Który operator ma lepszy zasięg UMTS?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ibanez
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-21, 06:35
Lokalizacja: Warszawa

Który operator ma lepszy zasięg UMTS?

Post autor: ibanez »

Chodzi dokładnie o miejscowość Nowa Iwiczna pod Warszawa, koło Piaseczna. Czy wie ktoś może który z operatorów ma najlepsze pokrycie UMTS na obrzeżach Warszawy?
agnyra

Re: Który operator ma lepszy zasięg UMTS?

Post autor: agnyra »

zdecydowanie Era
ibanez
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-21, 06:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Który operator ma lepszy zasięg UMTS?

Post autor: ibanez »

agnyra pisze:zdecydowanie Era
No właśnie patrzyłem na mapki i też tak mi się wydaję.
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Który operator ma lepszy zasięg UMTS?

Post autor: krzysztof.wojcik »

ibanez pisze:
agnyra pisze:zdecydowanie Era
No właśnie patrzyłem na mapki i też tak mi się wydaję.
Mapki mapkami, a rzeczywistość może okazać się inna, najlepiej sprawdzić empirycznie. Od niedawna plus na swoich mapach pokazuje zasięg 3G na zewnątrz i wewnątrz budynków. Mapki pozostałych pokazują zasięg na zewnątrz.
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: Który operator ma lepszy zasięg UMTS?

Post autor: damis »

krzysztof.wojcik pisze:
Mapki mapkami, a rzeczywistość może okazać się inna, najlepiej sprawdzić empirycznie. Od niedawna plus na swoich mapach pokazuje zasięg 3G na zewnątrz i wewnątrz budynków. Mapki pozostałych pokazują zasięg na zewnątrz.
Mapki zazwyczaj pokazuja stan wyliczony przez jakieś narzędzie planistyczne, bo nie sądzę aby któryś z operatorów posadził grafika, który w Paint'cie dziobałby kropkami zasięg w i wokół miast :)

Co do zasięgu to Plus ma pokrytych najwiecej miast ale jak to mówi pewna reklama - "Pewnie idą na ilość". Pokrywają te miasta troche inaczej niż ERA, która z kolei mając miast mniej - ma w nich zdecydowanie więcej nadajników.

Podsumowując - w miastach, w których UMTS mają obydwaj operatorzy - wygrywa zdecydowanie ERA.

Orange na razie zdecydowanie z tyłu.
ODPOWIEDZ