Awaria Orange?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
United
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-22, 14:54

Re: Awaria Orange?

Post autor: United »

A więc, mam internet GPRS w sieci Orange, przez ostatni tydzień graniczyło z cudem korzystanie z niego, nie dość, że nie chciało się <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> łączyć, to kiedy się już jakimś cudem udało, internet działał jakies 2 minuty i znowu, nie dało się włączyć nawet żadnej strony...gdyby był to pierwszy raz...ale to się zdarza nagminnie. Czym to może być spowodowane? W pewnym momencie zadałam sobie pytanie za co ja właściwie płacę, skoro korzystać <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font>:/
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Awaria Orange?

Post autor: bob »

W Katowicach awarii nie zauważyłem więc to jakieś lokalne problemy.
Zadzwoń do BOK.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Awaria Orange?

Post autor: zDaleKi »

United pisze:A więc, mam internet GPRS w sieci Orange, przez ostatni tydzień graniczyło z cudem korzystanie z niego
Ale w jakim miejscu? Bo taka informacja bez lokalizacji nic nikomu nie da.

Na marginesie, wydzieliłem do nowego wątku, bo w tamten jest jako informacyjny o treści sub-forum.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Awaria Orange?

Post autor: bob »

Hmm, a jednak jest awaria.Moja pierwsza poważna .@United miał rację ledwo napisałem o tym bo zrywa.Chyba dziś dam sobie spokój.Ping jest ok ale prędkość under gprs.
United
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-22, 14:54

Re: Awaria Orange?

Post autor: United »

Ja jestem z Marek, to zaraz pod Wawą...dziś zrywało 3 razy, natomiast tak jak mówię, pzrez ostatnie dni korzystanie z netu graniczyło z cudem...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Awaria Orange?

Post autor: bob »

Sam nie wiem teraz czy była awaria orange czy jej nie było.
Przez dwa dni nie mogłem z normalną prędkością łączyć się z netem.
Ale po użyciu kilka krotnie System Mechanic`a wszystko wróciło do normy.
United
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-22, 14:54

Re: Awaria Orange?

Post autor: United »

U mnie również wróciło wszystko do normy, więc jestem skłonna stwierdzić, że coś było nie tak, skoro przez tydzień nie działało, a teraz działa dobrze.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Awaria Orange?

Post autor: bob »

United pisze:A więc, mam internet GPRS w sieci Orange...
Tak OT to Ty nie jesteś w zasięgu UMTS ?
Awatar użytkownika
nike
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-12-04, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Awaria Orange?

Post autor: nike »

United pisze:A więc, mam internet GPRS w sieci Orange, przez ostatni tydzień graniczyło z cudem korzystanie z niego, nie dość, że nie chciało się >>w ogóle<< łączyć, to kiedy się już jakimś cudem udało, internet działał jakies 2 minuty i znowu, nie dało się włączyć nawet żadnej strony...gdyby był to pierwszy raz...ale to się zdarza nagminnie. Czym to może być spowodowane? W pewnym momencie zadałam sobie pytanie za co ja właściwie płacę, skoro korzystać <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font>:/
Miałam to samo przy NEOSTRADZIE więc radze sie zwrocic do operatora, bo tak to ani rusz
ODPOWIEDZ