antena kierunkowa gsm

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lidmar

antena kierunkowa gsm

Post autor: lidmar »

Korzystam z internetu przez modem w telefonie komorkowym w technologji gprs. Okolo 10 km ode mnie jest bts sieci plus oferujący technologie edge . Czy zastosowanie kierunkowej anteny gsm (zysk okolo 15dB) pozwoliłoby na komunikacje telefonu z tym bts?
Peeter1

16.5dB TAK w 100%

Post autor: Peeter1 »

witam, ja ci dam nawet gwarancja na to ze antenka GSM +16,5db sciągnie i to znacznie z jednej kreski na telelfonie zrobi conmajmniej cztery czy inne anteny maja taki zysk nie wiem wiem że ja mam testowane i w 100% działaja http://allegro.pl/show_item.php?item=73149337
Gość

Re: antena kierunkowa gsm

Post autor: Gość »

jezeli ma to dzialac to pokusilbym sie o kupno takiej anteny,tylko zastanawia mnie to jak wybrac ten bts z edge bo przeciez on ma slabszy sygnal niz ten ktory jest blizej a dziala na nim tylko gprs.
Peeter1

Re: antena kierunkowa gsm

Post autor: Peeter1 »

To proste poprostu ustawiasz antene we właściwym kierunku, czyli bts z edge, to jest antena kierunkowa i nie zbiera sygnału z innych kierunków. :)
ODPOWIEDZ