Konektor CRC9 z dwoma wtyczkami

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
słabyzasięg
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-12-28, 14:54

Re: Konektor CRC9 z dwoma wtyczkami

Post autor: słabyzasięg »

Kupiłem konektor http://allegro.pl/konektor-do-huawei-e3 ... 81625.html podłączyłem wszystko ładnie do anteny panel Cybertech 17 dBi 2100 MHz i zasięg ani drgnie normalnie łapie jak bez anteny próbowałem w każdym wejściu antenowym i chyba dam sobie z nią spokój nie działa nic.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Konektor CRC9 z dwoma wtyczkami

Post autor: dzejk »

może odbierasz lte 800, to by wyjaśniało sprawę.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Konektor CRC9 z dwoma wtyczkami

Post autor: HariMata »

Miałem taki sam zestaw i spisywał się bardzo dobrze. Odległość od nadajnika ponad 6 km w pagórkowatym terenie. ( na szczęście mieszkam na górce, choć po drodze była jeszcze jedna, BTS był niżej), w dodatku długi bo 15 metrowy kabel. W DC+ wszystkie kreski i transfer w nocy do 20/3 Mb W LTE 2-3 kreski transfer podobny, upload wyższy, ok 10 Mb. Modem HiLink + router MR 3420. Później kupiłem LTE Cybertecha 15dB dualną i transfer wzrósł do 30Mb. Kable 4m, antena ustawiona dość niechlujnie, szczególnie w pionie (patrzy z wysoko, ale nie miałem czasu wchodzić na dach i poprawiać.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
słabyzasięg
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-12-28, 14:54

Re: Konektor CRC9 z dwoma wtyczkami

Post autor: słabyzasięg »

Działa, trzeba było mocniej docisnąć konektor.
mner
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-08-01, 11:43

Re: Konektor CRC9 z dwoma wtyczkami

Post autor: mner »

A tak z trochę podobnej beczki.
Mam kable od anteny zewnętrznej zakończone końcówkami TS5 (CRC9) (takie pasujące do modemu Huawei 3372), natomiast teraz zmieniam ten modem na inny który ma złącza SMA (D-Link DWR-960 LTE). Czy jest jakiś konektor, którym mógłbym to połączyć.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Konektor CRC9 z dwoma wtyczkami

Post autor: Hermogenes »

Nie wiem jaką masz antenę ale wszystkie sroki śpiewają że to jakiś kitajski szrot z cienkim kablem.Przeczytaj co jest napisane na kablu. Jeśli ta antena jest wystarczająca na Twoje potrzeby to wymień choć same kable. poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Konektor CRC9 z dwoma wtyczkami

Post autor: matek451 »

Żaden szanujący się producent anten nie stosuje złącz CRC9 na kablach antenowych. Z reguły kończy FME(ż) i do niego konektor FME(m)-CRC9 lub stosuje SMA(m). Powód prosty konektora CRC9 nie zastosujesz na normalnym kablu. Więc ty pewnie nie masz anteny tylko tłumik z kablem RG174 który nie nadaje się do podłączania anten pracujących w wyższych częstotliwościach ze względu na ogromną tłumienność. DWR-960 i takie coś to profanacja routera.
ODPOWIEDZ