Antena do LTE Orange

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hapxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-01, 16:18
Lokalizacja: okolice Krakowa

Antena do LTE Orange

Post autor: hapxx »

Mieszkam na wsi pod Krakowem, dokładnie 1,8 km od domu jest wieża BTS Orange (Szklary) z trzema czestotliwosciami LTE, inne sieci mają na tej wiezy tylko 3G.
Modem ZTE 286 bez anteny umieszczony na parapecie przy zamknietym oknie - 2 kreski/-110dbm download 20-22 Mbit ping ok. 30.
(HSPA+ 4 kreski,-88dbm, ok 10Mbit)
Nie mam widocznosci z BTS z racji tego ze mieszkam w dole i wzniesienie z gęstym lasem (a raczej ten las bo tak to by prawie byla widocznosc - sprawdzalem profil terenu na jakiejś stronce) zaslania BTS.
Mam w zwiazku z tym pytanie czy warto wyniesc modem na strych, kupić antene i najlepiej jaką?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Antena do LTE Orange

Post autor: Hermogenes »

Jak nie wyjdziesz na dach i nie sprawdzisz sam to nikt na to pytanie nie odpowie, jaka antena ciężko powiedzieć nie znając pasma .Zadzwoń do działu technicznego Orange może powiedzą czy na tej stacji działa agregacja, ten Twój router wspiera kat6 o ile się nie mylę .poz Hermogenes
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Antena do LTE Orange

Post autor: ml13 »

Teren trudny, duża ilość terenu jest terenem leśnym. Obstawiam że na pewno działa LTE800 by pokryć jak największy teren. Parametry sygnału słabe jak na tą odległość, więc może działa też LTE1800. Jaki masz upload? To tylko moje gdybania, najlepiej zadzwonić na infolinię jak wspomniał kolega wyżej.
Obrazek
hapxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-01, 16:18
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Antena do LTE Orange

Post autor: hapxx »

Dzis sprawdzałem na dachu i tam mam RSRP -99 (4 kreski), ping 18-30, download max 42, minimum 25, przewaznie okolo 35 (robilem z 10 razy test szybkosci), upload 6-10, SNR bardzo się waha 18-23. Niestety w modemie nie ma mozliwosci podejrzenie z jaka czestotliwoscią się łączy wiec muszę jeszcze zadzwonic na infolinię, jedyne co wypluwa program zewnetrzny to Cell ID - 208.
ZTE MF286, Orange Lte dla domu
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Antena do LTE Orange

Post autor: Hermogenes »

To jest najprawdopodobniej L1800 nie zaszkodzi zapytać.poz Hermogenes
ODPOWIEDZ