blokami..., tam skd odbiera to na logike wzialem, wiekszosc domow jednorodzinnych po drodze do nadajnika...
Spróbój jeszcze ustawić tak modem, żeby od strony z nadajnikiem EDGE był widoczny a od tej z gprs zasłonięty. Może przeskoczy, ale szansa mała, bo to jest silny sygnał.
W takim układzie pozostaje chyba czekać, aż zrobią ten twój nadajnik.A co z tymi telefonami? Z netmonitorem wiedziałbyś jaką moc mają poszczególne sygnały z nadajników. To by bardzo pomogło. B o tak to nawet anteną możesz się nie przebić przez te bloki. Tak to właśnie jest w miastach.
Swoją drogą to dziwne- tylko jeden nadajnik w Płocku ma EDGE?
Hyperterminalem nie wymusisz. Możesz co najwyżej wymusić pasmo i to w niektorych modemach. Jedynym pewnym rozwiązaniem w takim przypadku jest odpowiednia Nokia+netmonitor.
PS.Czy dobrze zgaduję, że ten nadajnik znajduje się na wschód od ciebie :?:
dokladnie ufo, znajduje sie na wschodzie, netmonitor moze byc z nokii 3510i ?

A swoja droga z tego co sie dowiadywalem to tylko 1 nadajnik z edge dosc blisko mnie, dalej to tylko na "NOWYM PŁOCKU" nowych ulicach itd, to myslisz ze warto sprobowac z jednokierunkowa ?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: Ufo atakuje »

dokladnie ufo, znajduje sie na wschodzie, netmonitor moze byc z nokii 3510i ?

A swoja droga z tego co sie dowiadywalem to tylko 1 nadajnik z edge dosc blisko mnie, dalej to tylko na "NOWYM PŁOCKU" nowych ulicach itd, to myslisz ze warto sprobowac z jednokierunkowa ?
W 3510i będzie ciężko to włączyć. Potrzebny sprzęt, specjalne oprogramowanie i ktoś kto śie zna.To jest seria DCT-4. Możesz sam zobaczyc:http://viii-lo.krakow.pl/bakx/index.php ... netmonitor
W tych modelach ci ci podałem wystarczy wklepać kod z klawiaturki lub odpalić aplikację. Prościej się nie da.

Co do anteny kierunkowej, to naprawde ciężko powiedzieć, czy to coś da. Jeśli sygnał z tego EDGE jest silnie tłumiony, to i tak ściągnie cie ten z GPRS. Możesz co prawda pokobinować, ustawić w różnych miejscach itd., ale jak różnica w mocy sygnałów jest duża to i tak nic z tego. Jeśli już to kupujesz na własne ryzyko- i to ta mniejszą ATK10.
adrosx

Re: [Iplus] Comander Usb i same problemy...

Post autor: adrosx »

Dzieki ufo, umowilem sie z jednym sprzedawca ze jak cos to mu zwroce bez dodatkowych kosztow, tyle co wysylka:)
nie omieszkam napisac jak poszlo gdy bedzie juz ta antena.
pozdro
ODPOWIEDZ