Problem z iPLUSem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anubis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-15, 20:51

Problem z iPLUSem

Post autor: anubis »

Witam, mam takie pytanko.

Wczoraj uaktywnilem sobie usluge iPlus.
Dzisiaj rozmawialem z konsultantem plusa, ktory poinformowal mnie ze usluga jest aktywna, a w miejscu mojego zamieszkania dziala gprs, edge i umts.

Posiadam telefon nokia 6820.
Kupilem sobie adapter bluetootha do komputera stacjonarnego, ktory podlaczylem i nie instalowalem zadnych sterownikow dolaczonych na plycie ( posiadam windows xp sp2 )

Nastepnie polaczylem telefon z komputerem. I skonfigurowalem polaczenie internetowe. wykorzystujac numer *91** i tak dalej. W kazdym razie poprawny numer, poniewaz lacze sie z internetem.

Aczkolwiek jest pewne ale. Na wyswietlaczu telefonu pojawia mi sie G, w momencie gdy sie lacze z internetem, co by swiadczylo o tym, ze lacze sie uzywajac GPRS'a. chyba ze sie myle. Nie mam przy sobie instrukcji telefonu wiec nie wiem czy powinno wyswietlac sie cos innego, czy to 'G' jest standardowe dla wszytkich typow polaczen dostepnych dla mojego telefonu, czyli w tym wypadku GPRS i EDGE.

Wczoraj testujac polaczenie internetowe - dzialalo mi ono dosc wolno. z serwera GG sciagalem z predkoscia ok 4,5kb/s.

Zrobilem sobie test predkosci uzywajac jednej ze stron podanych na tym forum, i potwierdzila sie ta predkosc - 4,5 kb/s. Zainstalowalem wiec program, ktory rowniez ktos polecil na forum - HiSerial. Ponownie zrobilem test, i znowuz wyszlo 4,5kb/s.

Moglby mi ktos poradzic, co mam zrobic, zeby ten internet byl szybszy? Bo skoro mam EDGE'a zarowno w telefonie jak i zapewnione przez dostawce ( PLUS'a ) to powinienem laczyc sie przez GPRS'a i automatycznie internet powinien dzialac lepiej.

Niestety nie jestem az tak wybitnym znawca tematu, jak wy, ktorzy piszecie dobre porady dla innych, dlatego nie zdaje sobie z prawy, ze moze tak wlasnie dziala EDGE.

Predkosc polaczenia w statusie wynosi 460.8, aczkolwiek, wiem z tego forum, ze jest to predkosc portu.

Sam juz nie wiem co mam zrobic. Prosilbym Was szanowni forumowicze o jakas pomoc w tej sprawie.
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Problem z iPLUSem

Post autor: dormario »

Niestety drogi kolego wygląda na to, że nie jesteś w zasięgu EDGE. prędości jakie osiągasz wskazują na GPRS. przenieś telefon w inne miejsce może złapie EDGA. Napisz gdzie miaszkasz to może ktoś coś powie o pokryciu terenu
IPLUS+6230+USB
anubis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-15, 20:51

Re: Problem z iPLUSem

Post autor: anubis »

Tak, podczas laczenia z internetem, w telefonie pojawia mi sie napis w stylu: nawiazywanie polaczenia z GPRS, ale z tego co powiedziala mi obsluga Plusa, na moim terenie ( WARSZAWA WOLA ) jest GPRS, EDGE i UMTS, wiec chyba powinno lapac.

Moze po prostu mam cos zle skonfigurowane... tylko nie wiem co :(
amws
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-10-11, 22:52
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Problem z iPLUSem

Post autor: amws »

Odnośnie tego G które widzisz na telefonie - oznacza ono tylko połączenie, nie informuje w jakiej technologii się znajdujesz...
anubis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-15, 20:51

Re: Problem z iPLUSem

Post autor: anubis »

Tak, wlasnei sciagnalem sobie manuala do nokii, i tez wlasnie to wyczytalem, ze to G oznacza polaczenie albo z GPRS, albo (E)GPRS, czyli EDGE, ale dokladniej nie da sie zorientowac. :(

Probowalem teraz laczyc sie roznymi sposobami, poprzez nokia pc suit itp, ale niestety nic nie pomaga. :(
joksior
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-26, 12:35
Lokalizacja: Stargard

No to wyglada na to ze

Post autor: joksior »

nie jestes w zasiegu Edge.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Problem z iPLUSem

Post autor: Ufo atakuje »

anubis pisze: Moglby mi ktos poradzic, co mam zrobic, zeby ten internet byl szybszy? Bo skoro mam EDGE'a zarowno w telefonie jak i zapewnione przez dostawce ( PLUS'a ) to powinienem laczyc sie przez GPRS'a i automatycznie internet powinien dzialac lepiej.
Są sposoby na wymuszanie nadajników. Można użyć anteny kierunkowej bądź netmonitora. W twoim przypadku przydałby się netmonitor, ale do 6820 to może być ciężko. To jest chyba seria DCT4, czyli potrzebny specjalny firmware. :(
Pytanie tylko, jak bardzo ci zależy na EDGE. Wziąłeś Iplus na próbę? Może zastanów się nad modemem/telefonem UMTS, jeśli jest zasięg.
anubis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-15, 20:51

Re: Problem z iPLUSem

Post autor: anubis »

zasieg podobno jest. z tego co juz pisalem tak powiedziano mi na infolinii plusa.

odnosnie zmiany telefonu to wlasnie czekam na odpowiedz z reklamacji, gdyz wymiana telefonu przysluguje mi dopiero za 4 miesiace, i zglosilem wniosek o wczesniejsza wymiane. Byc moze cos pomoze.

Jak nie to bede sie musial pomeczyc. A IPlusa, uruchomilem sobie tak zeby potestowac i zobaczyc jak chodzi, niestety 5kb jakos nie jest zbytnio satysfakcjonujace :/

w kazdym badz razie, dzieki wielkie za pomoc.
pewnie poczekam na wymiane telefonu na jakis inny model. i wtedy bede szalal :D
ODPOWIEDZ