Jaka antena zewnętrznam hspa+ dla zte mf821

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jamSoft
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-29, 18:29
Lokalizacja: Siedlce

Jaka antena zewnętrznam hspa+ dla zte mf821

Post autor: jamSoft »

Witam
Mam karty plus i orange - symptomy są analogiczne.
Ostatnio zdarzają się rozłączenia a także co parę sekund zmiana z 3g na hspa+ (używam iplus manager). Wariuję. Zasięg jest zazwyczaj dla mnie dobry 3/5 kresek - przeglądam strony.
Doszedłem do wniosku przez badanie gdzie jest w domu dobry zasięg, warto przenieść się z laptopem na dach :) albo przynajmniej na zewnątrz :)
Na poważnie: chyba dojdzie do zakupu anteny zewnętrznej lub użycia tej pozostałej po telefonie bezprzewodowym("stacjonarnym") od Telekomunikacji. Zostawili ją, zamocowana jest tuż pod dachem.
Jest to antena która wygląda mniej więcej tak:
Obrazek
i widnieje na niej napis DCT, reszta napisów jest wyblakła.
Link do obydwu stacji, jedna Orange, druga Plus, oddalone są ode mnie jakieś 3km:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 29&zoom=15
Są tam pasma:
Orange: gsm900, umts2100, Plus: gsm900
Dylemat mam taki, że zależy mi na stabilnym internecie, nie musi być megasuper szybki, czyli dla mnie w granicach 4Mb i czy mogę istniejącą wykorzystać(nie wiem czy jest 900 czy 2100) czy kupować nową i jeśli tak to czy 900 czy 2100. Wolałbym dalej używać plusa bo mam na niego abonament. Pytam bo do tej anteny mam bliżej niż do ewentualnej na dach (z tego co wyczytałem długość kabla ma znaczenie).
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jaka antena zewnętrznam hspa+ dla zte mf821

Post autor: Hermogenes »

3G wyświetla jeśli nie pobierasz danych a HSPA+ wtedy gdy jest transfer dlatego tym się nie przejmuj jak będzie wyświetlać DC+HSPA wtedy jesteś połączony z U2100 jeśli samo HSPA+ to pasmo U900 . Z anteną możesz spróbować jest to antena szeroko pasmowa trzeba dokupić przejściówkę .poz Hermogenes
jamSoft
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-29, 18:29
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jaka antena zewnętrznam hspa+ dla zte mf821

Post autor: jamSoft »

dzięki.

czyli sprawdzę z anteną, jakiś sprzedawca doradził mi kabel h155, kupię 15m i złącza i wyciągnę jednak antenę na dach bo stałem się pazerny(po wystawieniu laptopa z tym modemem za okno miałem prędkości 15Mb/4Mb - więc warto).

Tylko jeszcze znalazłem gdzieś w sieci, że można zastąpić koncentryk kablem sieciowym po którym pójdzie prąd do rutera, co mi się podoba bo pasuje do mojej sytuacji (urządzenie na zewnątrz budynku). Widzę, że rutery chodzą już poniżej 200zł tylko nie wiem czy to takie z tą funkcją przesyłania prądu po kablu. I nie musiałbym wtedy być może tracić sygnału przez złącza i oddaloną antenę - tylko laptop kabel ruter z kartą sim.

Wykonałem test i straciłem trochę zaufanie do anten zewnętrznych - przyłożyłem rdzeń koncentryka anteny telewizyjnej ze szczytu domu (leciwa ale działająca samoróbka) do chyba zewnętrznej metalowej części (okrągłej) gniazdka modemu i prędkość była około 4Mb :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena zewnętrznam hspa+ dla zte mf821

Post autor: matek451 »

Twoje zabawy z jakimś szajsem a nie anteną zewnętrzną skończą się w końcu uwaleniem MF821. Po kolei, Plusa oczywiście można sobie darować bo to nie jest operator na tą lokalizację a branie abonamentu Plusa to wielki błąd. Brak zasięgu LTE , jedyny BTS w okolicy to UMTS900 aero2 w Skórcu. Gorzej nie można wybrać. Kolejny operator to Orange, zasięg LTE z BTS-a NetWorks LTE1800 Dąbrówka-Stany, do tego z niego w 3G zasięg na UMTS2100 z HSPA+DC i UMTS900HSPA+. Do LTE konieczna antena Dual LTE1800MHz a nie jakiś szerokopasmowy wynalazek. 3G z UMTS900HSPA+ z tego BTS-a działa jakoś bez anteny, podobnie jak Plus z UMTS900Aero2 ze Skórca. Ale optymalny operator to T-Mobile, korzysta z tych samych BTS-ów co Orange na dodatek na własne LTE800 na BTS-ie Dąbrówka -Stany. Możliwe że oferuje też agregację LTE1800+LTE800 z niego. Pomysł z 15m kablem H-155 do tej szerokopasmowej anteny kiepściutki, sprzedawca nie ma zielonego pojęcia o temacie. Ta niby antena ogólnie działa jakoś na pasmie 900MHz, jej zysk na nim to z 6-8dBi. Ale 15m kabla H-155 ze złączami w tym paśmie to strata około 6dB i z zysku nie zostaje wiele. Na wyższych częstotliwościach tłumienie jeszcze większe a teoretyczny zysk anteny mniejszy czyli nie zostanie nic. Reasumując do LTE Orange antena http://www.cybertech.com.pl/p114,antena ... mf821.html , kabel maks. 10m. Inwestowanie w Plusa niczym nieuzasadnione.
ODPOWIEDZ