Skazany na iPlusa niczym na ....

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawe???
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-20, 17:00
Lokalizacja: pl

Skazany na iPlusa niczym na ....

Post autor: Pawe??? »

Po pierwsze witam wszystkich bo to mój pierwszy post na tym forum. Niedawno stałem się "szczęśliwym" posiadaczem iplusa. Modem Comander. Przez pierwsze 5 dni to jest od 13 listopada (pn) do 17 (pt) wszystko pięknie śmigało. Prędkości przy ściąganiu dochodziły nawet do 29KB (mierzone sygate'm). I w piątek coś się powaliło i od tamtej pory przy ściąganiu plików dochodzi max do 6KB. Wygląda tak jakbym wcześniej łapał EDGE a teraz nie. Ale wg mapki Plusa "łapię" się z zasięg EDGE i to nie jakoś na granicy. Zasięg wskazywany przez modem to 4 diody (czyli max). Wg badziewiastego programu Plusa zasięg 5 na 7 kresek (czasem nawet sześć). Strony też czasem mają "przestoje" w ładowaniu się. Co mam z tym fantem zrobić żeby mieć znowu taką prędkość jak wcześniej. Przez pierwsze dni bardzo ładnie wszystko śmigało. Co mam zrobić żeby to wszystko było OK?


Pozdrawiam.

EDIT:
Modyfikacja tytułu tematu ze względu na podteksty religijne...
"Skazany na iPlusa niczym na cierniową koronę :D"
...no proszę Cię Pawełłł.
END EDIT.
->bob
secam
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-06-23, 18:01
Lokalizacja: Katowice

Re: Skazany na iPlusa niczym na ....

Post autor: secam »

To wygląda na klasyczne przekroczenie limitu w 'okresie rozliczeniowym'.
secam
Awatar użytkownika
Pawe???
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-20, 17:00
Lokalizacja: pl

Re: Skazany na iPlusa niczym na ....

Post autor: Pawe??? »

Chyba raczej to nie to bo iplusa mam dopiero 8 dni i LICZĘ skrupulatnie ilość danych. Poza tym wtedy transfer zwalnia do 32kb/s czyli 4kB a u mnie w porywach jest do 6kB czyli tak 48 kb/s czyli taka predkość GPRSu.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Skazany na iPlusa niczym na ....

Post autor: Tomekłódź »

A może masz nie cały miesiąc naliczany i przez to masz o tyle mniejszy limit ściągniętych danych.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
Awatar użytkownika
Pawe???
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-20, 17:00
Lokalizacja: pl

Re: Skazany na iPlusa niczym na ....

Post autor: Pawe??? »

TomekŁódź pisze:A może masz nie cały miesiąc naliczany i przez to masz o tyle mniejszy limit ściągniętych danych.
Ta opcja też wydaje mi sie mało prawdopodobna. W tej chwili ma ponad 600mb wykorzystane a limit 2gb. A jak "to" się stało to miałem może ze 400mb wykorzystane. A jak <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> wyglądaja w plusie okresy rozliczeniowe? Dla wszystkich klientów są takie same (np. od 3 listopada do 2 grudnia) czy dla każdego indywidualnie, gdzie początkiem okresu rozliczeniowego jest data podpisania umowy?
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: Skazany na iPlusa niczym na ....

Post autor: JK »

Z okresem rozliczeniowym jest różnie. Ja mam np. od 5-tego do 4-tego i nie ma to raczej związku z datą podpisania umowy. Myślę, że przydzielają okresy rozliczeniowe tak, aby rozłożyć wystawianie faktur na cały miesiąc (inaczej musieli by wszystkim abonentom wystawiać jednego dnia).
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Skazany na iPlusa niczym na ....

Post autor: Ufo atakuje »

Może cię łączy z nadajnikiem GPRS. Sprawdź połączenia:
http://www.bez-kabli.pl/ftopic3571-0-asc-20.html#25516
Awatar użytkownika
Pawe???
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-20, 17:00
Lokalizacja: pl

Re: Skazany na iPlusa niczym na ....

Post autor: Pawe??? »

Zainstalowałem sobie Netmetera i max co osiągnąłem to 6,1 KB. Chyba wychodzi na to, że nie zawsze łapię EDGE. Wyczytałem tu na forum, że można jakoś wymusić Netmeterem połączenie z EDGE. Szukałem, ale nie mogę nic znaleźć o tym wymuszaniu. Jakby ktoś mógł dać jakiś link byłbym wdzięczny. I ewentualnie czy da rade jakoś sprawdzić do jakiego BTSa jestem aktualnie zalogowany? W komórkach jest taka możliwość, że wyświetla się nazwa miejscowości. A na modemie? Są do tego jakieś programy?

Wszystkie BTSy koło mnie to 900.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Skazany na iPlusa niczym na ....

Post autor: Ufo atakuje »

Pawełłł pisze:. I ewentualnie czy da rade jakoś sprawdzić do jakiego BTSa jestem aktualnie zalogowany?
O rany :twisted: W linku wyżej masz to podane jak na tacy. Dokładniej czytaj. (Podpowiedź:CID--> www.btsearch.org)
Wyczytałem tu na forum, że można jakoś wymusić Netmeterem połączenie z EDGE. Szukałem, ale nie mogę nic znaleźć o tym wymuszaniu. Jakby ktoś mógł dać jakiś link byłbym wdzięczny.
Oj chyba słabo to doczytałeś. Nie netmeterem tylko netmonitorem- specjalnym trybem w Nokiach. Ty masz comandera i nic nim nie wymusisz. Chyba, że poprzez antene kierunkową w sprzyjających okolicznościach.
PS. Przy dobrym zasięgu i prawie max transferach jakie wyciągałeś na początku antena jest zbędna. Może coś robią z tym nadajnikiem? Zadzwoń do BOK.
stan123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-04-11, 17:31

Re: Skazany na iPlusa niczym na ....

Post autor: stan123 »

Witam. Zadzwoń do BOK-a bo to wygłąda na awarie nadajnika.
ODPOWIEDZ