Przyzwoita antena do LTE E3372h

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
HealthCare
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-02-14, 17:52

Przyzwoita antena do LTE E3372h

Post autor: HealthCare »

Witajcie!

Temat, jak przejrzałem forum, był poruszany dość często. Jednak w gąszczu danych osoba bez odpowiedniej wiedzy w temacie (patrz: ja) powoli się gubi.
Poszukuję anteny do modemu Huawei E3372h, która wzmocni nieco sygnał. Modem podpięty jest do Asusa RT-AC51U. Przy samym oknie jego szybkość jest zadowalająca jak na moje potrzeby (ok. 22 Mb/s), jednak router nie łapie sygnałem reszty domu, zresztą przytwierdzenie routera do szyby byłoby cokolwiek kłopotliwe, co w efekcie kończy się 11 Mb/s. Pomyślałem więc o wyprowadzeniu na zewnątrz anteny przypiętej do modemu. Na balkonie szybkość zmierzona telefonem (po włożeniu karty SIM od Play'a) dochodzi nawet do 30-40 Mb/s (co jest szczytem moich marzeń przy obecnym 10 od Orange po linii telefonicznej). Nadajnik znajduje się w odległości ok. 2,5 km od domu, choć jest po jego przeciwnej stronie niż pokój, w którym router ma stać.
Programem Network Cell Info Lite sprawdziłem na telefonie właściwości sieci bezpośrednio przy oknie - zamieszczam wyniki, choć nie mam niestety pojęcia, co przedstawiają.

Czy moglibyście polecić mi jakąś antenę, która zda tu egzamin (i będzie również przyzwoita cenowo - ostatnio mocno nadszarpnął mi się domowy budżet, więc celuję raczej w te tańsze)? Jak pisałem, szybkości w okolicach 30 Mb/s są dla mnie wystarczające. Nie chcę w ciemno kupować szmelcu na Allegro, bo nie jestem pewien, czy przykładowy zestaw: http://tiny.pl/gft16 cokolwiek pomoże, bo wygląda na chwytliwy, ale ostrożność jeszcze działa.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

Edit: odnośnie nadajnika, to skopiowałem takie dane:
NetWorkS! ID: 51161 (N!)
LTE1800 UMTS900
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przyzwoita antena do LTE E3372h

Post autor: dzejk »

Ta z allegro, to szmelc. Odbierasz LTE 1800, a dla tego pasma polecana antena to http://cybertech.com.pl/p130,antena-dua ... -mimo.html + kable na metry.
HealthCare
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-02-14, 17:52

Re: Przyzwoita antena do LTE E3372h

Post autor: HealthCare »

Dziękuję za odpowiedź! Miałem cichą nadzieję, że będzie jednak coś tańszego, ale chyba trzeba się przekonać do sprawdzonych rzeczy.
To jeszcze o dwie rzeczy zapytam:
1) Czy ta antena jest ,,przyszłościowa"? Tzn. czy powiedzmy za 2, 4, 6 lat, o ile się nie zepsuje, nadal przy innych modemach i operatorach sieci będzie sprawować swoje funkcje?
2) Wiem, że to pewnie trudne do przewidzenia - albo wręcz niemożliwe, ale zapytam - jakich prędkości z anteną można się spodziewać? Choćby tak pi razy drzwi.
ODPOWIEDZ