Problem z iPlus'em

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
greg99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-08-12, 18:50

Problem z iPlus'em

Post autor: greg99 »

witam! od jakiegoś czasu mam problem z korzystaniem z netu:
posiadam modem comander edge (max 177 kb/s),
NApoczątku korzystania z usługi transfer osiągał 15-22 kB/s - mierzony netmeterem, natomiast teraz osiągam maksymalnie 11 kB/s (najczęściej jednak 6-8 kB/s), cały czas korzystając z internetu w technologii Edge - Września oraz okolice Nowego Miasta nad Wartą;
Pomiar prędkości na stronce www.twojeip.wp.pl najczęściej daje wynik 60-75 kb/s, w godzinach wieczornych 19-22 jest gorzej i czasami pokazuje ok 20-30 kb/s;
Przy pobieraniu plików po jakimś czasie, czasami po 5-10 minutach, zanika up i download i zawiesza komputer!

Proszę o pomoc!
Pozdrawiam
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: Problem z iPlus'em

Post autor: kisiel291 »

pewnie wyprztykałeś limit i ci przycieli transwer. A jak nie.. no cóż ja juz do tego sie przyzwyczaiłem.. pierwszy miesiąc poromocja potem rzeczywistość. Ogólnie czekam na ofertę neostrady bez abonamentu od stycznia 2007 :)
E160 Play
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Problem z iPlus'em

Post autor: Ufo atakuje »

Klasyczne objawy przeciążenia. Ja też tak mam. Co z tego, że w nocy śmiga po 15-16KB/s jak między 18.00 a 22.00 wszystko siada...czase nawet do 30kb/s. Rano i w południe jest dobrze- 10KB/s. Na szczęście nie zrywa. Po prostu za dużo ludzi oblega te nadajniki.
Lekarstwem jest nadajnik z EDGE gdzieś na jakimś "<font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>" :lol: Może być nawet daleko, aby go nic nie zasłaniało 8) :P
greg99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-08-12, 18:50

Re: Problem z iPlus'em

Post autor: greg99 »

właśnie problem polega na tym, że nie przekroczyłem limitu i wykorzystałem na razie ok 700 mb;
przeciążenie...coś w tym jest, gdy korzystam w weekendy, wieś w okolicach Nowego Miasta to net jest bardziej stabilny i zrywa się rzadziej, natomiast we Wrześni jest już gorzej, pomimo porównywalnego zasięgu!
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Problem z iPlus'em

Post autor: szalony »

Września ile ma mieszkańców ? Ja w Plusie w Aleksandrowie Łódzkim mam 3bts Plusa na 25tys ludzi :) w związku z tym mam bardzo dobra transmisję danych , i zero przeciążen sieci :) ale do szału mnie doprowadza to że z tych 3bts do dziś tylko 1ma edge w dodatku nie w moim rejonie :(
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Problem z iPlus'em

Post autor: Ufo atakuje »

szalony pisze:Września ile ma mieszkańców ? Ja w Plusie w Aleksandrowie Łódzkim mam 3bts Plusa na 25tys ludzi :) w związku z tym mam bardzo dobra transmisję danych , i zero przeciążen sieci :) ale do szału mnie doprowadza to że z tych 3bts do dziś tylko 1ma edge w dodatku nie w moim rejonie :(
To porównaj to ze mną! Żyrardów -2 BTS-y(słownie:dwa). Jeden ma EDGE, jest na wywalonym w kosmos kominie elektrociepłowni i kładzie sygnał na caaałą okolicę. A pod spodem miasto 55-tys. + okolica- drugie tyle. Drugi nadajnik to nieporozunienie, jakiś pokurcz.Wszystko na zachód od Żyrardowa i pewnie większą część miasta obsługuje 1 nadajnik! To się nazywa oszczędność. :evil:
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Problem z iPlus'em

Post autor: szalony »

To faktycznie u Ciebie Plus zawala sprawę :/ u mnie podobnie jest z Erą na tym samym obszarze gdzie plus daje 3bts Era ma dosłownie 1 !!! I w sumie dlatego wciąż korzystam z Plusa bo zasięg u mnie ma rewelacyjny a Era tragedia . Bardzo często przez ten zły zasięg Ery edge ma prędkości 7-10kB/S a jak złapie edge Plusa to mam praktycznie prawie zawsze 23-27kB/s . Swoją droga dziwna ta polityka budowy sieci gdzie akurat u mnie Plusowi oprócz edge nie mam nic do zarzucenia ale faktycznie nie chciałbym używać sieci gdzie w danym rejonie są braki w bts bo wiem jakie z tym wiążą się problemy.
ODPOWIEDZ