Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
neorg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-28, 20:07

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: neorg »

Ktoś, coś?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: ja.michal »

neorg pisze:Czy jakiś operator oferuje dostęp do tv?
W jakiej formie? Wszystkie popularne kanały przez łącze mobilne? Jak tak to nie. Tzn. jest Telewizja Tu i Tam w Orange, ale biedne to.
neorg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-28, 20:07

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: neorg »

A pomijając już telewizję czy możecie doradzić na co się zdecydować?

Testy na dachu robione od postu z 2017-01-28, 20:07, wszystkie poprzednie screeny można pominąć. Kilka informacji ode mnie:
1). Play - plusem jest to, że mam u nich 2 numery i gdybym brał internet miałbym wszystko w jednym miejscu. Minusem jest słaby zasięg telefonii komórkowej
2). Orange - sąsiad z domu obok ma właśnie LTE z Orange z zew. anteną i ponoć śmiga mu w okolicach 30mbit
3). Plus - aktualnie korzystam tam z plusa, ale bez anteny - jedyny operator na którym dało się połączyć z netem (Prędkość 1mbit) - po prostu przez jakiś ich modem. Minusem jest to, że nie dostanę już sprzętu (router musiałbym dokupić)
4) Tmobile - znajomy ma jaką usługę u nich i dostał drugą kartę - ponoć z nielimitowanym internetem - za dokładanie się do abonamentu dostałbym tą kartę i mógłbym korzystać. Minusem jest to, że nie dostanę już sprzętu (router/modem musiałbym dokupić)

W pierwszych odpowiedziach, ktoś mi pisał, że jak będą testy przy domu to na ich podstawie trzeba będzie zrobić pod BTS'ami. Czy to ciągle aktualne? Pod którymi BTSami mam mierzyć których operatorów?

A może to niepotrzebne i na podstawie tego co już porobiłem można wywnioskować co będzie śmigać najlepiej.

Może jeszcze jedna ważna informacja - bardziej o szybkości łącza zależy mi na ilości miesięcznego transferu. Jeśli miałbym wybierać między 10mbit/100gb a 30mbit/50gb to wolałbym opcję nr jeden. Oczywiście o ile jakość sygnału będzie dobra.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: wojteks »

Skoro sąsiad ma działające LTE od Orange to jest oferta internet domowy LTE w zestawie z routerem od operatora. Sprawdź u sąsiada z jaką stacja bazową się łączy, poziom sygnału itp.
Ten sąsiad blisko mieszka? Możesz zrobic testy z kartą sim Orange i modemem/routerem LTE u Ciebie na dachu (może da się od sąsiada pożyczyć na testy działający zestaw bez anteny zewnętrznej).
Nie pomagam na PW!
neorg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-28, 20:07

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: neorg »

Mieszka 40m dalej. Co do pożyczania, to raczej nie da rady, praktycznie się nie znamy. A jak mogę sprawdzić BTS? Instalując u niego jakieś oprogramowanie? Boje się, że to też może nie wypalić. a może jakiś uniwersalny modem lte (o ile taki jest)? I z lapkiem wyjść na dach?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: wojteks »

Skoro mieszka 40m dalej to U ciebie powinno być tak samo. Co do modemu to wystarczy smartfon z LTE o sprawdzenie prędkości i numeru stacji bazowej, opisów pełno na forum.
Nie pomagam na PW!
neorg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-28, 20:07

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: neorg »

Prędkości i sygnał już posprawdzałem, ale nie znam się na tym jak to odczytywać i którego operatora wybrać.
Poniżej link do zrzutów wszystkich pomiarów gdzie złapało mi LTE, żeby nie trzeba było grzebać w poprzednich postach.
POMIARY

1. Czy mam jeszcze pojeździć i porobić testy pod BTS'ami (ktoś wcześniej to zasugerował).
2. Czy na podstawie tych screenów można coś wykluczyć, coś wybrać?
3. Jeśli można wybrać to jaką antenę dokupić (najlepiej z linkiem)?
neorg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-28, 20:07

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: neorg »

Widzę, że już chyba żadnych informacji nie uzyskam.

Decyduję się na Orange.

Według tego co pisał matek451:
- Orange Internet LTE dla domu 59,90zł + ZTE MF286.
- W Orange połaczenie z BTS-em LTE1800NetWorks, Mikołów , Rybnicka 11. Parametry sygnału słabe, przy nich dobre prędkości a SINR zaskakująco wysoki.
- Antena Dual LTE 1800MHz << i tu prośba o wrzucenia linka do dobrej anteny. Nie chciałbym kupić jakiegoś bubla.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: dzejk »

http://cybertech.com.pl/p121,antena-dua ... -mimo.html i kable na metry od razu
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: ja.michal »

Skoro łapiesz LTE1800 to tym bardziej złapiesz LTE800. Zastanów się czy nie lepiej wybrać słabszą, ale wielozakresową antenę bo w tej lokalizacji jest już LTE800 i LTE1800, a MF286 ma już agregację dwóch pasm. Orange z T-Mobile przyspieszają uruchamianie lokalizacji z agregacją pasm.
neorg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-28, 20:07

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: neorg »

Zawsze mogę zamówić 2 anteny, sprawdzić, na której lepiej działa a na zwrot drugiej mam 14dni...

Podeślesz link do tej anteny wielozakresowej?
neorg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-28, 20:07

Re: Konfiguracja Internet mobilny + modem + router + antena

Post autor: neorg »

Chodzi o taką antenę? http://cybertech.com.pl/p17,antena-dual ... k-sma.html

To jedyna na stronie cybertacha, którą znalazłem po frazie MF283
ODPOWIEDZ