T-Mobile B525s jaka antena zewnętrzna

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-07, 09:29
Lokalizacja: Olszewnica Stara

T-Mobile B525s jaka antena zewnętrzna

Post autor: Jax »

Witam wszystkich,
Mam pytanie, jaką antenę zewnętrzną założyć do tego routera? Olszewnica Stara, nie wiem z którego nadajnika mam sygnał lte, a patrzac na sygnał w telefonie w domu jest nawet niezly. Router jeszcze nie kupiony. Widze na mapie maszt w Chotomowie z lte 800 1800 2600.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile B525s jaka antena zewnętrzna

Post autor: matek451 »

T-mobile ma BTS LTE800 w Olszewnicy Nowej. LTE w T-mobile powinno działać bez anteny.
tgrzebien
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2017-02-27, 14:20

Re: T-Mobile B525s jaka antena zewnętrzna

Post autor: tgrzebien »

O widzę kolega Jax sąsiad :), właśnie miałem zakładać temat. Może podepnę się jako że okolice podobne.

Właśnie czekam na swój b525 z tmobile, adres ul. Złota Chotomów. Najbliżej mam nadajnik w Chotomowie i Legionowie na lte800 oba. Zastanawiam się nad kupnem anteny atk-20 i skierowaniu jej na jeden lub drugi sygnał. Myślicie, że jest sens ją kupować, czy na razie poczekać i zobaczyć jak chodzi bez wspomagaczy? Czy agregowanie pasm (bo z tego co wyczytałem ten ruter ma podwójną agregację) działa w tmobile?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: T-Mobile B525s jaka antena zewnętrzna

Post autor: ja.michal »

Agregacja w T-Mobile działa, ale stacji bazowych tego typu jest jeszcze bardzo mało. Z drugiej strony widzę, że w Choromowe na ul. Partyzantów 2 jest zweryfikowane LTE1800 i LTE800. Może w takim razie działać agregacja. Najprościej będzie napisać do T-Mobile i dodatkowo samemu podjechać pod stację z routerem i zobaczyć co można osiągnąć.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile B525s jaka antena zewnętrzna

Post autor: onken »

Jak poznać czy jest zweryfikowane działanie pasm na danej stacji... ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: T-Mobile B525s jaka antena zewnętrzna

Post autor: ja.michal »

Na mapce btsearch zaznaczasz Źródło danych: BTSearch. Po kliknięciu na stację będziesz miał technologię, pasmo, LAC i CID. Jest coraz więcej stacji z prowadzonymi danymi LTE.
tgrzebien
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2017-02-27, 14:20

Re: T-Mobile B525s jaka antena zewnętrzna

Post autor: tgrzebien »

Najgorsze, że nie działa mi z modemem b525 LTEWatch. Próbowałem na 3 komputerach, na dwoch win 10 64bit i na jednym win 7 64bit i na każdym przy próbie połączenia wywala program. Jest jeszcze jakiś sposób, żeby zobaczyć z której stacji łapie sygnał i żeby ustawić na konkretne pasmo?
tgrzebien
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2017-02-27, 14:20

Re: T-Mobile B525s jaka antena zewnętrzna

Post autor: tgrzebien »

Napisałem na bok tmobile z zapytaniem o bts na partyzantów 2 i czy obsługują agregację. Taką dostałem odpowiedź:

Kod: Zaznacz cały

[size=85]Panie Tomaszu, wskazany przez Pana nadajnik na ten moment w LTE działa w dwóch częstotliwościach tj. 800 i 1800 MHz. W Chotomowie na Partyzantów 27 jest jeszcze jeden BTS, na którym LTE działa w częstotliwości 1800 MHz.
Na daną chwilę nie posiadamy informacji o planowanym uruchomieniu agregacji pasm w tej lokalizacji[/size] 
Wychodzi na to, że ten na partyzantów 27 jest bardzo blisko mnie. Może powinienem kupić antenę na lte1800?
ODPOWIEDZ