słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
smiras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-25, 13:26
Lokalizacja: Goleniów

słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: smiras »

Cześć wszystkim.
Szukam pomocy.
Od około dwóch tygodni znacznie pogorszył mi się odbiór internetu z usługi ORANGE.
Do tej pory od ponad 2 lat korzystałem z LTE odbieranego za pomocą zestawu ZTE MF 283+ oraz anteny dual LTE Sorensen z 6 metrami kabla.
Ping utrzymywał się na poziomie 38-45, przy downoladzie w granicach 35-45 Mbps i uploadzie 8-12 Mbps.
Siła sygnału wahała się w granicach 79-85 Dbm.
Po ostatnich, sztormowych wiatrach internet diabli wzięli. Antena niby wisi tak jak wisiała i swojego położenia nie zmieniła.
Wydzwaniałem do Orange i nasłuchałem się różnych mądrości które nijak mają się do rzeczywistości, a to: że zasięg może być u mnie słaby (do tej pory był dobry), a to że może karta SIM jest wadliwa, a że może popróbować przestawić antenę w drugą stronę ( próbowałem), a że jakieś prace konserwacyjne. Efektu jak na razie nie ma, LTE też nie ( dodam, że na komórce oraz tablecie również zarejestrowanymi w Orange LTE też nie ma, a bywało)
Może ktoś ma pomysł jak sprawdzić co się dzieje?
Moja lokalizacja to Danowo, gm Goleniów woj. zachodniopomorskie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: matek451 »

Antena ustawiona na Goleniów? Teraz lepszy zasięg masz z BTS-a LTE800 Orange w Maszewie, możliwe że zmieniono konfigurację anten na BTS-ach LTE1800NetWorks w Goleniowie. Tym bardziej że T-mobile korzysta z własnego LTE800 Dębice lub Przemocze bo Maciejewo raczej nie działa.Ale to takie luźne domysły. Na LTE800 potrzebna antena na pasmo 800MHz.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: HariMata »

Też tak miałem, że z dnia na dzień drastycznie spadła prędkość internetu (W telefonie też). Telefony i maile do działu technicznego nic nie dały. Zbywano mnie sztampowymi odpowiedziami, że wszystko jest w prządku, a reklamację odrzucono. W końcu napisałem dosyć złośliwego maila do rzecznika prasowego Orange z informacją, że upublicznię go w mediach społecznościowych i gdzie tylko się da i pomogło. Z dnia na dzień wszystko wróciło do normy i tak jest do dziś, a działo się to jakieś dwa lata temu.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
smiras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-25, 13:26
Lokalizacja: Goleniów

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: smiras »

a antena na LTE 800 to jaka najlepsza bo zaczynam się już gubić
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: dmgary »

Zobacz ATK-10 lub na większe dystanse ATK-20, trzeba nabyć dwie takie same .

http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-e ... _A7015.htm
http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-e ... _A7025.htm
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
smiras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-25, 13:26
Lokalizacja: Goleniów

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: smiras »

Do masztu około 7,5 km więc skłaniałbym się na zakup ATK 20. Tylko teraz montaż: jedna pod drugą, równolegle czy pod kątem wobec siebie, co z polaryzacją?
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: dmgary »

Obrazek

Można na początek ustawić tak jak na zdjęciu .
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
smiras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-25, 13:26
Lokalizacja: Goleniów

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: smiras »

Ok. Dzięki. Już lepiej zobrazować się nie da :)
Na koniec tylko jeszcze jedna sprawa która mnie nurtuje.
Sprawdzałem na tablecie z zainstalowanym programem Network Cell Info Lite - łapie tylko 3G a widzi wszystkie maszty wokół poza tym w Maszewie.
Czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie?
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: dmgary »

Trzeba się pofatygować pod tego BTS'a i przy nim zmierzyć .

Z Orange jest o tyle łatwo, że wystarczy zadzwonić na ich infolinię (płatna) i zapytać o konkretny maszt i będziesz miał pewną informację co działa , co ma być uruchomione lub nie ;).
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
smiras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-25, 13:26
Lokalizacja: Goleniów

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: smiras »

Sprawdziłem co tylko potrafiłem również dzwoniąc do operatora - niestety lipa z masztem w Maszewie. Jest na paśmie 800, ale azymut ustawiony praktycznie w odwrotnym kierunku niż mieszkam stąd też go nie widać, a moc sygnału w moim kierunku gorzej niż zła. Sprawdziłem również swoją antenę i wygląda na to, że Sorensen po 2 latach użytkowania nadaje się do śmieci. Ściągam już dualną Cybertecha - zobaczymy co się będzie działo.
don_rikardo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-24, 19:18

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: don_rikardo »

I stwierdziłeś coś kolego?? Jaka przyczyna Twoich klopotów >???
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: słaby zasięg Orange - szukam pomocy

Post autor: Orange Ekspert »

smiras pisze:Cześć wszystkim.
Szukam pomocy.
Od około dwóch tygodni znacznie pogorszył mi się odbiór internetu z usługi ORANGE.
Do tej pory od ponad 2 lat korzystałem z LTE odbieranego za pomocą zestawu ZTE MF 283+ oraz anteny dual LTE Sorensen z 6 metrami kabla.
Ping utrzymywał się na poziomie 38-45, przy downoladzie w granicach 35-45 Mbps i uploadzie 8-12 Mbps.
Siła sygnału wahała się w granicach 79-85 Dbm.
Po ostatnich, sztormowych wiatrach internet diabli wzięli. Antena niby wisi tak jak wisiała i swojego położenia nie zmieniła.
Wydzwaniałem do Orange i nasłuchałem się różnych mądrości które nijak mają się do rzeczywistości, a to: że zasięg może być u mnie słaby (do tej pory był dobry), a to że może karta SIM jest wadliwa, a że może popróbować przestawić antenę w drugą stronę ( próbowałem), a że jakieś prace konserwacyjne. Efektu jak na razie nie ma, LTE też nie ( dodam, że na komórce oraz tablecie również zarejestrowanymi w Orange LTE też nie ma, a bywało)
Może ktoś ma pomysł jak sprawdzić co się dzieje?
Moja lokalizacja to Danowo, gm Goleniów woj. zachodniopomorskie.

Twoja miejscowość znajduje się pomiędzy trzema nadajnikami, co wpływa niekorzystnie na jakość połączenia. Na którą stację masz skierowana antenę?
ODPOWIEDZ