Antena GSM GPRS EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Antena GSM GPRS EDGE

Post autor: Gość »

Witam wszystkich forumowiczów :D kupiłem antenkę stacjonarną GSM o zysku 16,5dB i szczerze jestem z niej zadowolony, miałem problemy z sygnałem modemu i telefonu w domu kupiłem konektor żeby połączyć modem i poprostu rewelacja, sygnał stabilny i mam święty spokój :) a oto link jeś :D li ktoś by miał taki problem jak ja :P http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=73149337
Radek

Re: Antena GSM GPRS EDGE

Post autor: Radek »

Ta antena jest długa, ja wole taką która jest bardziej schowana i nie widoczna :D http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=72194096
Tomek

buu

Post autor: Tomek »

A ja chciałem miec zasię w telefonie i kupiłem taki wzmacniacz przyklejany koło baterii :( i jak miałem słaby sygnał, tak mam słaby tylko teraz telefon mam z przyklejką :oops:
gosc

antenka

Post autor: gosc »

Witam wszystkich przymierzam sie do kupna antenki . ale jest ale mam modem comander czy niebendzie problemu z podlaczeniem anteny (prawdopodobnie jest inne wejscie antenowe)co z tym zrobic ? mam niestały sygnal raz jest trzy raz cztery a nieraz jak wywali to swieci sie aby czerwona od zasilania kupic czy nie?
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Antena GSM GPRS EDGE

Post autor: piotr2802 »

Ja też bym kupił taką antenkę do Sonny Ericsson GC85 ale o zysku wiekszym niż 3 dB....Szkoda ze firma Dipol z Krakowa wycofała się ze sprzedaż tych fajnych antenek 5dB :(
moz ktoś wie gdzie w Małopolsce można jeszcze kupić taką antenkę ?

Moze jakaś podpowiedź tu lub na maila :)


Aukcje komputerowe mnie nie unteresują.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena GSM GPRS EDGE

Post autor: raptou »

Jak do tej pory widziałem tylko jedną firmę, która robi naprawdę profesjonalne anteny do wszystkiego - w tym GSM. Chcieli nawet w Polsce przedstawicielstwo otworzyć w ale w końcu nie wiem, czy ktoś sprzedaje ich produkty u nas.

Firma nazywa się Panorama Antennas.
http://www.panorama.co.uk
mail [email protected]

Jedyna firma, z którą rozmawiałem i która wiedziała co to znaczy współczynnik fali stojącej i potrafiła przedstawić wykres charakterystyki promieniowania. Antenki miałem w rękach i naprawdę jestem pod wrażeniem wykonania.

Może jest jakaś firma na forum, która się zainteresuje tematem ew. ktoś ma rodzinę lub znajomych w Anglii to może kupić na miejscu i wysłać do Polski. Goście sie naprawdę znają na antenach i nie jest to badziewie, jakie często można spotkać u nas.
Ostatnio zmieniony 2006-04-18, 11:41 przez raptou, łącznie zmieniany 1 raz.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antena GSM GPRS EDGE

Post autor: Szadzik »

Niestety, ta firma jest z Włoch a nie Anglii.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena GSM GPRS EDGE

Post autor: raptou »

Panorama Antennas Ltd
Frogmore
London SW18 1HF UK

Tel. +44 0 20 8877 4444
Fax.+44 0 20 8877 4477

Przepisane z wizytówki. Nie rozmawiałem z Włochem tylko Anglikiem.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Antena GSM GPRS EDGE

Post autor: piotr2802 »

Dyskusja się komplikuje i schodzi na tematy pochodzenia firm, a to nas tu nie obchodzi !!!! :?
Temat dotyczy anten GPRS - przypomnę.
Mnie chodzi o antenkę zewnętrzną do GPRS z podstawką magnetyczną , mocowaną np. do parapetu metalowego na zewnątrz. Widziałem w katalogu Dipol.com, ale ostatnio oni nie sprowdzają tych antenek.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antena GSM GPRS EDGE

Post autor: Szadzik »

piotr2802 pisze:Mnie chodzi o antenkę zewnętrzną do GPRS z podstawką magnetyczną
Ja kupiłem takie coś na Allegro.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Antena GSM GPRS EDGE

Post autor: piotr2802 »

Ja kupiłem w firmie Vobis malutką czarną 10 centymetrową antenkę o zysku 3 dB. Teraz poszukuję podobnej wyższej , ale już z zyskiem 5 lub więcej dB. Ale już nie w Vobis (odradzam !!!!), bo to prawdziwi zdziercy...
ODPOWIEDZ