Niska prędkość LTE - brak rezultatów z anteną zewnętrzną

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
k0stek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-26, 20:10

Niska prędkość LTE - brak rezultatów z anteną zewnętrzną

Post autor: k0stek »

Witam

Mam problem z internetem LTE w plusie. Prędkość internetu to w porywach do 4-5 Mb/s. Router Huawei B315. Odległość do BTSa jedynego w mojej miejscowości to ok 3 km. Widoczny cały maszt na górze, który nie jest przysłonięty drzewami itp. Zakupiłem antenę https://all-ant.pl/pl/p/Antena-LTE-H4G- ... m-SMA-/191 (kabel 10m) z myślą, że poprawię jakość połączenia. Zdążyłem już przeczytać, że ta antena to niestety nic specjalnego. Korzystając z anten wbudowanych parametry wyglądają następująco:

RSRP: -85
SINR: -4
RSRQ: -12
RSSI: -55.

Po zamontowaniu tej anteny RSRP zwiększa się do -74, -73 reszta się nie zmienia. Moje pytania:
1) Czy to wina anteny, ze się nie polepszyły reszta parametrów czy po prostu więcej nie osiągnę? (Chodzi mi m.in o to SINR) Mam możliwość zwrotu anteny i nie wiem co robić. Teraz po przeczytaniu kilku tematów na forum kupiłbym antenę Cybertecha ale już jest po fakcie.
2) Czy jest możliwe, że BTS jest przeciązony i przez to nie mogę osiągnąć lepszych wyników.
3) Czy zamocowanie anteny przy kominie poprawiłoby ewentualnie jakość sygnału. Do tej pory próbowałem montować przy podsufitce pod dachem.

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Niska prędkość LTE - brak rezultatów z anteną zewnętrzną

Post autor: wojteks »

Zakupiłeś elektrośmiecia a nie antenę.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niska prędkość LTE - brak rezultatów z anteną zewnętrzną

Post autor: matek451 »

Parametry sygnału na B315 wewnątrz domu i czy to połączenie z BTS-em LTE1800Aero2 ? Wymuszałeś na nim pasma LTE1800 i LTE800 za pomocą LTEwatchH lub Toolboxa, sprawdzałeś dane BTS-a? Plus na LTE działa różnie , czasami wieczorami tragicznie. BTS-y bywają zapchane. Jaka to lokalizacja?
k0stek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-26, 20:10

Re: Niska prędkość LTE - brak rezultatów z anteną zewnętrzną

Post autor: k0stek »

matek451 pisze:Parametry sygnału na B315 wewnątrz domu i czy to połączenie z BTS-em LTE1800Aero2 ? Wymuszałeś na nim pasma LTE1800 i LTE800 za pomocą LTEwatchH lub Toolboxa, sprawdzałeś dane BTS-a? Plus na LTE działa różnie , czasami wieczorami tragicznie. BTS-y bywają zapchane. Jaka to lokalizacja?
Te parametry wewnątrz domu na wbudowanej antenie. Wymuszałem pasma wszystkie możliwe juz bez podpiętej anteny polepszał sie tylko parametr RSRP ale nie przekłada się to na prędkość internetu. Na mapach BTSa sprawdziłem i LTE plusa jest na pasmach 1800 i 2100 ale z pasmem 2100 nie da się połączyć. Limanowa małe miasto, ale jeden BTS. Czy parametr SINR ma duży wpływ na jakość?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niska prędkość LTE - brak rezultatów z anteną zewnętrzną

Post autor: matek451 »

Niski SINR świadczy o przeciążeniu BTS-a LTE1800 aero2 na Górze Lipowe, tam też działa LTE800 Sferii. Jakie masz prędkości na LTE1800 a jakie na LTE800. Antena to złom, poprawa sygnału o około 10dBi czyli przenosi jedynie pobór sygnału na zewnątrz. Ale to bez znaczenia bo BTS przeciążony.
k0stek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-26, 20:10

Re: Niska prędkość LTE - brak rezultatów z anteną zewnętrzną

Post autor: k0stek »

matek451 pisze: Jakie masz prędkości na LTE1800 a jakie na LTE800.
Na LTE1800 teraz do 5Mb/s na LTE800 0,5Mb/s.
Antene już wiem, ze oddam ale czy kupować Cybertecha skoro BTS wieczorami przeciążony? Czy szkoda pieniędzy? Poprawy w tej sytuacji za pewne nie zobaczę prawda?
ODPOWIEDZ