Jaka antena LTE do T-Mobile

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
drumik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-31, 09:53

Jaka antena LTE do T-Mobile

Post autor: drumik »

Witam

Mam prośbę o pomoc w wyborze anteny do wzmocnienia sygnału LTE w sieci T-mobile. Posiadam modem HUAWEI E3272.

Miejscowość Bosewo Stare, ul. Różana.

Na mapach btsearch widzę dwa nadajniki, jeden w odlełości 3,5 km w Chrzczanka Włościańska (T-mobile LTE800) drugi w Długosiodle (również T-mobile LTE800) w odległości 2,6km, ale pomiędzy tym nadajnikiem, a działką dzieli nas las na prawie całej odległości.

Czy mam szukać anteny tylko dla LTE800Mhz i jeżeli tak, to jakiej? Czy może innej uniwersalnej?

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaka antena LTE do T-Mobile

Post autor: radius »

A Twój modem nie wyświetla danych typu numer komórki (Cell ID)?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaka antena LTE do T-Mobile

Post autor: dzejk »

jaki numer softu masz w routerze? W Długosiodle LTE może nie działać. W Chrzance są pozwolenia na LTE 800 / 1800 / 2600 MHz. Trzeba sprawdzić, które i jak działają.
drumik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-31, 09:53

Re: Jaka antena LTE do T-Mobile

Post autor: drumik »

Problem jest taki, że to działka na której jestem kilka razy w roku...

Modemu też nie mam przy sobie, żeby sprawdzać oprogramowanie, ale chodzi o wersję firmware czy soft do łączenia? Modem kupiony w Play, więc ma wgraną aplikację Playa przez którą się łączę z T-Mobile.

Rozumiem, że dopóki nie będę sam na miejscu i nie posprawdzam jaki sygnał łapie, to nic sensownego nie da się doradzić?
ODPOWIEDZ